22 işçiyi kovan MHP’li başkandan dikkat çeken savunma!

img
İZMİR - MHP'li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, 22 işçinin haksız yere çıkarıldığını söyleyen meclis üyesine; “Kimi istersem onu alır, kimi istersem onu çıkarırım” yanıtını verdi.  
 
Aliağa Belediyesi'nden atılan işçiler eylemlerinin 21’inci gününde belediye önünde oturma eylemi devam ediyor. Konu aynı zamanda Belediye Meclisi'nde de gündeme geldi. Toplantıda söz alan CHP Aliağa Belediye Meclis Sözcüsü Avukat Hakan Turan, atılan işçilerin taleplerini aktardı. Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından sık sık sözü kesilen Turan, atılan işçilerin haksız yere işlerinden edildiğini, yıllarca büro personeli olarak çalıştığı halde hiçbir iş güvenliği eğitimi almadan temizlik işlerinde çalışmaya zorlandığını söyledi. 
 
'İSTEDİĞİMİ ALIRIM İSTEDİĞİMİ ÇIKARTIRIM'
 
Başkan Acar ise “Başkan benim kimi istersem onu alırım, kimi istersem onu çıkarırım. Halktan yetki ben aldım, sizden almadım. Bu kararı sorgulayamazsınız o benim yetkim. Çıkarırımda alırım da, meclisin yetkisinde olan bir konu değil. 5 yıl sonra sandığa gideriz halk bakın bunu çıkarmışsın bunu almışsın der bu yanlıştı der oy vermez, doğrudur der oy verir. Belediye başkan yetkilerimin tamamını halktan ve yasadan aldım. Ben istediğim kişiyi alırım istediğimi çıkarırım bu yetkiyi de halktan alıyorum” dedi.
 
Başkanın sözlerine belediye meclis üyeleri de tepki gösterdi.