DEM Parti'nin kent kent seçim çalışması

img
HABER MERKEZİ - DEM Parti Riha'da seçim çalışmalarına 2018 genel seçimlerinde ailesi katledilen Emine Şenyaşar'ı ziyaret ederek başladı. İstanbul'da ise ziyaretlerini sürdüren DEM Parti Belediye Eşbaşkan Adayları, "Jin, jiyan,azadî" sloganları ile karşılandı. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında halk buluşmaları ve büro açılışları gerçekleştirdi.
 
RIHA 
 
DEM Parti, Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde seçim startını Emine Şenyaşar'ı ziyaret ederek verdi. AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar’a yapılan ziyarete çok sayıda kişi katıldı. Ziyarete, DEM Parti Pirsûs Belediye Eşbaşkan adayı Ayten Kaya’nın yanı sıra çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. 
 
 
Anne Şenyaşar, 6 yıldır verdiği adalet mücadelesine dair kendisini ziyaret edenleri bilgilendirdi. Sağlık sorunları nedeniyle Ankara'da ara verdiği Adalet Nöbeti'ne Mart ayının ilk haftasında yeniden başlayacağı söyleyen Şenyaşar, “Oğlum cezaevinden çıkana, failler hak ettiği cezayı alana kadar adalet mücadelemiz devam edecek" dedi.
 
DEM Parti adayı Ayten Kaya, adalet tecelli edene kadar Şenyaşar ailesiyle dayanışma içerisinde olacaklarını vurguladı. 
 
WÊRANŞAR 
 
DEM Parti Wêranşar Belediyesi eşbaskan adayları, seçim çalışmalarını esnaf ziyareti ile sürdürüyor. İlçe merkezindeki Buğday Pazarı'nda bulunan esnafları ziyaret eden belediye eşbaşkan adayları Bedriye Yorgun ve Serhat Dicle İnan, esnafın yaşadığı sorunları dinledi. AKP yönetiminde bulunan Wêranşar Belediyesi'ne dair sitemlerini dile getiren esnaflar, belediyenin kendilerine hiçbir hizmette bulunmadığını söyledi. Daha önce AKP'ye oy verdiğini söyleyen bir esnaf, "Artık AKP'ye kesinlikle oy vermeyeceğim" dedi.
 
 
Esnafın yaşadığı sorunları DEM Parti yönetiminde bulunan belediye ile çözeceklerini belirten Yorgun, "Birlikte kazanacağız birlikte yöneteceğiz" dedi. 
 
AMED 
 
DEM Parti, Amed'in Hezro (Hazro) ilçesinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Açılışa, DEM Parti Amed İl Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin, Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Doğan Hatun ile Amed milletvekilleri Adalet kaya ve Serhat Eren de katıldı. İlçe girişindeki karşılamadan sonra çok sayıda araçlık konvoyla ilçe merkezinde tur atıldı. Daha sonra geçilen açılışa, büyük bir coşku hakim oldu. 
 
Açılışta konuşan İl Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin, "Gücümüz ve inancımız her geçen gün artıyor, bu seçimde başaracağız. Zaman Hezro zamanıdır, zaman Amed zamanıdır" diye belirtti. 
 
Amed  Milletvekili Serhat Eren de, 31 Mart seçimlerinin tarihi bir seçim olacağını ifade ederek "Çünkü tahakkümcü iktidar; siyasetimizi, siyasetçilerimizi, dilimizi, kültür ve sanatımızı tasfiye etmeye çalışıyor, irademizi kırmak istiyor. Ama buna izin vermeyeceğiz" dedi. Ardından konuşan Hezro Belediyesi Eşbaşkan adayı Hasibe Yazdık ise şunları belirtti: "İnanıyoruz ki iradenizi geri alacaksınız” dedi. Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Doğan Hatun’un konuşmasının ardından büronun açılışı yapıldı. Açılışın ardından çalınan müzik eşliğinde halaya duruldu. 
 
İSTANBUL 
 
DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Meral Danış Beştaş, partisinin Sultangazi'de bulunan binasında kadınlarla buluştu. Kadınlar, ilçe binası önünde Beştaş’ı parti flamalarıyla karşıladı. Coşkulu karşılamada, “jin, jiyan, azadî" sloganı atıldı. 
 
