Hatimoğulları: Kayyımları kendi çukurlarına göndereceğiz

ANKARA - Her yerde yerel seçim hazırlıklarına başladıklarını belirten HEDEP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, “31 Mart’ta halka karşı örülen bütün duvarları halkımızla birlikte paramparça edeceğiz. AKP ve MHP kayyımlarını kendi çukurlarına göndereceğiz” dedi.
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, partisinin Meclis grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
Konuşmasına, 4 Aralık Madenciler Günü’nü hatırlatarak başlayan Hatimoğulları, maden göçüklerinin kaza olarak lanse edildiğini ancak göçüklerin cinayet olduğunu söyleyerek, “Birçok göçükten yaşamını kaybeden madenci kardeşlerimiz var. Soma daha dün gibi hafızalarımızda. Bunlar, rant ve sermaye çıkarları için ölümlere göz yumuluyor” dedi.
 
‘İSRAİL ÇOCUKLARI KATLETMEYE DEVAM EDİYOR’
 
İsrail’in Gazze’ye dönük saldırılarına değinen Hatimoğulları, İsrail’in Gazze’yi bombalamayı sürdürdüğünü, Filistinli çocukların katledildiğini belirterek, “İnsani yardım için bir haftalık süre belirlenmişti. Ama hafta bitiminde İsrail işgaline devam etti.  Yine mazlum Filistin halkını, mazlum küçücük bebekleri ve çocukları katletmeye devam ediyor. Açıklanan rakamlara göre, ölüm oranları 20 bine dayanmış. Ama gerçeklerin bundan çok daha yüksek olduğunu hiçbir zaman ne doğal afetlerde ne de savaşlarda, çatışmalarda ne yazık ki gerçek rakamlara ulaşamayız. Ama yaşamını kaybedenler birer rakam değil. Birer insan. Kandan, candan, ruhtan oluşan birer insan” diyerek, tepki gösterdi.
 
‘ERDOĞAN LAHEY’DE YARGILANMALI’
 
 “Bu savaşı durdurmalıyız” diyerek, sözlerini sürdüren Hatimoğulları, ateşkesin derhal sağlanması gerektiğini ifade etti. Ateşkes konusunda yaptırım gücü olanların hamaset siyasetini yaptıklarını, timsah gözyaşlarını döktüğünü söyledi. Hatimoğulları, “Konuşan da boş konuşuyor. Bakın Erdoğan ‘Netenyahu Gazze kasabı olarak tarihe geçti’ dedi ve Lahey’de yargılanmalı diyor. Örnek olarak da Miloseviçi veriyor. Ama Rojava’da savaş suçu işleyen iktidarın mimarı olduğunu kendisi unutuyor. Rojava’da Kürt halkının ve küçücük bebeklerin nasıl katledildiğini unutuyor ve burada payı olduğunu unutuyor. Lahey’de yargılanacak o kadar insan var ki bunlardan biri de Erdoğan’dır” diye kaydetti.
 
 ‘BARIŞ AĞACINI DİKELİM’
 
Türkiye’nin İsrail ile gerçekleştirdiği ticarete dikkat çeken Hatimoğulları, “Bunlar gazel okuyor. Geçen hafta partimiz bir grup önergesi verdi; Filistin sorununu gelin gündeme alalım, parlamentoda bir komisyon kuralım, çalışma yürütelim diye önerdiler. Bu teklifimiz,  AKP ve MHP oyları ile reddedildi. Buradan soruyoruz; Siz neyden kaçıyorsunuz?  Siz neden komisyonun oluşmasına ya da parlamentoda bir çalışma yürütülmesinden kaçıyorsunuz? Filistin halkı başta olmak üzere bölgedeki Kürt sorunu da dahil olmak üzere sorunların çözümü için hep birlikte elimizi taşın altına koyalım. Ne Kürt ne Arap ne Türk ne acem ne Ermeni hiçbir yurttaşın coğrafyamızda yaşamını kaybetmemesi için gelin hep birlikte Ortadoğu'da barış ağacını dikelim” ifadelerini kullandı.
 
