Polis, seçim bürosu açılışında davulcunun tokmağına el koydu

img
 
DİYARBAKIR - HDP’nin Bağlar ilçesinde gerçekleştirdiği seçim bürosu açılışına müdahale eden polis, davulcunun tokmağına el koyarak, bir genci de yerde sürükleyerek gözaltına aldı. 
 
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılımıyla Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinin Hatboyu Caddesi üzerinde gerçekleştirilen seçim bürosu açılışına polis müdahale etti. Açılış öncesinde caddeyi abluka altına alan polisler, ilk olarak halay çeken kitlenin “Bijî Serok Apo” sloganı atmasını engelledi.  
 
BİR GENÇ YERLERDE SÜRÜKLENDİ
 
Açılış sırasında PKK Lideri Abdullah Öcalan lehine slogan atan Mehmet isimli bir genç, polislerce gözaltına alınarak, 500 metre ileride bulunan Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’ne götürüldü. Gencin yakınlarının tepki göstermesi üzerine gözaltına alınmaya karşı direnen genç, yerlerde sürüklenerek emniyet bahçesine götürüldü. 
 
 POLİSTEN GENCE: KAFANI EZERİM
 
Gözaltı işlemine tepki gösteren başka bir genç, kendisine yönelen bir polis memurunun, “Halkı provoke edip bayrak açıyorsunuz. Senin kafanı ezerim” şeklinde tehdidine maruz kaldı. 
 
DAVULCUNUN TOKMAĞI GÖZALTINA ALINDI
 
Seçim bürosu önünde müdahalesini sürdüren polisler, bu kez davulcu ve zurnacıyı engelleyerek, gözaltına almaya çalıştı. Milletvekillerinin tepki göstermesi üzerine serbest bırakılan davulcunun tokmağına el konuldu. Ayrıca 2 kişi daha gözaltına alındı.