‘İktidarın halka verebileceği birşey kalmadı’

img

SİİRT – HDP Siirt Merkez İlçe Kongresi’nde konuşan HDP Siirt Milletvekilli Sıdık Taş, iktidarın zor duruma düştüğünde kaos çıkarma uğraşına girdiğini belirterek, “İktidarın halka verebileceği birşey kalmadı” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt Merkez İlçe 4'üncü Olağan Kongresi gerçekleştirildi. HDP Siirt İl Örgütü’nün Konferans Salonu'nda gerçekleşen kongreye HDP Siirt Milletvekili Sıddık Taş, Tevgera Jinen Azad (TJA),  Barış Anneleri Meclisi, HDP PM üyesi Serdar Batur, HDP İl Eş Başkanı Belkıza Beştaş Epözdemir ve partililer katıldı.

Saygı duruşunun ardından konuşan HDP Siirt İl Eş Başkanı Belkıza Beştaş Epözdemir,  önceki yönetime teşekkür ederek yeni yönetime başarılar diledi.

HDP Siirt Milletvekili Sıddık Taş ise iktidarın zor duruma düştüğünde kaos çıkarma uğraşına girdiğini belirterek, kostan beslenerek ömürlerini uzatmaya çalıştıklarını söyledi.

EŞBAŞKANLIĞA ALVER İLE ÇAPRAK SEÇİLDİ

AKP’nin Türkiye halkına vereceği hiç bir şeyin olmadığını kaydeden Taş,  "Tüm kurumları elinin altına aldı. Ama Kürtlerin iradesini teslim alamadı, bu nedenle hala dusma ligi devam ediyor ve iki gün önce bile onlarca çalışanlarımız ve yöneticimiz gözaltına alındı. İntikam alma güdüsü ile hareket ediyorlar.Bizler bunların karşısında daha birlik içerisinde olmamız lazım, bu halk kendi değerine sahip çıktı kendi partisine sahip çıktı buda AKP ve ortağına dert olsun” ifadelerini kullandı.

Tek liste ile gerçekleşen kongrede HDP Merkez İlçe Eşbaşkanlığı’na Takyedin Alver ve Aslıhan Çaprak seçildi.