DEM Parti'nin kent kent seçim çalışması

img
HABER MERKEZİ - DEM Parti Riha'da seçim çalışmalarına 2018 genel seçimlerinde ailesi katledilen Emine Şenyaşar'ı ziyaret ederek başladı. İstanbul'da ise ziyaretlerini sürdüren DEM Parti Belediye Eşbaşkan Adayları, "Jin, jiyan,azadî" sloganları ile karşılandı. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında halk buluşmaları ve büro açılışları gerçekleştirdi.
 
RIHA 
 
DEM Parti, Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde seçim startını Emine Şenyaşar'ı ziyaret ederek verdi. AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar’a yapılan ziyarete çok sayıda kişi katıldı. Ziyarete, DEM Parti Pirsûs Belediye Eşbaşkan adayı Ayten Kaya’nın yanı sıra çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. 
 
 
Anne Şenyaşar, 6 yıldır verdiği adalet mücadelesine dair kendisini ziyaret edenleri bilgilendirdi. Sağlık sorunları nedeniyle Ankara'da ara verdiği Adalet Nöbeti'ne Mart ayının ilk haftasında yeniden başlayacağı söyleyen Şenyaşar, “Oğlum cezaevinden çıkana, failler hak ettiği cezayı alana kadar adalet mücadelemiz devam edecek" dedi.
 
DEM Parti adayı Ayten Kaya, adalet tecelli edene kadar Şenyaşar ailesiyle dayanışma içerisinde olacaklarını vurguladı. 
 
WÊRANŞAR 
 
DEM Parti Wêranşar Belediyesi eşbaskan adayları, seçim çalışmalarını esnaf ziyareti ile sürdürüyor. İlçe merkezindeki Buğday Pazarı'nda bulunan esnafları ziyaret eden belediye eşbaşkan adayları Bedriye Yorgun ve Serhat Dicle İnan, esnafın yaşadığı sorunları dinledi. AKP yönetiminde bulunan Wêranşar Belediyesi'ne dair sitemlerini dile getiren esnaflar, belediyenin kendilerine hiçbir hizmette bulunmadığını söyledi. Daha önce AKP'ye oy verdiğini söyleyen bir esnaf, "Artık AKP'ye kesinlikle oy vermeyeceğim" dedi.
 
 
Esnafın yaşadığı sorunları DEM Parti yönetiminde bulunan belediye ile çözeceklerini belirten Yorgun, "Birlikte kazanacağız birlikte yöneteceğiz" dedi. 
 
AMED 
 
DEM Parti, Amed'in Hezro (Hazro) ilçesinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Açılışa, DEM Parti Amed İl Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin, Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Doğan Hatun ile Amed milletvekilleri Adalet kaya ve Serhat Eren de katıldı. İlçe girişindeki karşılamadan sonra çok sayıda araçlık konvoyla ilçe merkezinde tur atıldı. Daha sonra geçilen açılışa, büyük bir coşku hakim oldu. 
 
Açılışta konuşan İl Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin, "Gücümüz ve inancımız her geçen gün artıyor, bu seçimde başaracağız. Zaman Hezro zamanıdır, zaman Amed zamanıdır" diye belirtti. 
 
Amed  Milletvekili Serhat Eren de, 31 Mart seçimlerinin tarihi bir seçim olacağını ifade ederek "Çünkü tahakkümcü iktidar; siyasetimizi, siyasetçilerimizi, dilimizi, kültür ve sanatımızı tasfiye etmeye çalışıyor, irademizi kırmak istiyor. Ama buna izin vermeyeceğiz" dedi. Ardından konuşan Hezro Belediyesi Eşbaşkan adayı Hasibe Yazdık ise şunları belirtti: "İnanıyoruz ki iradenizi geri alacaksınız” dedi. Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Doğan Hatun’un konuşmasının ardından büronun açılışı yapıldı. Açılışın ardından çalınan müzik eşliğinde halaya duruldu. 
 
İSTANBUL 
 
DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Meral Danış Beştaş, partisinin Sultangazi'de bulunan binasında kadınlarla buluştu. Kadınlar, ilçe binası önünde Beştaş’ı parti flamalarıyla karşıladı. Coşkulu karşılamada, “jin, jiyan, azadî" sloganı atıldı. 
 