‘AKP SUDAN’DA TARIM YAPMAYA ÇALIŞIYOR’
 
Yerel seçime ilişkin başlattıkları çalışmalara değinen Hatimoğulları, ziyaret ettikleri Çukurova bölgesinin nefesiz bırakıldığını ifade etti. Hatimoğulları, AKP’nin tarım politikalarına dikkat çekerek, bölgenin tarım merkezi olmasına rağmen pamuk, narenciye üretiminin bitirildiğini söyledi. Hatimoğulları, AKP’nin bölge yerine Sudan’da tarım yapmaya çalıştığına işaret ederek, “Bunlar sözde yerliymiş, milliymiş. Bize böyle ajitasyon çekiyorlar ama bunlar ne yerli ne milli. Bakın Sudan’da bir milyon dönüme yakın arazi kiralanmış yıllar önce. Buraya çok büyük paralar yatırmışlar. Niye? Tarım üretimi yapmak için. Buradaki toprakları, Çukurova'nın bereketli topraklarını bırakıp Sudan’a gittiler. Bir şey elde ettiler mi, hayır. Yine Sudan’da yatırdıkları paraları yandaşlarına yedirdiler ve yerlerine oturdular” dedi.
 
‘KENDİ SERMAYESİNE PEŞKEŞ ÇEKİYOR’
 
Deprem bölgesinde rezerv alan olarak ilan edilen yerlere işaret eden Hatimoğulları, Erdoğan’ın kendi sermayesine peşkeş çekmek üzere depremzedenin kanı üzerinden para kazanmayı helal gören bir yaklaşım içinde olduğunu söyledi. Hatimoğulları, “Depremi unutmadık, unutturmayacağız, sonuna kadar sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz” diye belirtti.
 
'SİNA ÇÖLÜNE DÖNDÜ
 
Kurdistan’da yaptıkları ziyaretlere işaret eden Hatimoğulları, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kürt halkı üzerinde Çöktürme Planının bir parçası olan kayyım rejimine dair oradaki halkın aslında ne düşündüğünü ne hissettiğini ve yerel seçimlerde nasıl bir tavır alacağını Suruç’ta şununla karşılaştık. Birçok kayyım atanmış; belde, ilçe illerimizin sokaklarında olduğu gibi her yer toz duman. Yolları kazmışlar.  Adeta Saray tarafından atanmış olan, memur olan o kayyım; sanki o halktan intikam alsın diye görevlendirilmiş. Kendilerine oy vermemiş olanları adeta sokaklarda toza toprağa boğarak, kenti, yaşamı felç ederek adeta işkence yapma görevi verilmiş kendisine. Suruç’ta yürürken Sina çölünün tozlarını yüzünüzde hissedersiniz.
 
PARAMPARÇA EDECEĞİZ
 
Fakat, şunu da gördük biz ziyaretlerimizde Suruç halkının bu kayyımlara karşı iradesini gördük. Sadece Suruç değil, kayyım atanmış bütün belediyelerde başta Kürt halkı olmak üzere orada yaşayan halkların, o beton duvarların yıkma iradesini gördük. Söz veriyoruz o betonları paramparça edeceğiz.
 
TTB’YE KAYYIM
 
Yakın zamanda yaşadığımız örneklerden biri de TTB’ye atanan kayyım. Geçtiğimiz gün Saray yargısının kararıyla TTB Merkez Konseyi görevden alındı ve yerine kayyım atandı. TTB deyince ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ diyen barış anlayışı geliyor. Her şeyde olduğu gibi sağlığı da ticarileştiren tekelleştiren anlayışa karşı kamucu anlayışı savunan zihniyet geliyor. Doğa ve insan için felaket olan zararlı asbestli gemi sökümüne karşı TTB’nin tutumu geliyor, bilinci ve duyarlılığı geliyor aklımıza.
 
