İmamoğlu: Keşke o arkadaşlarımız da orda olsaydı

img
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı ile yaptıkları toplantının verimli geçtiğini belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerlerine kayyum atanan Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyeleri eşbaşkanları için “Keşke o arkadaşlarımız da orda olsaydı” dedi. 
 
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kısa süre önce İBB'ye devredilen Esenler Otogarı'nda incelemelerde bulundu. Daha sonra gazetecilerin sorularına yanıtlayan İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan büyükşehir belediye başkanları ile düzenlenen toplantıda oturduğu koltuğun kırık olmasıyla ilgili soruya, “Oturduğumuz koltuk durup, dururken kırıldı. Sayın Cumhurbaşkanı israf yaptın dedi. Ben de bu israf değil, sandalye kırık dedim. Olsun ikinci sandalyeye daha sağlam oturuyoruz dedim. Bu tabi öyle bir magazin durum oluştu. Sandalye niye kırıktı? Onu Cumhurbaşkanlığı araştırsın. Oturduğumuz yerler önceden belliydi" dedi.
 
‘KEŞKE O ARKADAŞLARIMIZ DA ORDA OLSAYDI’
 
Toplantının nasıl geçtiği sorusuna ise “Toplantı verimli geçti” diyen İmamoğlu, yerlerine kayyum atanan Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyeleri eş başkanları için “Toplantı verimliydi ancak demokrasi açısından bazı sorunlar yaşanıyor. Keşke o arkadaşlarımız da orada olabilseydi. Biz anlaşacağız. Kavga etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.