‘Üç dört müteahhide bu kenti kurban etmeyeceğiz’

img

BATMAN – Batman’ın daha yaşanılabilir bir kent halini alması için kaçak yapılarla mücadele ettiklerini belirten Batman Belediye Eşbaşkanı Mehmet Demir "Üç dört müteahhide bu kenti kurban etmeyeceğiz" dedi.

Batman Belediyesi Eş Başkanları Songül Korkmaz ile Mehmet Demir, kentteki kaçak yapılar hakkında bilgi vermek amacıyla belediye meclis toplantı salonunda basın toplantısı düzenledi. Toplantı öncesi Anahtar Enerji Firması ile belediye arasında Raman Dağı'nda bulunan atık sahasından enerji üretme anlaşması sağlandığı duyuruldu.

Yapılan anlaşma ile birlikte belediyenin kendi öz kaynakları ile enerji üretimi için ilk adımların atıldığı belirtildi.

Batman’da bulunan kaçak yapılara dikkat çekilen açıklamada, belediye eşbaşkanı Mehmet Demir, yaklaşık 22 kadar müteahhidin kaçak yapımda ısrarcı davrandığını dile getirdi. Belediyeye yönetime geldikleri günden bu yana 43 kaçak binanın yapıldığı ve bunlara da idari yaptırımda bulunduklarını kaydeden Demir, "Biz tüm tedbirlerimizi aldık. İdari yaptırımlar uyguluyoruz ama inatla bunu sürdürmek isteyenler var. Binalar tamamlansa dahi numarataj vermeyeceğiz. Tapu Müdürlüğü’yle de irtibat halindeyiz. Bunların yanı sıra amacımız yurttaşların mağdur edilmemesidir. Bizim amacımız yaşanabilir ve yeşil alanı bol yerleşimlerdir. Üç dört müteahhide bu kenti kurban etmeyeceğiz" diye konuştu.