Remziye’yi katleden korucubaşının dosyası kabarık

  • kadın
  • 12:09 23 Mayıs 2022
  • |
img
ELAZIĞ - Remziye Apaydın’ı katleden korucubaşı Nihat Cav’ın dosyasına gizlilik kararı getirilirken, Cav’ın alkol, uyuşturucu bağımlısı olduğu bilinmesine rağmen korucubaşı yapıldığı ve adının fuhuş olaylarına karıştığı öğrenildi. 
 
Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde yaşayan Remziye Apaydın, 2021’in Kasım ayında Karakoçan ilçesine yakın bir noktada görüldükten sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Ailesinin polise yaptığı kayıp başvurusunun ardından başlatılan çalışma neticesinde Remziye Apaydın’ın Karakoçan’da yaşayan korucubaşı Nihat Cav’ın aracına bindiği belirlendi. 
 
6 ay sonra izine rastlanan Remziye Apaydın’ın en son birlikte görüldüğü korucubaşı Nihat Cav, 13 Mayıs’ta gözaltına alındı. Emniyet ifadesinde Remziye Apaydın’ı katlettiğini itiraf eden Cav, kadını Karakoçan’a bağlı yaşadığı Yenice köyünde bulunan evin bahçesine gömdüğünü söyledi. Cav’ın belirttiği mevkide kazı çalışması yapan polisler, Remziye Apaydın’ın cenazesi ile karşılaştı. 
 
UYUŞTURUCU VE ALKOL BAĞIMLISI KORUCUBAŞI 
 
Korucubaşı Nihat Cav, ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Karakoçan’ın Yenice köyünde yaşayan, uyuşturucu ve alkol bağımlısı olan Nihat Cav’ın ailesi tarafından reddedildiği, ilçede adının fuhuş olaylarına karıştığı ve birden fazla kadını mağdur ettiği öğrenildi. Uyuşturucu ve alkol bağımlısı olduğu bilinmesine rağmen korucubaşı yapılan Cav’ın başka suç kayıtlarının da olduğu ve ilçede birçok kişiye borçlandığı belirtildi. 
 
ÇOĞU KORUCU 50 GÖZALTI 
 
Remziye Apaydın’a ait altınları Bingöl’de bir kuyumcuya satan ve karşılığında aldığı para ile borçlarını ödeyen Nihat Cav’ın bir başka korucunun eşi olan M.T.’nin de hesabına 27 bin TL aktardığı ifade edildi. 
Katliam öncesi ve sonrası Nihat Cav’ın telefonla irtibata geçtiği çoğu korucu olan 50’ye yakın kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, dosyaya getirilen kısıtlama kararı nedeniyle detaylara ulaşılamadı. 
 
'EN AĞIR CEZAYI ALMALI'
 
Apaydın’ın ablası Aysun Apaydın, 6 ay boyunca kardeşinden bir ize rastlamadıklarını 6 ayın sonunda cenazesi ile karşılaştıklarını söyledi. Kadın katliamlarındaki artışa dikkat çeken abla Apaydın, “Remziye de katili de 6 ay boyunca gözümüzün önündeymiş. En ağır cezayı almasını, cezaevinden çıkmamasını istiyoruz. Nihat Cav, kardeşimin altınlarını alıp sattıktan sonra onu öldürmüş. Ailesi olarak büyük bir acı yaşıyoruz” diyerek tepki gösterdi.