‘Xewna Şevek Havînê’ oyunun prömiyeri yapıldı

img
DİYARBAKIR - Amed Şehir Tiyatrosu yeni oyunu "Xewna Şeveke Havînê"nin prömiyerini yaptı. 14 kişilik geniş oyuncu kadrosunun yer aldığı oyun büyük alkış aldı. 
 
Amed Şehir Tiyatrosu, William Shakespeare'nin yazar Kawa Nemir’in  Kürtçeye çevirdiği “Xewna Şevek Havînê (Bir Yaz Gecesi Rüyası)" olarak sahneye taşıdı. Amed Şehir Tiyatrosu'nun Galeria Alışveriş Merkezi'nde bulunan sahnesinde yapılan prömiyer gösterimine izleyiciler yoğun ilgi gösterdi. 14 kişilik oyuncu kadrosunun sahnelediği oyunun yönetmeni Ferhad Feqî de salonda hazır bulundu. İki perdeden oluşan aşk - komedi türünde olan oyun bir saat 40 dakika sürdü. Oyuncuların başarılı performansıyla oyun izleyiciyi baştan sona kadar güldürdü. Oyunda batı ve doğu müziğinin yanı sıra Kürtçe şarkılar da seslendirildi ve bu parçalar kimi zaman izleyiciyi duygulandırdı. 
 
Büyük performansla sergilenen oyunu izleyiciler ayakta alkışladı. 
 
Oyunun ardından konuşan tiyatrocu Özcan Ateş, Kürt tiyatronun önemine dikkat çekerek, emeği geçenlerin isimlere teşekkür etti. 
 
Oyun bu akşam Amed Şehir Tiyatro’sunda saat 19.00’da sahnelenecek. Amed Şehir Tiyatrosu, önümüzdeki dönemde farklı kentlerde de oyunu sahneleyecek.