Ağrı ve Kayseri’de kadın cinayeti

img

HABER MERKEZİ-  Patnos'ta Bünyamin Solmaz, evli olduğu kadını ve kızını; Kayseri'de ise Mustafa Çay evli olduğu kadını katletti.

Ağrı’nın Patnos ilçesindeki Değirmenci köyünde yaşayan Bünyamin Solmaz isimli erkek, evli olduğu Saime Solmaz ve kızı Keziban Kaya’yı ateşli silahla katletti. Bünyamin Solmaz, Saime ve Keziban Kaya’yı katlettikten sonra kaçarken, haber verilmesi üzerine bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri kadınların hayatını kaybettiklerini belirledi. Saime ve Keziban’ın cenazeleri otopsi yapılmak üzere Erzurum Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Bünyamin Solmaz’ın sistematik şiddetine maruz kalan Saime Kaya’nın polise defalarca şikayette bulunduğu ve koruma talep ettiği öğrenildi. 

Öte yandan Bünyamin Solmaz, jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

KAYSERİ’DE FAİL TANIDIK

Kayseri'de hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Mustafa Çay isimli erkek, evli olduğu Cevahir Çay’ı katletme girişiminde bulunarak ağır yaraladı. Çevredekiler, polis ve 112 Acil Servis’e haber verirken, yaralı kadına da yardım etmek istedi. Ancak Mustafa Çay, Cevahir Çay’a yardım edilmesini engelledi. Olay yerine gelen polis, Mustafa Çay’ı gözaltına aldı. 

Cevahir Çay ise sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldığı sırada yaşamını yitirdi.

 Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.