Cezaevindeki Barış Annesi Ormanlı'nın sağlığı kötüye gidiyor

img

ŞIRNAK – Kesinleşmiş cezası nedeniyle 4 ay önce tutuklanan 55 yaşındaki Silopili Barış Annesi Nahide Ormanlı'nın sağlık durumu kötüye gidiyor. Ormanlı'nın sık sık tansiyonunun yükseldiği ve kilo kaybı yaşadığı öğrenildi. 

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Barış Anneleri Meclisi üyesi Nahide Ormanlı (55) çeşitli eylem ve etkinliklere katıldığı gerekçesiyle hakkında 2011 yılında, “Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” iddiasıyla dava açılmış ve 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarpıtılmıştı.  Yaklaşık 2 buçuk yıl Mardin Cezaevi’nde kaldıktan sonra tahliye edilen Ormanlı, hakkında verilen cezanın Yargıtay tarafından onaylanmasının ardından 31 Ekim 2017 tarihinde tutuklandı. 
 
KİLO KAYBI YAŞIYOR 
 
13 çocuğundan 2’sini farklı tarihlerde çıkan çatışmalarda yitiren ve 2’si şu an cezaevinde olan Ormanlı, Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor. Yaklaşık 10 ay daha cezaevinde kalacağı öğrenilen Barış Annesi Ormanlı'nın cezaevi koşullarından dolayı sürekli tansiyonun yükseldiği ve şeker hastalığının baş gösterdiği öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde cezaevinde açık görüşe giden aile fertleri, Ormanlı’nın 4 kişilik bir koğuşta kaldığını aktardı. Ormanlı Ailesi, ara ara doktora götürülmesine rağmen sağlık durumu kötüye giden Ormanlı’nın gittikçe kilo kaybı yaşadığını belirtti.