Çatıya çıkan maden işçisi kazandı

img
MANİSA - Soma'da sendikalı olduğu için işten çıkarılan maden işçisi Ramazan Gündoğan, taleplerinin karşılık bulması üzerine eylem için çıktığı çatıdan indi. 
 
Manisa’nın Soma ilçesinde Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri A.Ş. tarafından Bağımsız Maden İşçileri Sendikası’na (Bağımsız Maden-İş) üye olduğu için işten çıkarılan Ramazan Gündoğan, bu sabah eylemini sürdürdüğü Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Soma Linyit İşletmeleri’nin çatısına çıkarak, işe iadesini istedi. 
 
MADEN İŞÇİSİ KAZANDI
 
Yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varıldı. Gündoğan da çatıdan indi. Konuya ilişkin açıklama yapan sendika avukatı Yağız Timuçin, "Bugün yaptığımız görüşmeler neticesinde Soma Kaymakamı, CHP Milletvekilleri, Yeni Anadolu Madeni'n Genel Müdürü'nün gözetim ve garantörlüğünde Ramazan'ın bir işe sokulması, tazminatlarının ödenmesi, çıkış kodunun değiştirilmesine dair anlaşmaya varıldı. Ramazan'ın başından beri haklı olduğunu söylüyoruz. 7 yıldır çalıştığı madende hiç bir kusuru olmayan çalışan emekçi bir arkadaşımızdır. Bugün itibariyle haklarına erişecektir. Sürecin takipçisiyiz" dedi.