Beştaş, kadın özgürlükçü paradigmanın kendilerini diğer partilerden ayıran en önemli nokta olduğuna vurgu yaptı. Beştaş, "Kadınlar özgür olmadan toplumlar asla özgür olmaz. Diğer büyük laflar eden partilere bakıyoruz, kadınlar neredeyse yok. Neredeyse kadının sözü, varlığı, sesi yok. Sadece erkek bir yönetim, erkek bir dil ve iddia ile karşı karşıyayız. Hiçbir parti yüzde 10’u geçmiyor. Fakat DEM Parti olarak yüzde 50 kadın temsiliyetimiz var” dedi.
 
 
Beştaş: "Bu ülke hepimizin ve ortak vatana sahibiz. Kürt, Türk, Süryani, Arap hepimiz demokratik ulusun bireyleriyiz. İstanbul, demokratik ulusun ve ortak vatanın hayat bulacağı bir merkez. 31 Mart’a kadar herkese misafir olacağız. Bu seçimlerde baskı, zulüm, tek adam rejiminin sonlanması ve demokratik bir ülke, demokratik bir yerel yönetim anlayışı için kedimizi anlatacağız. 'Varız' diyeceğiz. Biz varız ve mücadeleye devam ediyoruz" diye kaydetti.
 
Beştaş, batı kentlerinde aday çıkarmalarını eleştiren muhalefete tepki gösterdi. Beştaş, "Biz parti olarak seçime giriyoruz, bundan daha doğal ne olabilir? Neden biz birilerinin yanında veya karşısında olmak zorunda olalım ki? CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ‘DEM bize kaybettirmeye çalışıyor’ demiş. İnsaf ya. Siz Mêrdîn’den, Amed’e, Şirnex’ten Siirt’e Kürt illerinin hepsinde aday çıkaracaksınız, sonra gelip bize ‘niye İstanbul’da. Ankara’da aday çıkarıyorsunuz’ diyeceksiniz. Siz çekilin ve bizi destekleyin o zaman. Neden biz başkasını desteklemek zorunda olalım. Kazanacağız, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın" ifadelerini kullandı. 
 
Kadınlar, programda “jin, jiyan, azadî” sloganıyla halaya durdu. 

DERSÎM

Dersim’de yarın gerçekleşecek büro açılışı öncesi çalışmalarını hızlandıran DEM Parti, kentte esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.  

DEM Parti’ye yönelik yoğun ilginin görüldüğü ziyaretlerde Dersim Belediyesi eş başkan adayları Birsen Orhan ve Cevdet Konak, esnaflarla kent sorunlarına dair kısa sohbetler gerçekleştirdi. Sohbet sırasında bir esnaf, “Dersim’e DEM yakışır” sözleri alkış topladı.

WAN 

DEM Parti, Wan’ın Şax (Çatak) ve Miks (Bahçesaray) ilçelerinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Miks’te yapılan büro açılışına, DEM Parti Wan Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Abdullah Zeydan ile çok sayıda kişi katıldı. Belediye Eşbaşkan Adaylarına büyük bir ilgi gösteren yurttaşlar, büro açılışı öncesi uzun süre halaya durdu. Sonrasında Barış Anneleri ile adaylar büyük bir coşkuyla büro açılışını gerçekleştirdi. Burada ilk olarak konuşan Abdullah Zeydan, PKK Lideri Abullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün sağlanması talebiyle 27 Kasım 2023’te Kurdistan ve Türkiye cezaevlerinde başlatılan açlık grevlerine dikkat çekerek, barışın sağlanması için tecridin kaldırılması gerektiğinin altını çizdi. Ardından yapacakları projelere dair aktarımlarda bulunan Zeydan,  “Halkımızla birlikte el ele hizmet edeceğiz. 14 belediyenin 14’ünü de alacağız” diye kaydetti.

