• img

  Erdoğan: Kurla bizi vuramazsınız

  Türkiye’nin gayrisafi yurtiçi hasılaya göre dünyada birinci ülke olduğunu belirten ve döviz kurlarındaki artışa tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çıkmış birileri kurmuş şuymuş. Kurla bizi vuramazsınız” dedi.

 • img

  Buldan: 7 Haziran’da başardık, şimdi sıra 24 Haziran’da

  İzmir’de binlerce kişiye hitap eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, halkların 7 Haziran’da başardığını ve sıranın 24 Haziran’da olduğunu vurgulayarak, “Artık AKP’nin dönemi bitmiştir, süreci tamamlanmıştır. 25 Haziran süreci AKP’siz, Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye olacak” dedi.

 • img

  Kılıçdaroğlu: 17’nci yüzyılın kavramlarıyla 21’inci yüzyılın sorunları çözülemez

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 4 aşamalı planlarını, "Tam demokrasi, üretim, sosyal devlet, sürdürülebilirlik" şeklinde özetledi.

 • img

  Akşener: Lüks arabalardan indireceğim onları

  Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, hükümete yüklenerek “Lüks arabalardan indireceğim onları. Benim emekli kardeşimin cebinden çıkan parayla lüks hayat yaşamak yok” dedi.

 • img

  İnce’den Erdoğan’a: Cahil, çünkü matematik bilmiyor

  CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, “Erdoğan diyor ki; 'Kaportasını lastiklerini koltuğunu ben yapayım'. Ben diyorum ki beynini ben yapayım. Geri kalmış bilmiyor, cahil; çünkü matematik bilmiyor, fizik bilmiyor" diye konuştu.

 • img

  Kemalbay: HDP yeni bir yaşam seçeneğidir

  HDP İzmir 1’inci Bölge milletvekili adayı Serpil Kemalbay, tek adam rejimini ortadan kaldırabilecek olan tek partinin HDP olduğunu belirterek, "HDP’nin statükoya, ırkçı, faşist ve militarist yapıya karşı güçlü duruşu ile umut vermesi mevcut iktidarları korkutuyor" dedi.

 • img

  Temelli’den Alevilere: Gelin hakkımızı birlikte arayalım

  İstanbul’da Alevilerle buluşan ve seçim bürosu açılışlarına katılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Alevilerin, Ermenilerin ve Kürtlerin yüzyıllardır acılar yaşadığının altını çizerek, “Gelin hakkımızı birlikte arayalım” çağrısı yaptı.

 • img

  Buldan: İstanbul’da hedefimiz 2 milyon oy almak

  Erdoğan'ın “HDP’yi sandığa gömün” talimatına cevap veren HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Şimdiye kadar hiç kimsenin gücü HDP’yi sandığa gömmeye yetmemiştir” dedi ve hedeflerinin İstanbul’da 2 milyon oy almak olduğunu söyledi.

 • img

  Kılıçdaroğlu: Kürt sorununun çözüm yeri Meclis

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin seçim bildirgesini açıkladı. Ülkenin sorunlarını 5 başlıkta toplayıp, her birine dair vaatlerini açıklayan Kılıçdaroğlu, Kürt sorununun çözüm yeri olarak ise Meclis’i işaret etti.

 • img

  Sancar: İktidar seçim sonuçlarına müdahale etmek istiyor

  HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Kürt illerinde 270 bin seçmenin kayıtlı bulunduğu sandıkların “güvenlik” gerekçesiyle taşınma ve birleştirilmek istendiğini açıkladı. Bu girişimi “Hükümetin seçim sonuçlarına müdahale etme isteği” olarak tanımlayan Sancar, bu konuda muhalefet partileri ve Cumhurbaşkanları adaylarına sorumluluk çağrısında bulundu.

 • img

  CHP oyları korumak için 'Seçim Güvenliği Merkezi' kurdu

  Seçimlerde sandık güvenliğini 360 bin kişi ile korumayı hedefleyen CHP, yine içerisinde HDP'nin de yer aldığı "Seçim Güvenliği Merkezi" oluşturdu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, yürüttükleri bu yönlü çalışmalar için "Meydanı boş bırakırsak Türkiye’de milletin neleri çalınmadı ki oyları çalınmasın?” dedi.

 • img

  MHP’nin af ısrarı seçim bildirgesine de girdi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği ancak hükümetin sıcak bakmadığı af ısrarı bu kez seçim bildirgesinde yer aldı.

 • img

  YSK’den veto edilenler yerine HDP’den yeni adaylar

  YSK’nin HDP milletvekili aday listesinde veto ettiği bazı adaylar yerine yeni adaylar gösterildi. İdris Baluken yerine Mehmet Rüştü Tiryaki, Turgut Öker yerine ise Zeynel Özen aday olarak gösterildi.

 • img

  HDP seçim startını Edirne Cezaevi önünden verdi

  HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, parti olarak yürütecekleri seçim kampanyalarının startını Cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş'ın tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi önünden verdi. Demirtaş ile görüşmek isteyen eş genel başkanlara Adalet Bakanlığı tarafından izin verilmedi.

 • img

  Demirtaş'tan 'Seçilirsem HDP'yi kapatırım' diyen Perinçek'e yanıt

  HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, daha önce iktidara gelmeleri halinde HDP'yi kapatacaklarını söyleyen Doğu Perinçek'a "Ben seçilirsem Vatan Partisi’ni kapattırmayacağım. Ayrıca siz kazanırsanız söz veriyorum, HDP’yi biz kendimiz kapatacağız" diyerek yanıt verdi.

ARA