NEDENİ NE?
 
TTB Başkanı sevgili Şebnem Korur Fincancı, kimyasal silahlar konusunda ‘ciddi araştırmalar yapılmalı’ dedi. Şebnem Korur Fincancı bir bilim insanı olarak yaptığı hakiki bir açıklamadan dolayı yargılandı ve şu anda TTB'nin karşı karşıya kaldığı, yargılandığı konunun ana başlıklarından biri bu. Kürt gençleri üzerinden kimyasal silah kullanıldığını biz bu kürsüden defaatle söyledik. Güney Kürdistan’da kimyasal silah kullanıldığını biz defaatle söyledik. Bu gerçeği değiştirmek yerine, o kimyasal silahları kullanmaktan vazgeçmek yerine, bunu söyleyenleri yargılamak; gerçekten söyleyecek kelime bulmakta zorlanıyoruz. Her şeyi ayaklar altına alan ahlaki ve hukuki her türlü çöküntüye imza atan bu iktidarın işi olabilir, başkasının işi olamaz. Boyun eğdiremediklerine, biat ettiremediklerine, kendi istedikleri gibi olmayan herhangi bir kurum, herhangi bir meslek odasına kayyım atamayı kendinde hak gören bu anlayışı kınıyoruz.
 
 TÜRKİYE’YE YAYDILAR
 
Kayyım stajlarını HDP belediyelerinde yaptılar, şimdi Türkiye sathına yaydılar. Meslek odalarına, sendikalara, kurumlara, üniversitelere, yani beğenmedikleri, onlara biat etmeyen, onların çizgisinde olmayan her anlayışa, kendilerine oy çıkmayan topraklara bile kayyım atayan bir anlayıştır. Bu askeri cunta yönetimine rahmet okutan anlayışı kabul etmemiz mümkün değil. Bizler dün olduğu gibi bugün de TTB’nin yanındayız.
 
 SUSURLUK’UN  DEVAMI
 
Kucağımıza nur topu gibi bir sorun daha atıldı. Saadet zinciri fon yolsuzlukları. Kimin eli kimin cebinde belli değil diyeceğim ama inanın el de belli cep de…  Bankacılardan futbolculara, Mehmet Ağarlara, saraya kadar uzanan büyük bir yolsuzluk ve hırsızlık trafiği. Susurluk trafiğini hatırlayın; devlet, mafya, siyaset üçgeni. Aylarca manşetlerden düşmedi ve halk, biz temiz toplum istiyoruz diye alanlardaydı. Meğerki biz Susurluk’ta sadece fragman izlemişiz, asıl film şimdi oynuyor. Asıl senaryo şimdi hayata geçmiş durumda. Hepsinin eli halkın cebinde. Bizim cebimizden çıkıyor bu foncuların çaldıkları paralar.
 
ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASINA TEPKİ
 
AKP Genel Başkanı diyor ki, asgari ücrete verilecek bir zamla biz bu işi hallederiz. Buradan Erdoğan’a soruyorum; Saray’da değil halkın içinde yaşıyor olsaydın Cumhurbaşkanı değil bir işçi olsaydın asgari ücretle 4 kişilik ailene nasıl bakacağını çık Türkiye halklarına söyle bakalım. Bu sorunun yanıtını ciddi ciddi istiyoruz. Nasıl sihirbazca bir çözüm bulurdu, çıksın bize açıklasın. Erdoğan’dan bunu bekliyoruz, öğrenmek istiyoruz. Antep sokaklarında bizler dolaşırken, bir kadın bize şunu söyledi. Sadece kuru ekmek yedirsen çocuğuna yetişemez bu asgari ücret. İşte bütün ezilenlerin emekçilerin yoksulların duygusunu Antepli kadın çok güzel bir şekilde anlattı, açıkladı.
 
