İnce’den Erdoğan’a: Mustafa Kemal pislikleri denize dökmüştü, bazıları geri dönüyor

img
KONYA - CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Testinin içinde ne varsa ağzından o akar derim. Mustafa Kemal bazı pislikleri denize dökmüştü. Demek ki bazıları geri dönüyor” dedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Konya’nın Ereğli ilçesinde düzenlediği seçim mitinginde konuştu. İnce, konuşmasında, “Benim cumhurbaşkanlığı döneminde yargıçlar ayağa kalmayacak. Çünkü beni de yargılayacaklar. Ben Türk, Kürt diye ayırmam. 81 milyonu da seviyorum. Benim gönlüm zengin. AKP demeyeceğim, AK Parti diyeceğim” dedi.
 
‘BORÇ İÇİNDE YAŞIYORUZ’
 
Çiftçilerin sorunlarına dikkat çeken İnce, şöyle devam etti: “Çiftçimiz zulüm görüyor resmen. Türkiye dünyada buğdayın ana vatanı. Biz her yıl 5 milyon ton buğdayı dışarıdan alıyoruz. Mazot yüzde 27 arttı. Ereğlili kardeşim fakirleşiyorsun. Cebinden birileri paranı çekiyor. Böyle olduğu için et ithal ediyoruz. Böyle olduğu için buğday ithal ediyoruz. Borç içinde yaşıyoruz borç. 16 senedir aynı doktora gidiyorsun. Yine aynı doktora gidersen kalp krizinden gidersin. Yapılacak iş doktoru değiştireceksin. Bundan kurtulmamız lazım. Tamam mı? Bir çiftçi traktörü römorkla geri geri yanaştırıyorsa işi biliyordur değil mi? Ben geri geri yanaştırıyorum traktörü. 11 yaşında babam beni traktöre oturttu.”
 
ÖĞRENCİLERE BURS VAADİ
 
Gençlere yönelik vaatlerde bulunan İnce, şunları söyledi: “ Ben cumhurbaşkanı olduğumda üniversite öğrencileri hiçbirinizi ayırt etmeden 19 Mayıs’ta gençli bursu, 29 Ekim’de cumhuriyet bursu 500 lira vereceğim. Öğrenci kimliği gösteren her çocuk bütün müzelere ücretsiz girecek.”
 
‘TESTİNİN İÇİNDE NE VARSA AĞZINDAN O AKAR’
 
İnce, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ı da eleştirerek şöyle dedi:  “O meydanlarda gelip, tezek diyecek, pislik diyecek, ben gelecek diyeceğim. Laf mı bu ya? Ben sana şöyle derim o zaman; testinin içinde ne varsa ağzından o akar. Mustafa Kemal bazı pislikleri denize dökmüştü. Demek ki bazıları geri dönüyor.”
 
İnce, “Bana ‘Muharrem İnce sana oy vereceğiz ama diploman var mı?’ diye sorabilirsiniz. Diplomamı önümüzdeki günlerde mezun olduğum okulun önünde açıklayacağım” diye konuştu.