Beştaş, kadın özgürlükçü paradigmanın kendilerini diğer partilerden ayıran en önemli nokta olduğuna vurgu yaptı. Beştaş, "Kadınlar özgür olmadan toplumlar asla özgür olmaz. Diğer büyük laflar eden partilere bakıyoruz, kadınlar neredeyse yok. Neredeyse kadının sözü, varlığı, sesi yok. Sadece erkek bir yönetim, erkek bir dil ve iddia ile karşı karşıyayız. Hiçbir parti yüzde 10’u geçmiyor. Fakat DEM Parti olarak yüzde 50 kadın temsiliyetimiz var” dedi.
 
 
Beştaş: "Bu ülke hepimizin ve ortak vatana sahibiz. Kürt, Türk, Süryani, Arap hepimiz demokratik ulusun bireyleriyiz. İstanbul, demokratik ulusun ve ortak vatanın hayat bulacağı bir merkez. 31 Mart’a kadar herkese misafir olacağız. Bu seçimlerde baskı, zulüm, tek adam rejiminin sonlanması ve demokratik bir ülke, demokratik bir yerel yönetim anlayışı için kedimizi anlatacağız. 'Varız' diyeceğiz. Biz varız ve mücadeleye devam ediyoruz" diye kaydetti.
 
Beştaş, batı kentlerinde aday çıkarmalarını eleştiren muhalefete tepki gösterdi. Beştaş, "Biz parti olarak seçime giriyoruz, bundan daha doğal ne olabilir? Neden biz birilerinin yanında veya karşısında olmak zorunda olalım ki? CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ‘DEM bize kaybettirmeye çalışıyor’ demiş. İnsaf ya. Siz Mêrdîn’den, Amed’e, Şirnex’ten Siirt’e Kürt illerinin hepsinde aday çıkaracaksınız, sonra gelip bize ‘niye İstanbul’da. Ankara’da aday çıkarıyorsunuz’ diyeceksiniz. Siz çekilin ve bizi destekleyin o zaman. Neden biz başkasını desteklemek zorunda olalım. Kazanacağız, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın" ifadelerini kullandı. 
 
Kadınlar, programda “jin, jiyan, azadî” sloganıyla halaya durdu. 

DERSÎM

Dersim’de yarın gerçekleşecek büro açılışı öncesi çalışmalarını hızlandıran DEM Parti, kentte esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.  

DEM Parti’ye yönelik yoğun ilginin görüldüğü ziyaretlerde Dersim Belediyesi eş başkan adayları Birsen Orhan ve Cevdet Konak, esnaflarla kent sorunlarına dair kısa sohbetler gerçekleştirdi. Sohbet sırasında bir esnaf, “Dersim’e DEM yakışır” sözleri alkış topladı.

WAN 

DEM Parti, Wan’ın Şax (Çatak) ve Miks (Bahçesaray) ilçelerinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Miks’te yapılan büro açılışına, DEM Parti Wan Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Abdullah Zeydan ile çok sayıda kişi katıldı. Belediye Eşbaşkan Adaylarına büyük bir ilgi gösteren yurttaşlar, büro açılışı öncesi uzun süre halaya durdu. Sonrasında Barış Anneleri ile adaylar büyük bir coşkuyla büro açılışını gerçekleştirdi. Burada ilk olarak konuşan Abdullah Zeydan, PKK Lideri Abullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün sağlanması talebiyle 27 Kasım 2023’te Kurdistan ve Türkiye cezaevlerinde başlatılan açlık grevlerine dikkat çekerek, barışın sağlanması için tecridin kaldırılması gerektiğinin altını çizdi. Ardından yapacakları projelere dair aktarımlarda bulunan Zeydan,  “Halkımızla birlikte el ele hizmet edeceğiz. 14 belediyenin 14’ünü de alacağız” diye kaydetti.