TÜM RENKLERİ ADAY GÖSTERECEĞİZ
 
Yerel seçimler için partimize başvurular yoğun bir şekilde devam ediyor. Adaylarımızı en geniş kent uzlaşısıyla seçeceğimizi belirleyeceğimizi kamuoyuna ifade etmiştik. Her yerde olduğu gibi erkek egemen anlayışa karşı kadınların, gençlerin ve engellilerin bir adım öne çıkmasını istiyoruz. Özellikle kadınların, gençlerin ve engellilerin başvurularında daha büyük bir artış bekliyoruz. Buradan da onlara çağrımızı yapıyoruz; bir adım öne çıkın ve bulunduğunuz her yerde aday olmak için başvurularınızı yapın. Toplumun tüm halkalarını, inançlarını, renklerini ve seslerini bizler bu dönemde Türkiye’nin dört bir yanında aday göstereceğiz.
 
‘BİR DAHA GELMEMEK ÜZERE GİDECEKLER’
 
Biz her yerde kazanmak için yola çıkıyoruz. Bölge belediyeleri için ellerini ovuşturanlar bilsin ki onlara oradan ekmek çıkmaz. Halklarımız, partimizin etrafını öyle bir sarıp sarmalayacak ki, kayyımları oradan öyle bir söküp atacak ki, o kayyımlar bir daha gelmemek üzere gidecekler.
 
KENDİ ÇUKURLARINA GÖNDERECEĞİZ
 
O topraklar bizim toprağımız,  kayyımın toprağı değil. Birlikte yaşam fidanımızı nasıl ekip büyüteceğimizi birlikte göstereceğiz. O topraklarda alın terimiz ve alın terimizi öyle kayyıma teslim edecek falan değiliz. Halkımız, il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle, köy köy, il ve ilçe örgütlerimizle beraber bizler tam takım sahadayız. Sadece Kürdistan’da değil her yerde sahadayız. Çalışmalarımızı başlatmış durumdayız. Elini sıkmadığımız, kapısını çalmadığımız hiç kimse kalmayana dek sokaktayız. Her mahallenin, sokağın partimizin bayraklarıyla renklendirmek üzere halkımıza söz verdik ve biz o sözümüzü yerine getireceğiz. İrade hırsızlarına karşı halkın iradesi kazanacak ve halklarımız büyük bir tarih yazacak bu seçimlerde. Gaspçılar, kayyımcılar, darbeciler, halk düşmanları siz kaybedeceksiniz. 31 Mart yerel seçimlerinde halka karşı örülen bütün duvarları halkımızla birlikte paramparça edeceğiz. AKP ve MHP kayyımlarını kendi çukurlarına göndereceğiz. Bizler kendimizi, kentimizi Türkiye ve Kürdistan’ın dört bir yanında nerede yaşıyorsak oranın yerel yönetimlerine katılmak üzere yola çıkmış durumdayız.”
 

