Yüksekova’da halk şöleni: Çözümün kilidi İmralı’dadır

img
HAKKARİ -Yüksekova’da düzenlenen halk şöleninde konuşan HDP’li Sait Dede, çözümün kilit noktasının İmralı’da olduğunu söyledi. 
 
Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Özgür Kadın Hareketi (TJA), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP),  "Savaşa ve sömürgeciliğe karşı toplumsal özgürlük buluşması" şiarıyla Yüksekova’da şölen düzenledi. Kentteki bir düğün salonunda düzenlenen şölene çok sayıda kişi katıldı. 
 
'HER ALANDA DİRENİŞ BÜYÜDÜ'
 
Törende konuşma yapan HDP’nin kent milletvekili Sait Dede, 15 Ağustos direniş ruhuyla 40 yıldır mücadelenin devam ettiğini söyleyerek, küçük bir kıvılcımla mücadelenin her alanda büyüdüğünü belirtti. Çözümün kilit noktasının İmralı olduğunu dikkat çeken Dede, "Sayın Öcalan'ın paradigması ve fikirleri her alanda büyüdü. Demokratik bir yaşam, eşit özgürlükçü bir yaşam istiyoruz. Sayın Abdullah Öcalan, bu çözümün tek anahtarıdır ve milyonlar bu mücadelenin peşindedir. Biz Öcalan'ın paradigmasını her alanda büyüteceğiz çünkü toplumsal barışın kilit anahtarı Abdullah Öcalan'dır” diye konuştu. 
 
Dede’nin konuşmasının ardından sık sık "Bijî serok Apo”, “Bijî berxwedana zindana”, “Selam selam İmralı'ya bin selam" sloganları atıldı. Şölen, yerel sanatçıların seslendirdiği şarkılarla son buldu.