Zülal Tütüncü'nün duruşması yine ertelendi

img

İZMİR - Bornova'da üniversite öğrencisi Zülal Tütüncü'yü öldüren Günhan Öztürk'ün yargılandığı davada Ulusal Kriminal Büro tarafından hazırlanan raporun özel hayatın gizliliği ilkesine uyulmak kaydıyla incelenmesi için zaman verilirken, duruşma 3 Aralık tarihine ertelendi.

 
İzmir'in Bornova ilçesinde 18 Aralık 2017 yılında üniversite öğrencisi Zülal Tütüncü'yü öldüren Günhan Öztürk’ün yargılandığı davanın 6'ncı duruşması Bayraklı Adliyesi 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkemeye İzmir Barosu Kadın Hakları Komisyonu avukatı ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunu temsilen Hilal Susuz, Tütüncü'nün anne ve babası, avukatlar ve davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı hazır bulundu.
 
'SANIK ÖZTÜRK'ÜN TUTUKLULUĞUNUN DEVAMINA'
 
Kimlik tespitinin ardından geçen mahkeme heyetinin önceki duruşmada fail Günhan Öztürk’ün Adli Tıp Kurumu (ATK) Gözlem İhtisas Dairesinin cezai ehliyetinin yerinde olduğuna dair istediği rapor, katliamın yaşandığı günün 3 ay öncesine ait Tütüncü ve fail Öztürk’ün telefon görüşmelerinin HTS kayıtlarının geldiği belirtilerek, Ulusal Kriminal Büro tarafından hazırlanan raporun 11 bin 160 sayfa olması nedeniyle taraf katılanlarının dokümanların özel hayatın gizliliği ilkesine uyulmak kaydıyla incelenmesi için zaman verildi. Tütüncü'nün telefonunun ise kayıtlarına telefon markası nedeniyle erişilemediğini belirten mahkeme heyeti, telefonun ekran şifresinin aşılması için marka distribütörlüğüne yazı yazılmasına karar verirken fail Günhan Öztürk’ün tutukluluğunun devamına karar verildi. 
 
Duruşma 3 Aralık tarihine ertelendi.