Diğer başlıklar

18:54 Îdir Eşbaşkan adaylarına dair itiraz kabul edildi
18:27 Tecride Karşı Uluslararası Hukukçular'dan Adalet Nöbeti ve DBP'ye ziyaret
18:15 İkizköylülerin delil tespiti talepleri reddedildi
17:54 Açlık grevini sürdüren 3 tutsak sürgün edildi
17:44 3 komşusunu katleden faile 'haksız tahrik' indirimi uygulandı
17:38 Ekoloji örgütleri DEM Parti’yi ziyaret etti
17:34 Şirnex’te ‘Di Helbestê De Rengên Botanî’ paneli
17:29 Basın-İş, Ekol Ofset önünde: Mücadelenin sonunda biz kazanacağız
17:18 Mor Cumartesi Hareketi’nden Afganistanlı Seddiqi için çağrı
16:56 Oy ve Ötesi Derneği 50 bin gönüllü ile veri akışı sağlayacak
16:45 Kent kent coşkulu seçim büro açılışları yapıldı
16:44 'Eşim beni öldürecek' diyen kadının cenazesi bulundu
16:36 Adalet Nöbeti: Sonuç alınıncaya kadar sürecek
16:36 MİT TIR'ları Davası’nda gazeteci Gül’e hapis cezası
16:27 Erdoğan emekliye seyyanen zamma kapıyı kapattı
15:53 ‘Roboskî Katliamı faşist politikaların başlangıç eşiğidir’
15:29 8 Mart eylemleri: Kadınlar erkek-devlet şiddetine boyun eğmeyecek
15:18 Hatimoğulları: Bugün bir demokrasi sorunu varsa sebebi Kürt sorununun çözümsüzlüğüdür
15:02 ASM çalışanlarından ‘vergide adalet’ talebi
14:43 İHD Amed Şubesi: Bölgede en az 7 bin 229 hak ihlali yaşandı
14:39 Qoser'de şüpheli kadın ölümü
14:36 PİRHA muhabiri Keser’in tutuklanmasına tepki
14:35 Bagok’ta askeri operasyon
14:34 İzmir'de 4 kişi tutuklandı
14:29 Uluslararası hukukçular tecrit gündemiyle ziyaretlerine başladı
14:28 ESP: Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın
14:06 Hatimoğulları Kercews’te: Nereye kaçacaklarını şaşıracaklar
13:31 AKP şimdi de Xelîl Xemgîn'in şarkısını çaldı!
12:58 Kadın kırımı: 1 günde 8 kadın katledildi
12:18 Sendikalılar 'ev hapsi' kararını tanımadı
12:07 İran bir Kürt kolberi daha katletti
11:31 Dêrik'e art arda hava saldırısı
10:48 Gazeteci Ahmet'ten 127 gündür haber yok
10:45 Cezaevlerindeki açlık grevi 94'üncü gününde
10:27 İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği durduruldu
10:26 Kadıköy'de gözaltına alınan kadınlar serbest
09:25 12 kadın tutsağın yaşadığı sağlık ihlalleri
09:23 DFG ve TGS'den Müftüoğlu için çağrı: Toplumun haber alma hakkını savundu
09:18 Barışa ve topluma adanan bir ömür: Yaşar Kemal
09:16 DEM Parti adayları: Ayrım yapmaksızın hizmet edeceğiz
09:15 Av. Öztürk: 8'inci Yargı Paketi ile AYM kararları yok sayılıyor
09:14 Fransız siyasetçi Amiot: Abdullah Öcalan'ın direnişi çok etkileyici
09:13 Siyanür havuzları her gün toprağı, suyu ve havayı zehirliyor
09:12 Kadınlardan 8 Mart çağrısı: Sokaklarda olalım
09:12 AKP'ye üye olmadığı için işten çıkarıldı iddiası
09:11 'Sanat huzurlu bir şehir yaratır'
09:10 DEM Parti Mûş’u almada kararlı
09:09 Amed halk meclislerine emanet
09:05 Kadınlar kimliğini Kuzey ve Doğu Suriye'de buldu
09:00 28 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ
07:33 PİRHA muhabiri Keser tutuklandı
27/02/2024
23:46 Nureddin Nebati, Genel Kurul'da olmadığı halde oy kullandı