Zeydan’ın ardından konuşan Miks Belediye Eşbaşkan Adayları Nebahat Benek ile Ayvaz Hazır, halka teşekkür ederek, destek istedi. -

‘BUGÜN İHANETE VE SAVAŞA KARŞI DURMA GÜNÜDÜR’

Şax ilçesinde gerçekleşen açılış ise adeta mitinge döndü. Sabah saatlerinde Kanîspî’de karşılanan Wan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal ve beraberindekiler ardından uzun bir konvoyla ilçe merkezine geçti. Burada toplanan kalabalığa seslenen DEM Parti Şax Belediye Eşbaşkan adayları Gülten Baran ve Reşat Eraslan, belediyeyi kazanacaklarını söyleyerek, 24 saat boyunca durmadan çalışacaklarını ifade etti. Ardından konuşan Şedal ise, “Bizler kentlerimizi ‘Jin, jiyan, azadî’ felsefesi ve eşbaşkanlık modeliyle yöneteceğiz. Bugünkü duruş eşbaşkanlık sistemine, demokratik ve eşitlikçi yaşama sahip çıkmaktır. Bugün yine tecrit politikalarına karşı çıkmaktır. Özel savaş ve ihanete karşı duruş göstermemiz gerekiyor. Bu sebeple Çatak Dem partidir ve Dem partiden başka kazanan olmayacaktır. Bugün en temel insanı ihtiyaç olan suya bile erişemeyen Çatak, kentlerimizi kurumlarımızı suyumuzu bile gasp edenlere 31 Mart’ta gereken cevabı verecektir” dedi.

Büro açılışının ardından halaylar çekildi.

BEDLÎS

 DEM Parti Elcewaz (Adilcevaz) İlçe Örgütü de, seçim çalışmaları kapsamında ilçede bulunan Saadet Partisi (SP), Yeniden Refah Partisi (YRP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe binalarına ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette ilçe yöneticileri ve yurttaşların yanı sıra DEM Parti Elcewaz Eşbaşkan Adayları Dilek Akdağ ile Cesim Tusun katıldı. Ziyaretlerde DEM Parti Elcewaz Eşbaşkan Adayları yoğun ilgi ile karşılandı. Ziyaretlerde DEM Parti heyetini, CHP, SP, YRP yöneticileri ve belediye başkan adayları karşılarken, seçimlerde sağduyuya işaret edildi. Burada konuşan DEM Parti Elcewaz Belediye Başkan adayları, seçim çalışmaları ve seçim gününün barışçıl bir şekilde sürdürülmesi gerektiğinin altını çizdi.

SÊRT

DEM Parti Sêrt’tin Tillo ilçesinde seçim bürosu açtı.  Açılışa DEM Parti Belediye Eşbaşkanları Kasım Yıldız, İlçe Eşbaşkanı Hayrettin Yılmaz, Sêrt  Belediye Eşbaşkanı Sofya Alagaş, Mehmet Kayısı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Milletvekili Sıddık Taş  ve il örgütü ve çok sayıda yurttaş katıldı.  

Büro açılışında konuşan DEM Parti Tillo İlçe Eşbaşkanı Hayretin Yılmaz, “Seçimleri kazanmayı umuyoruz. Zafer bizim ve halkımızındır" dedi.

DEM Parti İl Eşbaşkanı Eşref Tekin ise, “Sert ve ilçelerinde milletin iradesi ne gösterirse onu kabul edeceğiz. Ama kazansak bile bize saygı duyulmalı ve yöneticilerin politikalarına son verilmelidir. Tilo ilçesindeki varlığımız bizim için büyük bir gurur ve mutluluktur. Adaletsizlikle ve kan dökülmesiyle mücadele konusunda Tilo'daki alim ve şeyhlerin omuzlarında büyük bir sorumluluk olduğunu hatırlatmak isterim. Umarım bu rolü ve misyonu yerine getirirler" diye belirtti.

Konuşmalar ardından alkış ve zılgıtlarla büro açılışı gerçekleştirildi.

ÊLIH

DEM Parti, Qabilcews’de (Sason) seçim lokalini açtı. Partilileri Teraş (Umurlu) köprüsünde karşılayan kitle, alkış ve zılgıtlarla ilçeye doğru hareket etti.

Elih Belediye Eşbaşkan Adayı Gülistan Sönük, umutlu olduklarını belirterek, "Biz Sason'a girdiğimizde partimizin ve Sason'un renginin bir olduğunu gördük. 31 Mart' ta seçimleri alacağız buna inancım tamdır. Biz çok umutluyuz. 31 Mart'tan sonra Sason'da halay çekeceğimizi biliyorum ve bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Yediden yetmişe bütün Sason halkını kucaklamak için geldiklerini söyleyen Eşbaşkan adayı Celal Alphan ise, “Saklı bir cennet olan Sason’a iyi bir elin değmesi gerekiyor. Bu güne kadar bu ilçe için yapılamayan hizmetlerin tamamını biz yapacağız” dedi. 

