Bahçeli seçim başarısızlığını görmedi: Oyumuz yüzde 16,62!

img
ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, il genel meclisi seçimlerinde yüzde 16,62 oy aldıklarını ileri sürerek, "Milli irade tam sandığa yansımadı" diye kaydetti. 
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından gerçekleştirilen partisinin ilk grup toplantısında konuştu. "Bizim demokrasiye bağlılığımız sözde değil özdedir" diyen Bahçeli, hemen akabinde partisinin yerel seçim başarısızlığını görmeyerek, yaklaşık 13 milyon 300 bin vatandaşın sandığa gitmediğini söyledi. Bahçeli, "Milli irade tam ve eksiksiz olarak sandığa yansımamıştır" dedi. 
 
Bahçeli, "Yerel seçimlerde parti oylarının doğru ve sağlıklı anlaşılması için il genel meclisi seçim sonuçlarına bakmak kaçınılmazdır. 51 ili kapsamına alan il genel meclis seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin oy oranı yüzde 16,62’dir" diye kaydetti. 
 
Yerel seçimlerde birinci parti çıkan CHP'ye yönelik "Tavanı çatlamış bir partinin ayağı yere basmayacaktır" sözlerini sarf eden Bahçeli, "31 Mart yerel seçimlerinden sonra el değiştiren birisinin çıkıp diğerinin indiği bir iktidar yapısı yoktur. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra rota değiştiren, hedeflerinden sapan, iddialarından cayan yerinde sayan bir Türkiye yoktur" dedi.
 
Bahçeli, "Yerel iktidar olduk diyenler hayal alemindedir. Türkiye’de iktidar tektir ve o da cumhurbaşkanlığı kabinesidir. Fazladan üç beş belediye başkanlığı kazanmakla yerel iktidar tantanası koparanların siyasetin nesnel gerçeklerine vakıf olmadıkları ayan beyan ortadadır. Bugün şımaranların yarın milletten şamarı yemeleri mukadderdir" diye kaydetti. 
 
DEM PARTİ’Yİ HEDEF ALDI
 
Bahçeli, DEM Parti’yi de hedef aldı ve “Kasten uzatılan HDP’nin kapatma davası sonuçlanmalı, arkasından sıra DEM’e gelmeli. Nitekim bölücü partilerin kapısı kilitlenmeli, başka isimlerle açılmaları anayasal çerçevede engellenmelidir” ifadelerini kullandı.