‘İktidarın saldırılarına karşı mücadeleye çağırıyoruz’

img
 
 
SİİRT – Gözaltılara ilişkin açıklama yapan Siirt Tuay Der,  iktidarın saldırılarına karşı tüm muhalifleri mücadeleye çağırdı. 
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca Demokratik Toplum Kongresi (DTK) soruşturması kapsamında dün gerçekleştirilen operasyon sonucu aralarında avukat, siyasetçi ve sivil toplum örgütü temsilcisinin bulunduğu çok sayıda kişinin gözaltına alınmasına Siirt Tuay Der,  yazılı açıklama ile tepki gösterdi. İktidar tarafından somut dayanağı olmayan Kürt kurum ve kuruluşları dahi tüm muhalif kesimlerine karşı merkezi rehine operasyonlarının başlatıldığı ifade edilen açıklamada mücadele vurgusu yapıldı. 
 
‘SARAYIN KORKUSU OLACAĞIZ’
 
Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Başta Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) ile sivil toplum örgütleri yöneticilerine dönük KCK operasyonları adı altında hiç bir somut dayanağı olmayan merkezli bir gözaltı furyası başlatılmış, birçok avukat, siyasetçi ve kurum temsilcisi rehine operasyonlarına dâhil edilmiştir. Şu açıkça bilinmelidir ki tek bir bireyi dahi kalsa mücadele ve direniş azmi her geçen gün daha da güçlenecek hiç bir kurum ve kuruluşumuz, asla siyasal erkin baskılarına buyun etmeyecektir, saray rejimi ve onun yandaşları tutuklama, gözaltı ve baskılarla bizleri yıldırmayacaktır. Tüm demokratik kurum ve kuruluşlarımızla mücadele azmimizi daha da güçlendirecek saray rejiminin korkusu olmaya devam edeceğiz. Tüm hukuksuzluklara baskı ve zulüm uygulamalarına karşı halkımızı kurumlarına sahip çıkmaya ve birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.”