Diğer başlıklar

17:23 Amedspor, Kastamonu engellini aştı
16:48 Gümüşhane seçimlerinin yenilenme talebine ret
16:39 Özsavunmada bulunan kadın gözaltına alındı
16:09 22 yaşında girdiği cezaevinden 52 yaşında çıktı
15:28 Hakan Fidan İran Dışişleri Bakanı ile görüştü
14:55 9 kişinin öldüğü silahlı kavganın firari zanlısı 10 ay sonra yakalandı
14:36 Nisêbîn’de tacize karşı yürüyüş: Şiddete karşı özsavunmamızı geliştireceğiz
13:36 Tutsak yakınlarının Adalet Nöbeti farklı eylemlerle sürecek
13:05 Taciz faili uzman çavuşu darp eden 4 kişi serbest bırakıldı
12:45 İSİG: 3 ayda 425 işçi hayatını kaybetti
11:59 TJA’dan kampanyaya dair açıklama: Mücadele her koşulda sürecek
11:06 İran saldırının sonuçlandığını duyurdu, ABD’den İsrail’e uyarı
10:17 İsrail: İran yaklaşık 290 füze ve İHA ile saldırdı
10:14 İsrail çağrı yaptı: BM Güvenlik Konseyi bugün toplanıyor
09:51 Türkiye Metîna’da iki köyü bombaladı
09:44 Jin Dergi ‘Kadınların birleşik özgürlük mücadelesi ve Üçüncü Yol’ başlığıyla çıktı
09:11 Gazeteci Ahmet’ten 173 gündür haber yok
09:10 Ekonomist Önder: 'Beka' söylemi halklarda karşılık bulmadı
09:06 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi devam ediyor
09:01 Muayene raporu olmadan tutuklanan çocuk cezaevi kapısından döndürüldü!
09:00 14 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
07:54 THY ve Pegasus İran uçuşlarını iptal etti
13/04/2024
23:41 Soma’da iş cinayeti
23:28 İran, İsrail’e saldırı başlattı
22:52 Ürdün hava sahasını kapattı, İsrail'de okullar tatil edildi
22:42 Tecride karşı Kopenhag ve Mannheim’de miting
22:36 Şengalli kadınlar özsavunma hamlesi başlattı
20:33 Beyoğlu'nda silahlı saldırı: 1 kişi hayatını kaybetti
20:28 Zenûbiya Kadın Topluluğu'ndan şiddete dair açıklama
20:21 Gazeteci Dilan Oynaş tahliye edildi
19:13 Hedef gösterilen Evren Barış Yavuz tutuklandı
17:17 Teleferik kazasıyla ilgili 13 kişi hakkında gözaltı kararı
17:10 Meletî’de 3.7 büyüklüğünde deprem
17:05 Taciz faili uzman çavuş gözaltına alındı
16:58 1 Mayıs Platformu’ndan işçi katliamlarına karşı Taksim çağrısı
16:39 Teleferik faciasında 17 kişi hastaneye kaldırıldı
16:30 TJA'dan uzman çavuş tacizine tepki: Sessiz kalmayacağız
16:09 'Özgürlüğe yol olsun' diyerek fidan diktiler
16:08 Başkaya’nın ‘Uygarlık Paradigmasını Değiştirmek’ kitabı okuyucuyla buluştu
16:02 Edirne'de bir kadın katledildi
15:57 Adalet Nöbeti: Abdullah Öcalan'ın özgürlüğünde ısrarcıyız
15:52 DEM Parti Kadın Meclisi’nden uzman çavuş tacizine ilişkin açıklama
15:14 Pakistan’da silahlı saldırı: 10 kişi katledildi
15:06 İHD, hasta tutsak Demir, Güvel ve Zoraslan’ın tahliyesini istedi
14:49 Uzman çavuş tacizi yürüyüşle protesto edildi: Fail korumaya alındı
14:28 3 kişiyi katleden Cihan Oral hala yakalanmadı
14:08 Kayıp yakınları 3 kentte kaybettirilenlerin akıbetini sordu
13:55 Mexmûr’da yeni belediye eşbaşkanları belirlendi
13:54 Cumartesi Anneleri Ali İhsan Dağlı’nın faillerinin yargılanmasını istedi
