Osman Kavala için mektup kampanyası

img

HABER MERKEZİ- Gezi davasında beraat eden ve tahliye kararı verildikten sonra 15 Temmuz soruşturması kapsamında tutuklanan Osman Kavala’yla dayanışmak için mektuplaşma kampanyası başlatıldı.

Gezi davasında beraat eden ve tahliye kararı verildikten bir gün sonra 15 Temmuz soruşturması kapsamında tutuklanan iş insanı Osman Kavala’yla dayanışmak için mektuplaşma kampanyası başlatıldı. 

Kültür sanat, sivil toplum kurumu çalışanı dostları ve sanatçılar tarafından başlatılan kampanyada “Tahliyesi yönünde AİHM kararı bulunmasına rağmen haksız yere tutuklanan ve eski koğuşuna geri dönmek zorunda kalan Sevgili Osman Kavala’yla dayanışmamızı ona göndereceğimiz mektuplarla/kartlarla göstermek istiyoruz” denildi.

kampanya metninde “Sizleri de Osman Kavala’ya dayanışma mesajlarınızı posta yoluyla göndermeye davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Mektup göndermek isteyenler için Kavala'nın tutuklu bulunduğu adres ise şöyle: “Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, 9 No'lu Cezaevi, A-7 / C 59, 34570 Silivri/İstanbul.”