GezginFest'e destek açıklaması

img
VAN - Van Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları, Gevaş Kaymakamlığı'nın izin vermediğini duyurduğu GezginFest'e destek verdiklerini ve süreci takip edeceklerini açıkladı. 
 
Van Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı, Gevaş Kaymakamlığı tarafından izin verilmediği duyurulan 20-23 Haziran 2019 tarihleri arasında özel bir firma tarafından yapılması planlanan “Gezgin Fest Van Gençlik Festivali”ne ilişkin açıklama yaptı.
 
Eşbaşkanlar tarafından yapılan yazılı açıklamada,"Van Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizin gerek tarihsel kimliğinden aldığı referansla ve gerekse de doğal zenginlikleriyle; çok dilli  kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapması bizler için daima  önemli ve öncelikli olmuştur. Bu çerçevede kentimize gerçekleştirilmek istenen sanatsal ve kültürel etkinliklere ilişkin altyapı ve ulaşım gibi teknik desteklerin verilmesi yönünde her türlü çabayı göstereceğimizden halkımızın ve dostlarımızın hiçbir şüphesi olmasın. GezginFest organizasyonunun Van’da gerçekleştirilmesini, kentimizin tanıtımı açısından son derece önemli görmekteyiz. Son günlerde kamuoyuna GezginFest Van organizasyonunun iptal edileceğine ilişkin bilgiler yansıtmaktadır. Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları olarak süreci yakından takip ediyoruz ve festival organizasyonun yönetimi ile iletişim halindeyiz" ifadelerine yer verildi.