13:32 Makine Mühendisleri Odası'ndan 'teleferik' açıklaması: Kontroller yapılmadı
13:28 Teleferik direği heyelan nedeniyle kırılmış!
13:00 Fransa’nın Türkiye’ye teslim ettiği kişi cezaevine konuldu
12:56 Avustralya’da alışveriş merkezine saldırı: 5 ölü
11:43 Eynerce Deresi fabrika atıkları nedeniyle köpüklü akıyor
11:30 Teleferik faciasında tahliye çalışmaları sürüyor: 128 kişi kurtarıldı
10:58 Mêrdîn'de ekmeğe yüzde 33 zam
10:51 MKM’de tenbûr atölyesi
10:03 İsrail’le ticarete dair paylaşıma gözaltı
09:44 Tutsaklar ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ eyleminde
09:42 Gazeteci Ahmet 172 gündür KDP istihbaratının elinde
09:37 Ege Denizi’nde deprem
09:25 Çand Ma'dan kitap ve tembur kampanyası
09:11 Gazeteci Işık: Erdoğan uluslararası görüşmelerle tutunacak dal arıyor
09:08 Depli besiciler dertli: Günü kurtarıyoruz
09:06 Tecavüze uğrayan kadın: Dayanışma güç verdi, artık korkmuyorum
09:02 Beşiktaş yangın faciası: 29 kişi denetimsiz çalışma sonucu yaşamını yitirdi
09:01 13 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
00:10 Bir kadını taciz eden uzman çavuş darp edildi
00:04 Antalya'daki teleferik kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı
12/04/2024
23:47 Serhat Gültekin Fransa tarafından Türkiye’ye teslim edildi
23:29 THY'nin Varşova-İstanbul seferinde bomba ihbarı
22:54 Amed-Êlih yolunda kaza
22:44 Antalya’daki teleferik kazasında 184 kişi kurtarılmayı bekliyor
21:27 BM: Gazze’de su yoluyla bulaşan hastalıklar yayılıyor
19:08 Mayın patlamasında 3 kişi yaşamını yitirdi
18:58 YSK, 22 itirazı reddetti
17:18 Licê’de eşbaşkanlar mazbatalarını aldı
17:12 HES’e karşı Uzungöl için mücadele çağrısı
16:45 Hatimoğulları: Konutlar depremzedelere ücretsiz teslim edilmeli
16:16 Av. Medet Serhat'ın mezarına dönük saldırı protesto edildi: DAİŞ zihniyeti
16:08 30 yıllık tutsak Şen’in tahliyesi ikinci kez ertelendi
15:12 Adalet Nöbeti'ne mesaj gönderen tutsak: Direnişiniz bize umut veriyor
13:25 DEM Parti'den Kobanê Davası'na çağrı: Özgürlüklerden yana tutum alın
13:04 Yaşamını yitiren Filistinli sayısı 33 bini geçti
12:52 Hatimoğulları Hatay’daki aileleri ziyaret etti
12:28 Bayram tatilinin 6 günlük bilançosu: 48 kişi yaşamını yitirdi
12:20 Banka ATM’lerinde bayram sonrası yeni dönem
12:19 BM, Filistin'in üyeliği için mutabakat sağlayamadı
10:31 Ebex’de şüpheli kadın ölümü
10:26 MKG: Evrim Alataş'ın gösterdiği ışık bize rehber oldu
10:14 Mexmur’da belediye seçimleri
09:28 Meletî’de 4.1 büyüklüğünde deprem
09:10 Tutsaklar Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemde
09:09 171 gün oldu: Gazeteci Ahmet’ten haber yok
09:08 Geçinemeyen üniversite öğrencileri: Sorumlusu iktidar
09:06 Siyaset Bilimci Aksoyoğlu: Wan, muhalefet için sınav iktidar için geri adım oldu
09:04 'Motivasyonu artmasın' diye yazdığı kitap kendisine verilmedi
09:02 Ekolojist Yanlıç: Madencilik talanına çözüm ekolojik bir sistem
09:01 Tecavüz, şantaj ve fuhuş: Fail korucu ve arkadaşları beraat ettirildi