21:58 Eleni Vasilopulou: Dünya halklarının Öcalan’a özgürlük borcu var
21:13 DEM Parti’nin Tetwan’daki halk toplantısına yoğun ilgi
20:58 Gazze’de 705 bin bulaşıcı hastalık vakası kaydedildi
20:28 Gözaltıları protesto eden kadınlara polis müdahalesi
19:12 DEM Parti'nin İBB adayları esnaflarla buluştu: İstanbul’u emeğin kenti yapacağız
18:48 İHD: Hak savunucuları soruşturmalarla susturulamaz
18:39 ‘Çocuğa cinsel taciz’ suçundan yargılanan sanıktan 'iftira' savunması
18:27 Adalet Nöbeti’nde ‘çözümün adresi İmralı’ vurgusu
18:18 Barış Akademisyenleri Yeşilyurt ve Sağlam yeniden ihraç edildi
17:59 Cizîr’de tacizci Burak Ercan’a ödül gibi ceza!
17:37 17 yaşındaki F.Ç çalıştığı tamirhanede ölü bulundu
17:24 Hatimoğulları Xana Axpar’da: Abdullah Öcalan özgürlüğüne derhal kavuşmalı
17:17 DFG gözaltına alınan gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi
17:11 DEM Parti, Îdir adaylarını başvurularının reddedilmesine itiraz etti
17:02 İzmir ve Denizli’de kadın katliamı
17:01 DEM Partili adaylardan sorunlarını dinledikleri halka çözüm sözü
17:00 DEM Parti'nin Bedlîs adayı değişti
16:30 Cumartesi Anneleri’nin davası görüldü: Mahkeme AYM kararına uysun
16:17 Köpekle işkence davalarında aynı tanık polis aynı ifadeler
16:16 Danıştay çimento şirketinin itirazını reddetti
16:14 8 Mart'a doğru: Kadınların sesi her yerden duyulacak
15:56 Dêrsim dağlarını Belezere süslemeye başladı
15:34 DEM Parti’den İzmit açıklaması
15:21 Çevre değil talan bakanlığı: Bir günde 15 'ÇED gerekli değil' kararı
15:20 Îdir’de protesto: Sokakları boş bırakmayacağız
15:05 Kadınlar katledilen Bulunmaz'ı andı
14:40 DEM Parti İBB eşbaşkan adaylarından Agos Gazetesi’ne ziyaret
14:33 Koçyiğit'ten Îdir tepkisi: YSK bu hakkı nereden buluyor?
14:24 Îdirliler karara tepkili: Gereken cevabı vereceğiz
13:47 Wan’da gözaltına alınan 3 gazetecinin dosyasına gizlilik kararı getirildi
13:43 Hatimoğulları: 31 Mart’ta süpüre süpüre geleceğiz
12:48 Adaylığı reddedilen Güneş: Karar Valinin talimatı ile alındı
12:30 AKP'li isimden DEM Parti adaylarının başvurusunun reddedilmesine tepki
12:27 Yapımına 11 yıl önce başlanan tünel hala bitirilemedi
12:07 Gever’de okul servis şoförleri ikinci kez kontak kapattı
12:05 Tutsak yazarın Öcalan'a gönderdiği mektuba el konuldu
11:54 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:52 Cumartesi İnsanı Eren’den mahkemeye: Siz olsaydınız ne yapardınız?
11:47 Seçim meydanlarından notlar: Halkın derdi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü
11:40 ETHA editörü Gürbüz beraat etti
11:29 Hatimoğulları'ndan 'kirli ittifak' uyarısı
11:12 Amedspor oyuncularından kent sakinlerine maç daveti
10:53 Semsûr'da erkek şiddeti: 1'ü çocuk 3 ölü
10:52 Milletvekili Çiçek Otlu’nun evine polis baskını
10:05 Gazeteci Süleyman Ahmet kayıp, KDP yönetimi suskun!
10:00 Cezaevlerindeki açlık grevi eylemi 93'üncü gününde
09:57 SMF, ESP ve Partizan üyeleri gözaltına alındı
