Adana'da gençler şölende buluşacak

img
ADANA - Yeşil Sol Parti Gençlik Meclisi üyeleri, tüm gençleri Adana’da özel savaş politikalarına karşı gerçekleştirecekleri Gençlik Şöleni’ne çağırdı. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Gençlik Meclisi, özel savaş politikalarına karşı 5 Ağustos’ta başlattığı “Li dijî şerê taybet têkoşîneke bi heybet / Özel savaşa karşı görkemli bir mücadele” kampanyası kapsamında Adana’da Gençlik Şöleni düzenliyor. 22 Eylül saat 18.30'da Şakirpaşa Aslanhan Vip Düğün Salonu'nda gerçekleşecek "Gençlik Şöleni’ne" Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Yeşil Sol Parti Milletvekilleri Tülay Hatimoğulları ve Ömer Öcalan konuşmacı olarak katılacak. Şölende Koma Hevra da sahne alacak.
 
'KÜRTÇE DİL KURSU BAŞLATACAĞIZ'
 
Yeşil Sol Parti Adana Gençlik Meclisi üyesi Baran Tuncay Yıldırım, Adana'daki tüm gençleri özel savaş politikalarına karşı düzenleyecekleri "Gençlik Şölenine" davet etti. Gençlik olarak 5 Ağustos 2023'te özel savaş politikalarına karşı başlattıkları “Li dijî şerê taybet têkoşîneke bi heybet / Özel savaşa karşı görkemli bir mücadele” kampanyasına dair bilgi veren Yıldırım, Ekim ayında asimilasyon politikalarına karşı Kürtçe dil kursu başlatacaklarını ifade etti. 
 
'GENÇLİK TECRİDİ SONLANDIRACAK'
 
Adana'da fuhuş ve uyuşturucu kullanma yaşının 9'a düştüğünü ifade eden Yıldırım, Kürtlerin yaşadıkları mahallelerde uyuşturucu tacirlerine göz yumulduğunu söyledi. Bu politikalara karşı mücadele eden gençlerin devlet baskısına maruz kaldığını belirten Yıldırım, "Başlattığımız kampanya ile gençleri; uyuşturucu, fuhuş ve ajanlıktan uzaklaştırmak istiyoruz. Kürt halkı üzerindeki asimilasyonu ve tecridi kırıp, özgür yaşamı yeniden kurmak istiyoruz" dedi. 
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan’dan 30 aydır haber alınamadığını vurgulayan Yıldırım, "İmralı'da Önder Apo'ya uygulanan işkence ve tecrit aynı zamanda Kürt halkı ve gençliğine de dayatılıyor. Tecrit bizi hem ekonomik olarak hem de kültürel olarak etkiliyor. Asimilasyonun en büyük sebebi tecrittir. Önder Apo'nun özgürlüğü benim ve tüm toplumun özgürlüğüdür. Biz gençlik meclisi olarak bu sistemi yıkacağız ve Önder Apo'ya uygulanan tecridi sonlandıracağız" diye konuştu.
 
ŞÖLENE KATILIM ÇAĞRISI
 
"Gençlik Şöleni’ne" katılım çağrısında bulunan Yıldırım, "Başta genç arkadaşlar olmak üzere tüm halkımız etkinliğimize davetlidir. Tüm gençleri özel savaşa karşı heybetli bir mücadeleye; direnişi büyütmeye ve örgütlenmeye çağırıyoruz" dedi.