Hasta tutuklu Fatma Tokmak hastaneye kaldırıldı

img
İSTANBUL - Bakırköy Cezaevi’nde tutulan hasta tutuklu Fatma Tokmak, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 
 
Bakırköy Cezaevi’nde tutulan hasta tutuklu Fatma Tokmak, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine 6 Kasım gecesi Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Hastalıları Hastanesi’ne kaldırıldı.  
 
Tokmak'ın avukatı Eren Keskin, "Fatma Tokmak, 2,5 yaşındaki oğlu Azad ile işkence gördü, tutuklandı. DGM tarafından, cezalandırıldı. İşlemediği suçun cezasını yatan Fatma, kalp hastası. İnsan Hakları Vakfı 'cezaevinde kalamaz' raporu verdi. Ancak Adli Tıp, ‘Fatma Tokmak, cezaevinde kalabilir’ dedi. Şu anda, hastanede, ölümle pençeleşiyor! Vicdan, vicdan, vicdan" diye kaydetti.
 
Tokmak'ın kalp hastası olduğunu söyleyen avukatı Keskin, Tokmak'ın hükümlü olarak cezaevinden olmasından kaynaklı görüşemediklerini, ailesinin bir tek görüşebildiklerini dile getirdi. Keksin, gün içerisinde avukatların Tokmak ile görüşmek için girişimlerde bulunacağını söyledi.