Trump: Türkiye Kürtlere saldırmayı uzun zamandır planlıyordu

img

WASHİNGTON- Türkiye’nin Kuzey Suriye’ye girişine izin veren ABD Başkanı Donald Trump, "Türkiye kurallara göre oynamazsa finansal olarak ve yaptırımlar ile sert bir şekilde vurulsun" dedi.

Türkiye’nin Kuzey Suriye’ye girişine izin veren ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabı üzerinden yeni açıklamalar yaptı. Türkiye’nin Kürtlere saldırmak için uzun zamandır plan yaptığını kaydeden Trump, "Türkiye kurallara göre oynamazsa finansal olarak ve yaptırımlar ile sert bir şekilde vurulsun" dedi.
 
Trump’un paylaşımları şöyle: "Türkiye, Kürtlere saldırmayı uzun zamandır planlıyordu. Ezelden beri savaşıyorlar. Bizim, saldırı alanı yakınlarında askerimiz ya da ordumuz yok. Ben SONSUZ SAVAŞLARI sona erdirmeye çalışıyorum. İki tarafla da konuşuyorum. Bazıları bölgeye 10 binlerce asker gönderip yeni baştan bir savaş başlatmamızı istiyor.
 
Türkiye NATO üyesi bir ülke. Diğerleri diyor ki DIŞARIDA KAL, Kürtlerin kendi savaşını savunmasın izin ver (bizim finansal desteğimizle de olsa). Ben diyorum ki Türkiye kurallara göre oynamazsa finansal olarak ve yaptırımlar ile sert bir şekilde vurulsun. Yakından izliyorum"