09:00 12 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
11/04/2024
22:41 Gazze'ye yeni bir saldırı başlatıldı
21:51 30 yılın ardından tahliye oldu
20:56 Kürt partilerinin ortak siyasi tutum çalışmaları sürüyor
19:16 Adalet Nöbeti: Kürtler tarihi bir direniş gösteriyor
19:03 Demokratik kitle örgütlerinden Şenyaşar’a destek ziyareti
18:32 İsrail'den İran’a karşı hava tatbikatı
18:07 Amedspor’a para cezası
17:26 AP’de cezaevleri konferansı: Tecride karşı uluslararası bir ağ kurulmalı
16:23 YSK Başkanı Ahmet Yener: 4 yerde seçim yenilenecek
16:18 Bursa’da şüpheli kadın ölümü
16:09 1’inci Düsseldorf Kürt Film Festivali 25 Nisan’da başlıyor
15:59 Agirî’de dere taşınca evler su altında kaldı
15:19 Wan halkı çifte bayram kutluyor
14:46 Yurtsever Aşiretler: Kürdistan değerlerine ihanet edenlerin sofrasına oturmayın
13:57 DBP ve DEM Parti'nin bayramlaşma programında 'birlik' mesajı
13:56 Bakırhan: Kürtlere düşmanlık edenler kaybetti
13:36 Siyasi partilerden DEM Parti’ye bayram ziyareti
13:27 İki Êzidî çocuğu köleleştiren Iraklı çift Almanya’da tutuklandı
13:07 Hatimoğulları: Kürt sorunu için diyalog kapıları açılmalı
12:55 Amedspor maçı için kentte led ekranlar kurulacak
12:43 Üveyş Öcalan mezarı başında anıldı
12:19 Nikaragua, Berlin Büyükelçiliğini kapattı
11:57 Bayram tatilinin ilk 5 gününde trafikte 38 kişi öldü, 5 bin 26 kişi yaralandı
11:46 Ekrem İmamoğlu The Economist’e yazdı: Türkiye artık seçeneksiz değil
11:31 'Çocuk istismarı' suçundan 31 binden fazla dosya açıldı
10:56 AP mülteciliği zorlaştıran anlaşmayı onayladı
10:03 İsrail ile İran arasındaki gerilim yükseliyor
09:16 Akdeniz'de mülteci teknesi battı: 8 kişi yaşamını yitirdi
09:09 170 gündür kayıp Süleyman Ahmet'e dair başvurular yanıtsız
09:08 Abdullah Öcalan'ın 'İsyan tufanı': Üveyş Öcalan
09:06 HDP ve Yeşil Sol Parti binasına saldırı girişimiyle ilgili dava açıldı
09:04 Amed halkı belediyelerden nasıl bir hizmet bekliyor?
09:02 ‘Abdullah Öcalan’ın özgürleşmesi için herkes ayağa kalkmalı’
09:00 AKP’li yönetim belediyede okey masası kurmuş
09:00 11 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
10/04/2024
22:32 Sele kapılan çocuklardan biri yaşamını yitirdi
21:25 Olağanüstü itiraz süreci 14 Nisan'a kadar sürecek
20:40 9. Amed Tiyatro Festivali başlıyor
19:30 CPT önünde başlatılacak 'özgürlük' talepli eyleme çağrı
19:13 Minbic kırsalı bombalandı
18:35 İsrail saldırısında Haniye'nin 3 oğlu hayatını kaybetti
18:07 Ev baskınlarında 15 gözaltı
17:43 Katledilen avukat Serhat’ın mezarına saldırı
17:13 Tayvan’daki depremde can kaybı 16’ya çıktı
16:47 Şenyaşar'ın 'adalet' direnişi bayramda da devam etti
16:30 Biden, 33 bin insan öldükten sonra Netanyahu için 'hata yapıyor' dedi
16:22 Pasur ve Ziyaret belediye eşbaşkanları mazbatalarını aldı
16:18 Riha’da fabrika yangını
14:52 Bayram tatilinin ilk 4 günündeki trafik kazalarında 26 ölü, 3 bin 870 yaralı
14:37 Tutsak yakınları Abdullah Öcalan’ın bayramını kutladı