Şahin Öner davası aileye haber verilmeden görüldü

img

DİYARBAKIR – Zırhlı araç çarpması sonucu yaşamını yitiren Şahin Öner'in ölüme ilişkin görülen davanın duruşması, adliyede bekleyen ailesi ve avukatlara haber verilmeden görülüp ertelendi.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik Mahallesi'nde 10 Şubat 2013'te polisin zırhlı araçla çarptığı Şahin Öner’in ölümüne ilişkin Diyarbakır 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın 7'nci duruşması görüldü. Adliyede duruşmanın görüldüğü salonun koridorunda bekleyen aile ve avukatlara haber verilmeden apar topar görülen duruşma ertelendi.
 
"Kasten öldürme" suçlamasıyla yargılanan sanık polis S.K.'nin katılmadığı duruşmaya avukatının mazeret dilekçesi sunduğu görüldü. Mahkeme, önceki duruşmada 6 yıl sonra yapılmasını kararlaştırdığı olay yeri keşfini, tanık polislerin şehir dışında olduğu gerekçesiyle yine erteledi.
 
KEŞİF İÇİN YENİ GÜN VERİLDİ
 
Mahkeme, 5 dakika süren duruşmada, "Suça konu olayın gerçekleştiği yerde tüm tanıkların ve sanığın katılımı ile 27 Aralık'ta keşfin yapılması, oluşturulacak keşif tutanağından sonra, bilirkişi raporu aldırmak için İstanbul Teknik Üniversitesi Trafik Kürsüsü'ne talimat yazılmasını” kararlaştırarak duruşmayı erteledi.
 
SANIKLAR KOLLUK GÖREVLİSİ OLUNCA
 
Öner'in babası Mehmet Şirin Öner, duruşmanın görüldüğü mahkemenin koridorunda bulunmalarına rağmen duruşma için kendilerine haber verilmemesine tepki gösterdi. Öner ailesi avukatı Abdullah Zeytun ise söz konusu yargılananların kolluk görevlileri olduğunda, mahkeme tutumunun açık bir şekilde değiştiğini dile getirdi.