‘Ekonomik krizin sorumlusu iktidar istifa etmeli’

img
MERSİN- Tarsus Emek ve Demokrasi Platformu, ekonomik krizin sorumlusu olan iktidarın istifa etmesi gerektiğini belirtti. 
 
Tarsus Emek ve Demokrasi Platformu, yaşanan ekonomik kriz ve zamlara karşı Yarenlik Alan’da açıklama yaptı. “Yoksullaşıyoruz zamlar geri alınsın gelirde adalet vergide adalet” pankartını açıldığı açıklama, “Hükümet istifa” sloganı atıldı.
 
Platform adına açıklamayı okuyan Yasemin Yücel, “tek adam rejimi”nin ülkeyi sefalete götürdüğünü belirterek, “Artık yeter geçinemiyoruz” dedi. Zamlarla birlikte halkın daha da yoksullaştığını dile getiren Yücel, “Milyonlarca insanımız, halkımız adına haykırıyoruz. Ekonomik krizin ve pandeminin ağır yükünü biz taşıyoruz. Bu memleketin kadınları, gençleri, tüm emekçileri taşıyor. Her sabah yeni zamlara uyanıyor, her gün yoksullaşıyoruz. Bugün döviz kurları yükselirken servetlerine servet katanlar, ‘dövizden size ne’ diyor. Bizim aklımızla dalga geçmeyin” dedi.
 
İSTİFA ETMELİLER
 
Ülke kaynaklarının sermayeye peşkeş çekildiğine vurgu yapan Yücel, “Artık Yeter, bugün burada yükselttiğimiz sesi, bu kentin her yerinde büyüteceğiz. Bu yolsuzluk ve yoksulluk düzenine teslim olmayacağız” diye konuştu. Yapılan zamların geri alınmasını talep eden Yücel, “Yaşanan bu ekonomik iflas dikkate alınarak 2022 bütçesi halktan ve emekçilerden yana bir bütçe olarak hazırlanmalıdır. Ülkemizi bir günde dolara ve uluslararası sermayeye karşı bu kadar yoksullaştıranlar ve sosyal, ekonomik olarak iflasa götürenler istifa etmeli, hukuk önünde hesap vermelidir” dedi.