Ankara Film Festivali’nde yarışacak eserler belirlendi

img

ANKARA - 29. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Yarışması'nda yarışacak 10 film, ön seçki kurulu tarafından belirlendi.  

Ankara’da bu yıl 19-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 29. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Yarışması bölümünde yer alacak filmler belirlendi. Aynur Çıray, Şenay Aydemir ve Şeyma Balcı’dan oluşan ön seçki kurulu, 31 film arasından yarışacak 10 filmi seçti.
 
Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek gösterimlerde, Barış Pirhasan’nın başkanlığında, Songül Öden, Güven Kıraç, Şebnem İşigüzel ve Meryem Yavuz’dan oluşan seçici kurul filmleri seyirciyle birlikte izleyecek. Gösterimlerin ardından düzenlenecek söyleşilerde ise, yönetmenler izleyicilerle bir araya gelecek. 
 
ATÖLYE VE KONSERLER
 
Festivalde dünya sinemasından en yeni filmler, ulusal yarışmalar, özel gösterimler, çocuklar ve yetişkinler için atölyeler ile konserler sinemaseverlerle buluşacak. Festival süresince “Sinemada 68 Kuşağı” paneli ve afiş yarışması sergisi de düzenlenecek.
 
Ulusal Uzun Film Yarışması'nda yer alacak filmlerden "En İyi Film Ödülü"nü alacak filmin yapımcısına 50 bin TL, ilk filmlere verilen "Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü"nü kazanan filmin yönetmenine ise 10 bin TL ödül verilecek.
 
Ulusal Uzun Yarışma bölümünde yer alan filmler şu şekilde: 
 
* Bekçi/  Durmuş Akbulut
 
* Güvercin/  Banu Sıvacı
 
* Halef /Murat Düzgünoğlu
 
*Kelebekler/ Tolga Karaçelik
 
* Put Şeylere / Onur Ünlü
 
* Renksiz Rüya/  Mehmet Ali Konar
 
* Sofra Sırları / Ümit Ünal
 
*Tuzdan Kaide / Burak Çevik
 
* Yol Kenarı /  Tayfun Pirselimoğlu
 
* Zor Bir Karar/ Ender Özkahraman