Cinsel istismara 2 yıl sonra dava

img
HATAY - İskenderun'da çocuğuyla oyun oynayan çocuğa cinsel istismarda bulunan İ.B. hakkında, olaydan iki yıl sonra dava açıldı. 
 
Hatay'ın İskenderun ilçesinde çocuğuyla oyun oynayan N.B. adlı çocuğa cinsel istismarda bulunan İ.B. hakkında, iddianame hazırlanarak dava açıldı. Eylül 2018 ile Mart 2019 tarihleri arasında istismara maruz kalan N.B.'nin şikayetiyle İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Mart 2019'da fail İ.B. hakkında "Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı" ve "Kişiyi hürriyetin yoksun bırakmak" suçlamasıyla soruşturma başlattı.
 
İKİ YIL SONRA DAVA
 
Soruşturma kapsamında 19 Nisan 2019'da gözaltına alınan İ.B., sevk edildiği İskenderun Sulh Ceza Hakimliği'nce "Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı" ve "Kişiyi hürriyetin yoksun bırakmak" suçlamasıyla tutuklandı. İ.B., daha sonra itiraz üzerine serbest bırakıldı. 
 
Bir yıl sonra İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı'nca İ.B. hakkında "Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı" ve "Kişiyi hürriyetin yoksun bırakmak" suçlamasıyla iddianame hazırlandı. İddianameyi kabul eden İskenderun Ağır Ceza Mahkemesi, İ.B. hakkında "Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı" ve "Kişiyi hürriyetin yoksun bırakmak" suçlamasıyla dava açtı. 
 
Davanın ilk duruşması önümüzdeki günlerde görülecek.
 
MA / Hamdullah Kesen