İnşaat işçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı: Bir ölü 9 yaralı

img

ÇANAKKALE - Çanakkale'de inşaat işçilerini taşıyan minibüs ile süt kamyonetinin çarpışması sonucu Afganistan uyruklu 1 işçi yaşamını yitirdi, 9 kişi de yaralandı.

Çanakkale'de bir işçi minibüsü ile süt kamyoneti çarpıştı. Kazada 1 işçi yaşamını yitirdi, 9 işçi de yaralandı. Kaza, saat 08.00 sıralarında Ayvacık ilçesine bağlı Bademli ve Kocaköy köyleri arasında meydana geldi. Gülpınar köyünden, Ayvacık ilçesine çalışmaya giden inşaat işçilerini taşıyan Abdurrahman Aydın (35) yönetimindeki minibüs, karşı yönden gelen Selahattin Demir yönetimindeki süt kamyoneti ile kafa kafaya çarpıştı. Kazada, işçilerden Afganistan uyruklu Muhammed Atıf (33) yaşamını yitirdi. Sürücüler Abdurrahman Aydın, Selahattin Demir, minibüsteki işçilerden Tuncay Hakan, Abdullah Hakan, Yakup Hakan, Mustafa Hakan, Semavi Hakan, İhsan Aydın ve Mazlum Aydın yaralandı.
 
Yaralılar, olay yerine sevk edilen ambulanslarla Ayvacık ve Ezine Devlet hastanelerine kaldırıldı. Durumu ağır olan yaralılardan biri Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.