Zeydan’ın ardından konuşan Miks Belediye Eşbaşkan Adayları Nebahat Benek ile Ayvaz Hazır, halka teşekkür ederek, destek istedi. -

‘BUGÜN İHANETE VE SAVAŞA KARŞI DURMA GÜNÜDÜR’

Şax ilçesinde gerçekleşen açılış ise adeta mitinge döndü. Sabah saatlerinde Kanîspî’de karşılanan Wan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal ve beraberindekiler ardından uzun bir konvoyla ilçe merkezine geçti. Burada toplanan kalabalığa seslenen DEM Parti Şax Belediye Eşbaşkan adayları Gülten Baran ve Reşat Eraslan, belediyeyi kazanacaklarını söyleyerek, 24 saat boyunca durmadan çalışacaklarını ifade etti. Ardından konuşan Şedal ise, “Bizler kentlerimizi ‘Jin, jiyan, azadî’ felsefesi ve eşbaşkanlık modeliyle yöneteceğiz. Bugünkü duruş eşbaşkanlık sistemine, demokratik ve eşitlikçi yaşama sahip çıkmaktır. Bugün yine tecrit politikalarına karşı çıkmaktır. Özel savaş ve ihanete karşı duruş göstermemiz gerekiyor. Bu sebeple Çatak Dem partidir ve Dem partiden başka kazanan olmayacaktır. Bugün en temel insanı ihtiyaç olan suya bile erişemeyen Çatak, kentlerimizi kurumlarımızı suyumuzu bile gasp edenlere 31 Mart’ta gereken cevabı verecektir” dedi.

Büro açılışının ardından halaylar çekildi.

BEDLÎS

 DEM Parti Elcewaz (Adilcevaz) İlçe Örgütü de, seçim çalışmaları kapsamında ilçede bulunan Saadet Partisi (SP), Yeniden Refah Partisi (YRP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe binalarına ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette ilçe yöneticileri ve yurttaşların yanı sıra DEM Parti Elcewaz Eşbaşkan Adayları Dilek Akdağ ile Cesim Tusun katıldı. Ziyaretlerde DEM Parti Elcewaz Eşbaşkan Adayları yoğun ilgi ile karşılandı. Ziyaretlerde DEM Parti heyetini, CHP, SP, YRP yöneticileri ve belediye başkan adayları karşılarken, seçimlerde sağduyuya işaret edildi. Burada konuşan DEM Parti Elcewaz Belediye Başkan adayları, seçim çalışmaları ve seçim gününün barışçıl bir şekilde sürdürülmesi gerektiğinin altını çizdi.

SÊRT

DEM Parti Sêrt’tin Tillo ilçesinde seçim bürosu açtı.  Açılışa DEM Parti Belediye Eşbaşkanları Kasım Yıldız, İlçe Eşbaşkanı Hayrettin Yılmaz, Sêrt  Belediye Eşbaşkanı Sofya Alagaş, Mehmet Kayısı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Milletvekili Sıddık Taş  ve il örgütü ve çok sayıda yurttaş katıldı.  

Büro açılışında konuşan DEM Parti Tillo İlçe Eşbaşkanı Hayretin Yılmaz, “Seçimleri kazanmayı umuyoruz. Zafer bizim ve halkımızındır" dedi.

DEM Parti İl Eşbaşkanı Eşref Tekin ise, “Sert ve ilçelerinde milletin iradesi ne gösterirse onu kabul edeceğiz. Ama kazansak bile bize saygı duyulmalı ve yöneticilerin politikalarına son verilmelidir. Tilo ilçesindeki varlığımız bizim için büyük bir gurur ve mutluluktur. Adaletsizlikle ve kan dökülmesiyle mücadele konusunda Tilo'daki alim ve şeyhlerin omuzlarında büyük bir sorumluluk olduğunu hatırlatmak isterim. Umarım bu rolü ve misyonu yerine getirirler" diye belirtti.

Konuşmalar ardından alkış ve zılgıtlarla büro açılışı gerçekleştirildi.

ÊLIH

DEM Parti, Qabilcews’de (Sason) seçim lokalini açtı. Partilileri Teraş (Umurlu) köprüsünde karşılayan kitle, alkış ve zılgıtlarla ilçeye doğru hareket etti.

