Erdoğan ile görüşen İmamoğlu: Kendisinden oy istedim

img
ANKARA - Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelen CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu, "Kendisinden oy istedim O da bana gülümsedi" dedi. 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya geldi. Görüşmeden sonra Ekrem İmamoğlu kısa bir açıklama yaptı.
 
Görüşmelerinde asıl olarak İstanbul üzerine bir sohbet yaptıklarını dile getiren İmamoğlu, "Bu güzel sohbet imkanını sağladığı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Dikey yapılaşma konusunda İstanbul'un bir dönüşüme muhtaç olduğu konusunda fikir birliğine vardık. Göreve ilk başladığı yıllardaki, ilgi alaka vatandaşla iletişim kurma noktasında başarı ve becerilerinden bahsettiler, ben de bunu teyit ettim. O dönemde İstanbul'da yaşıyordum, şahidim. Siyasi farklılıklar olabilir ama iyi davranışlar iz bırakır. Somut projeden ziyade, seçimin çok adil, saygılı seviyeli ortamda geçmesi konusunda niyetimizi ilettik, kendilerinin de bu yönde beyanları oldu. Proje için erken ama ihtiyaç duyulursa, anlatacağımız proje ve uygun ortam varsa anlatmaktan çekinmeyiz. Kendisi İstanbullu bir hemşerimiz, açıkçası bu yöntemle kendisinin oyunu da istedim. Bana sadece gülümsedi, iki titri var şu an, hem AKP Genel Başkanı, hem Cumhurbaşkanı, zorluğunu biliyorum ama Cumhurbaşkanı olarak oyunuzu istiyorum dedim" dedi.
 
'YILDIRIM ADAY OLARAK SOKAKTA GEZSİN'
 
AKP'nin adayı olan ve hala Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmeyen Binali Yıldırım'a ilişkin de konuşan İmamoğlu, "Meclis Başkanı, kalabalık bir heyetle İstanbul sokaklarında zorlanabilir, benim tavsiyem belediye başkanı adayı olarak gezmesi, ben öyle yapıyorum.”