09:55 Türkdoğan: Türkiye krizden çıkmak istiyorsa Kürtlerle barışmak zorunda
09:45 'Çözüm' bildirgesi imzacıları: Abdullah Öcalan'ın önündeki engeller kaldırılmalı
09:13 Müzisyen Kurdî'den DEM Parti için seçim müziği
09:12 Panos eşbaşkan adayları: Tüm kararlar halkla beraber alınacak
09:11 Cumartesi Anneleri yargı kıskacında: Bizi mağdur edenler yargılanmalı
09:10 Kadınlar umudu büyütmek için 8 Mart’ta alanlarda olacak
09:10 Abdullah Öcalan’ın 55 yıllık maratonu: Dolmabahçe Mutabakatı
09:08 Semsûrlular değişimden yana
09:01 Kürt kadınlarının var olma mücadelesi: Örgütlülük değiştiriyor
09:00 27 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ
08:13 Wan’da gazeteciler gözaltına alındı
26/02/2024
23:18 Kayseri Melikgazi Kız Yurdu’nda şüpheli ölüm
23:04 YSK kararına karşı yürüyüş: Îdir uyuma iradene sahip çık
22:21 Adana’da ağır yaralanan kadın yaşamını yitirdi
21:33 Îdir İlçe Seçim Kurulu, DEM Parti Eşbaşkan adaylarının başvurusunu reddetti
21:19 Adana’da halk adayları bağrına bastı: Hepinize biz kaybettireceğiz
20:34 Colemêrg yolunda çığ düştü: 1 ölü, 14 yaralı
19:24 Amed’de ‘Yerel demokrasi ile Özgür Kentlere’ toplantısı
19:20 Macaristan’dan İsveç'in NATO'ya katılımına onay
18:45 DİSK Basın-İş’ten İsrail'in savaş suçlarına karşı suç duyurusu
18:25 DEM Parti’den Êlih çağrısı
18:02 DEM Parti, Deprem Bakanlığı ve Deprem Birimlerinin kurulmasını istedi
17:54 DEM Parti’den İHD ve ÖHD’ye ziyaret
17:28 Taliban’dan kadınlara radyo ve televizyon yasağı
17:07 Adana'da erkek şiddeti
16:54 İHD: Metin Can ve Hasan Kaya’yı unutmayacağız
16:35 DEM Parti'den kadın seçim bürosu açılışı
16:20 Aktaş ve Yavuzel yürüyüşle anıldı
16:06 Gar katliamı davası ertelendi: IŞİD tek başına yapmadı
15:57 89 kişinin öldüğü Diyar Galeria davasında ceza istemi
15:56 Mêrdîn'de ilçe ilçe halk buluşması: Kayyımlar gidecek
15:53 Licik'teki faciaya ilişkin 8 kentte suç duyuruları
15:07 Wan’da 8 Mart etkinliklerinin startı verildi
14:22 Göçükte kalan işçiler kurtarıldı
14:16 Hatimoğulları: DEM İstanbul’a, İstanbul DEM’e yakışacak
14:13 Hatimoğulları Adalet Nöbeti eylemcilerini ziyaret etti
13:27 19 yıl önce 'intihar etti' denilen çocuğun katledildiği ortaya çıktı
13:26 1 işçi hala toprak altında
12:59 Amed’de ‘çözüm' bildirgesi: Aktörlerin rolünü oynayabilmesi için engeller kaldırılmalı
12:36 Gazetecilerden Müftüoğlu ve Gürbüz için dayanışma çağrısı
12:25 Gar Katliamının sanık avukatları mağdurlara hakaret etti
11:49 Gabar Dağı’ndaki yasak 5’inci kez uzatıldı
11:31 Evsiz bir yurttaş bankta ölü bulundu
11:26 Xarpet’te maden ocağında göçük: 2 işçi toprak altında
11:23 Bakırhan: JİTEM ittifakına karşı halk ittifakı yaptık
11:07 Kozan'da yangın: Anne ve 2 çocuğu yaşamını yitirdi
11:04 Türkoğlu: 'Her dem direniş, her dem özgürlük' şiarıyla 8 Mart'a gidiyoruz
10:33 Fatsa’da ‘kapatıldı’ denilen altın madeni faal
09:43 DEM Parti’nin İzmir adayları: Amed kadar iddialıyız
09:41 Xwebûn’un 219’uncu sayısı çıktı
09:20 Rojnews editörü Ahmet’ten 125 gündür haber yok