Elih Belediye Eşbaşkan Adayı Gülistan Sönük, umutlu olduklarını belirterek, "Biz Sason'a girdiğimizde partimizin ve Sason'un renginin bir olduğunu gördük. 31 Mart' ta seçimleri alacağız buna inancım tamdır. Biz çok umutluyuz. 31 Mart'tan sonra Sason'da halay çekeceğimizi biliyorum ve bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Yediden yetmişe bütün Sason halkını kucaklamak için geldiklerini söyleyen Eşbaşkan adayı Celal Alphan ise, “Saklı bir cennet olan Sason’a iyi bir elin değmesi gerekiyor. Bu güne kadar bu ilçe için yapılamayan hizmetlerin tamamını biz yapacağız” dedi. 

Diğer başlıklar

21/04/2024
23:11 Amedspor Kadın Futbol Takımı’ndan 3-1’lik skor
23:04 Amed’te Tiyatro Festivali sürüyor
21:17 Sakarya’da bir kadın hayatını kaybetmiş halde bulundu
21:11 Erzirom’da kaza
19:41 KNK Genel Kurulu sonuç bildirgesi: Artık birlik zamanı
17:25 Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 82’nci gününde
17:15 Amedspor taraftarını üzdü
16:34 KNK: Saldırılara karşı seferberlik tutumuna ihtiyaç var
16:08 Hedef gösterilen zihinsel engelli Gezer tutuklandı
15:34 Turhal'da 4.1 büyüklüğünde deprem
15:12 Amedspor’un ‘şampiyonluk’ maçı başladı
15:08 Hedef gösterilen engelli bireye dair yeni detay
14:30 KNK kurulunda 'birlik' vurgusu
14:22 Çandar: Halk iradesine saygı duyun
13:29 Amed'de maç öncesi ‘şampiyonluk’ coşkusu
13:11 İsrail saldırılarında ölü sayısı 34 bini geçti
12:50 DEM Parti Kadın Meclisi: Kadınlar coğrafyayı mora boyadı
12:29 Amedspor-Iğdırspor maçı öncesi 2 gözaltı
11:35 İran'da Kürtçe öğretmenine 10 yıl hapis
11:26 Metîna'ya yoğun bombardıman
10:17 Türkiye yüksek enflasyonla dünyada 4'üncü sırada
09:53 Amedspor'dan 'sahte bilet' uyarısı
09:34 Jin Dergi çocuk haklarını kapağına taşıdı
09:31 Erdoğan ziyareti öncesi Metîna’da yeni bir saldırı başlatıldı
09:14 Kadınlardan 1 Mayıs çağrısı: Taksim’de olalım
09:13 126 yıldır süren direniş geleneği
09:12 Dr. Pashang: Kürtlerin Ortadoğu'daki krize karşı tek seçeneği birlik olmaktır
09:10 Abdullah Öcalan için her gün CPT'ye mektup gönderilecek
09:09 180 gün oldu: Gazeteci Ahmet nerede?
09:09 Tutsaklar Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü için eylemde
09:08 Amed Tiyatro Festivali: Yasakları anlamsız kılıyoruz
09:07 AKP’li Albayrak 460 milyon 601 bin TL borç bıraktı
09:00 21 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
07:28 İzmir Kitap Fuarı'nda 'Kurdistan'a tahammülsüzlük
00:19 Sûr Belediyesi hedef gösterilmişti: Gözaltına alınan kişi zihinsel engelli çıktı
20/04/2024
22:37 ‘Derwêş yan Gudû’ oyunu ayakta alkışlandı
22:17 Basel'de gençlerden ‘Öcalan’a özgürlük’ talepli panel
22:01 Sarıyer’de AVM’de yangın
21:17 Erdoğan Rabia Naz'ın babasına dava açtı
21:08 Pîrsus Katliamı anmasında dava duruşmasına çağrı
20:57 Eşbaşkanlar bakanlık ve Sayıştay'dan müfettiş talep etti
19:51 Çeşme'de kanalizasyon suları denize dökülüyor
19:45 Kürt kazanımlarına saldırıya karşı ortak mücadele mesajı
19:26 Ankara’da 'Büyük Savunma Mitingi' düzenlenecek
18:58 KNK’li Uzun’dan ulusal birlik konferansı çağrısı
