#SusmaBitsin buluşması 13 Ekim’de yapılacak

img

İSTANBUL - Kadın sinemacıların bir araya gelerek setlerde yaşadıkları cinsel taciz ve ayrımcılıkla mücadele etmek amacıyla kurduğu #SusmaBitsin oluşumu 13 Ekim’de sonbahar toplantısını gerçekleştirecek.

Türkiye’de sinema sektöründe yer alan kadın sinemacıların bir araya gelerek setlerdeki cinsel taciz ve ayrımcılıkla mücadele etmek için kurduğu #SusmaBitsin oluşumunun sonbahar toplantısı 13 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek. Sinema ve televizyon sektöründe, kameranın önünde ve arkasında çalışan kadınlar, sektördeki tacize dair mücadelelerinin ve kazanımlarının sürdüğü bu dönemde birbirlerini dinlemek üzere sonbahar toplantısı için bir araya gelecek. Buluşma Cezayir Bahçe’de gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl “Yaşamayanlar” adlı internet dizisinin setinde Efecan Şenolsun tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığını belirten Elit İşçan, yaşadığı süreci anlatan bir açıklama yayınlamıştı. Bu açıklama, sosyal medyada #SusmaBitsin hashtag‘iyle sahiplenildi. Olayın ardından Türkiye’de sinema sektöründe yer alan kadın sinemacılar 4 Kasım 2018’de bir araya gelerek setlerdeki cinsel taciz ve ayrımcılıkla mücadele etmek için #SusmaBitsin hareketini oluşturdu