İYİ Parti'den istifa açıklaması

img
ANKARA - İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, partinin kurucuları arasında yer alan 3 ismin istifası için "İstifa gerekçelerinin siyaset vicdanına uymadığı kanaatindeyiz" dedi.
 
İYİ Parti'de kurucu üyeler Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu'nun istifalarının ardından partiden ilk açıklama geldi. İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Çıray, istifalara dair yaptığı açıklamada şunları belirtti: 
 
"Hayatın her alanında olduğu gibi, siyasette de istifa tek taraflı bir tasarruftur. Siyaset, 'insan kazanma' sanatı olmakla birlikte, vicdanı da olan bir kurumdur. Sayın Bor, Sayın Halaçoğlu ve Sayın Yeniçeri'nin istifa kararlarını saygıyla karşılıyoruz. Ancak, gerekçelerindeki siyasi parti tarifinin, geçmiş tecrübelerinin aksine son çalıştayımızda da olduğu gibi, görüşlerini özgürce ifade ettikleri İYİ Parti'ye ve siyaset vicdanına uymadığı kanaatindeyiz. Kararlarının kendileri için hayırlı olmasını dileriz" 
 
İYİ Parti, seçimli olağanüstü kongresini 12 Ağustos'ta yapma kararı almıştı. Parti Sözcüsü Aytun Çıray, ortak imza ile Meral Akşener'i yeniden genel başkan adayı olarak göstereceklerini açıklamıştı.