18:49 DEM Parti: Bayrak ve marş istismarına dayalı siyaset dönemi miadını doldurdu
18:27 Bakan Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı ile görüştü
18:01 Sur’daki çocuklar müziğe doydu
17:52 Wan’da ilk meclis toplantısı: Birlikte yöneteceğiz
17:40 KNK toplantısı: Ortadoğu krizini Abdullah Öcalan'ın fikirleri çözer
17:33 İnşaatta göçük: 2 işçi yaralandı
17:03 Erdoğan Hamas başkanı Haniye ile görüştü
16:39 ÖHD İstanbul Şubesi yeni yönetimini belirlendi
16:30 Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemdeler
16:21 Birçok meslek örgütü Emine Şenyaşar’ı ziyaret etti
16:15 Gever'de kayyımdan kalan borçlar asıldı
15:38 Eylemde olan 15 tutsağa disiplin soruşturması
15:37 Sûr Belediyesi'ne soruşturma
15:17 Hasta tutsaklar Kaya ve Güvel’in tahliyesi istendi
15:14 Kaybedilen Ermeni aydınlar anıldı
14:23 ‘Zulüm bitinceye kadar mücadelemize devam edeceğiz’
14:18 Cizîr’de yapılacak baraj için 255 parselde 'acil kamulaştırma' kararı
14:16 KNK’nin 2 gün sürecek Genel Kurul ara toplantısı başladı
14:11 Kayıp yakınları 3 kentte bir araya geldi: Failler yargılansın
13:50 Amed Tiyatro Festivali'nde 'Tiyatroda değişimlerin tarihi' söyleşisi
13:35 29 yıl önce kaybettirilen Keremoğlu’nun akıbeti soruldu
11:50 Colemêrg’te heyelan: Küçükbaş hayvanlar toprak altında kaldı
11:30 YRP’li başkanın ilk icraatı sitesinin önünü mıcırlama oldu
10:36 Bakırhan: Yeni dönem perspektifimiz çok net; örgütleneceğiz, genişleyeceğiz
10:13 Çocuğa şiddet uygulayan imam serbest bırakıldı
09:45 9 öğrenciye cinsel tacizde bulunan okul müdürü tutuklandı
09:20 Süleyman Ahmet’ten 179 gündür haber yok
09:18 El konulan mektup gerekçesiyle tahliyesi 11 ay ertelendi
09:14 Tutsakların 'Abdullah Öcalan'a özgürlük' eylemi sürüyor
09:14 Kürkçüler Cezaevi'nde hasta tutsaklar 3 yıldır tedavi edilmiyor
09:12 1 Mayıs'ın adresi Taksim Meydanı
09:10 Özel savaş gerçekliği: Uyuşturucu değil kitap bulundurmak suç
09:08 'Su sorununu çözeceğim' sözü verip kenti susuz bıraktı
09:07 Wanlılar: Kenti birlikte yöneterek kayyım tahribatlarını giderebiliriz
09:05 Müslim: PKK bahane, hedef Kerkük ve Süleymaniye
09:01 Demir'den 'ortak mücadele' çağrısı: Hep beraber İmralı kapılarını açalım
09:00 20 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
19/04/2024
23:56 Norveç’te hükümet kabinesinde değişiklik yapıldı
23:08 İstismar faili Kösedağ hakkındaki haber ve paylaşımlara erişim engeli
21:23 Amed’te Tiyatro Festivaline yoğun ilgi
21:15 Her Yer Çocuk Derneği İzmir’de Açıldı
21:01 Doğan’dan Mêrdîn ve Amed’e müfettiş tepkisi: Beyhude çabalar
20:46 Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi’ne resen soruşturma başlatıldı
19:54 Bakanlıktan 'müfettiş' açıklaması
18:07 Şengal’de toplu mezar bulundu
17:56 İsrail’in saldırıları 196’ncı gününde: 34 bin kişi hayatını kaybetti
17:50 Amed Büyükşehir Belediyesi ‘bayrak kaldırıldı’ haberini yalanladı
17:33 Kerim Coşkun, boşanma aşamasında olduğu kadını katletti
17:13 Serêkaniyê Belediyesi üretim atölyesi kurdu
17:10 Halise Aksoy cezaevinden çıktı
16:49 İç Anadolu Cezaevleri raporu: En az 42 tutuklu yaşamını yitirdi
