Fuarda en fazla talep Kürtçe öğrenme kitaplarına

img
 DİYARBAKIR –  TÜYAP tarafından düzenlenen 7’inci Diyarbakır Kitap Fuarı’nda stant açan Kürt yayınevlerinden en fazla talep gören kitaplar, Kürtçe öğrenme kitapları oldu.  
 
Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından Diyarbakır’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen Kitap Fuarı’nın son günü kitapseverlerin yoğun katılımıyla sürüyor. Kitapseverlerin yoğunluktan kaynaklı fuar ve kongre merkezinde yürümekte zorlandığı görüldü. 20’si Kürt 160 yayınevinin yer aldığı fuara kitapseverler tarafından gösterilen yoğun ilgi yayınevi görevlilerini ise sevindirdi. 
TALEP EN ÇOK KÜRTÇE KİTAPLARA
Fuar alanında stant açan Kürt Yayınevleri de ilk günden bu yana Kürtçe kitaplara gösterilen ilgiden memnun. Kürt okurun en fazla talep ettiği tür ise Kürtçe öğrenme kitapları oldu. Yayınevleri görevlilerinin en fazla sattıkları kitaplar arasında yer alan Kürtçe öğrenme kitaplarının yanı sıra Kürtçe roman ve şiirlerin geldiğini belirtti.
 
 Kitapseverler, yayınevleri stantlarından aldıkları kitapları yazarlarına imzalatırken, bunun yanında fuar alanında düzenlenen etkinlikleri de takip ediyor.