AKP mitinginde kavga: Miting sonrası silahlı konvoy ile şehir turu

img

BATMAN - Başbakan Binali Yıldırım'ın Batman’da katıldığı ancak halkın ilgi göstermediği mitingde, kavga çıktı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Batman’da miting düzenlendi. Adalet caddesi üzerinde gerçekleştirilen mitinge, halkın ilgi göstermediği gözlemlendi. Miting öncesi, protokol bölümünde bulunan Batman Ticaret ve Sanayi Odası(BATSO) Başkanı Abdulkadir Demir ile eski başkanlardan Osman Nasıroğlu ile yumruk yumruğa kavga etti. 
 
'RET İNKAR POLİTİKALARINI AKP SONA ERDİRDİ'
 
TUİK 2017 verilerine göre işsizliğin en yoğun olduğu kentlerden birisi olan Batman'a ilişkin ticari yatırımlar üzerine konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Batman'a 16 milyar liralık yatırım yaptık. Batman'a 15 bin kişi kapasiteli yeni bir stadyum yapıyoruz. Eski stadın yeri de Millet Bahçesi olacak. Batman'a yeşil bir bahçe yapıyoruz. 500 yataklı bir hastane daha planlıyoruz. TOKİ vasıtasıyla 4 bin 500 konut yaptık. 700 konutun yapımına devam ediyoruz" dedi. Yapımı devam eden baraj nedeni ile 12 bin yıllık tarihi sular altında bırakacak olan Hasankeyf hakkında ise Yıldırım, "Beton kaplı baraj tipinde, gövde dolgu hacmi bakımından dünyada birinci sırada gelen Ilısu Barajı bitmek üzere, hayırlı uğurlu olsun. Bu baraj faaliyete geçtiğinde ekonomimize 1,5 milyar liralık katkı sağlayacak. Ilısu Barajı'nın bir uçtan diğer uca uzunluğu 150 kilometrelik bir göl oluyor, Batman'a deniz geliyor.
 
Batman'ın su problemini çözüyoruz. 2050 yılına kadar su problemi olmayacak" dedi. Ret ve inkar politikalarına AKP'nin sona erdirdiğini iddiasında bulunan Yıldırım konuşmasından satır başları şöyle: Batman gün geçtikçe daha da güzelleşiyor. HDP'ye rağmen çevre yolunu tamamladık hizmete aldık. HDP özgür bir parti değil. Kandil'in emrindedir, PKK'nın emrindedir. Kürtlerden, bölgeden oy alıp onların emrini yerine getiriyor. Sizin isteklerinizi değil, sizin taleplerinizi değil, dağ ne diyorsa onu yapıyor. Özgür olsunlar, PKK'yı açıkça lanetlesinler. PKK'ya açık karşı dursunlar, başımın gözümün üstünde yerleri var.
 
SİLAHLI ARAÇLAR İLE ŞEHİR TURU
 
Miting boyunca kent merkezinde polis helikopteri dolaşırken miting sonrası ise Yıldırım'ın içinde bulunduğu otobüsün üzerinde keskin nişancıların yanı sıra onlarca araçlık silahlı korumaların bulunduğu konvoy ile Turgut Özal Bulvarı'nda şehir turu attı.