16:34 Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 80’inci gününde
16:04 Gözaltına alınan 8 kişi serbest bırakıldı
15:57 Amed Tiyatro Festivali’nde ‘Güney’deki Kürt Tiyatrosu’ konuşuldu
15:55 Dedeoğulları'na saldırı davasında sanıklara indirimli cezalar
15:41 DEM Parti Hüda Kaya’nın tutukluluğunu Meclis’e taşıdı
15:30 Lezita işçilerini ziyaret eden kadınlar, sendika başkanı tarafından tehdit edildi
15:27 ‘Yüksek güvenlikli cezaevleri kapatılsın’ çağrısı
14:49 186 kişinin hayatını kaybettiği site kaçak çıktı
14:45 Tanju Özcan hakkında suç duyurusu
14:38 Sinpaş'tan ekolojiste 'kapımı kırdın' davası
14:35 Riha'da iş cinayeti
14:27 Tutsaklara 'tarafsız koğuş' baskısı
14:26 'Konuş, sen nerelisin' diye soran yurttaşa soruşturma
14:25 Mersin Emek ve Demokrasi Platformu’ndan 1 Mayıs çağrısı
14:16 30 yıllık tutsağın tahliyesi 6 ay ertelendi
14:03 Wan’ın Tûşba ve Artemêt ilçesinde şüpheli ölüm
14:01 İzmir'in su kaynağına kum ocağı açılacak
13:45 Erkek şiddeti sonucu yaralanan Yıldız yaşamını yitirdi
13:44 Suriye'de DAİŞ saldırısı: 28 asker ve milis öldü
13:20 AYM'den üniversitelerde bildiri dağıtmaya dair karar
12:06 Oğlunun cenazesini alamadan yaşamını yitirdi
11:23 İmralı için ailelerden görüşme başvurusu
11:21 Konya'da Talha Ç. anneannesini katletti
11:18 Maden faciasının yaşandığı yerde bir kişinin cenazesine ulaşıldı
11:11 Ege'de 4.5 büyüklüğünde deprem
10:42 Türkiye saldırısında bir peşmerge hayatını kaybetti
10:33 Hatimoğulları: Seçim sonuçları umudumuzu büyüttü
10:20 Bolu'da erkek şiddeti: 2 kişi katledildi
09:52 Halise Aksoy tahliye edildi
09:50 İtirafçı beyanları üzerinden ağırlaştırılmış müebbet talebi
09:46 Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemdeler
09:29 KDP'nin alıkoyduğu gazeteciden haber alınamıyor
09:22 Dağlardan sofraya inen Zuzax
09:17 ABD basını: İsrail, İran'a misilleme saldırısı başlattı
09:15 'MEB farklı projelerle cemaat ve istihbaratı okullara sokuyor'
09:08 Ziyaret Beldesi borç batağında
09:02 'Ekoloji mücadelesi anti-militarist ve anti-emperyalist olmalı'
09:02 Ortadoğu'da çatışmalar tırmanıyor: Tek çözüm Demokratik Ulus
09:02 Adalet Nöbeti eylemcileri: Mücadelemiz devam edecek
09:01 Baharın müjdecisi kardelenler çiçek açtı
09:00 19 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
01:24 Kobanê’de SİHA saldırısı
01:18 ABD, Filistin'in BM üyeliğini veto etti
01:14 Kenya’da helikopter kazası: Genelkurmay Başkanı ve 10 asker öldü
01:10 Meclis İliç Komisyonu’nun üyeleri Resmi Gazete’de
18/04/2024
23:17 Tokat'ta 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha
23:09 Amed Tiyatro Festivali’nin startı verildi
22:49 Dêrik Belediyesi’nde x-ray cihazları kaldırıldı
22:31 Rönesans Rezidans davası: İmar affı yapan, imzası olan herkes yargılansın
21:31 Tokat’ta ev ve ahırlarda ağır hasar oluştu, halk sokakta
21:18 DİSK’ten 1 Mayıs’a katılım çağrısı
20:16 Erdoğan, AYM başkanıyla görüştü
20:06 AKP’li belediye, kömür küllerini dereye döktü
19:35 ‘Gardiyanlar, Örkmez ve Uğur’u ‘sizi tecavüzcülerin yanına veririz’ diye tehdit ediyor’