KESK Urfa’da üyelerinin serbest bırakılmasını istedi

URFA – Urfa KESK Şubeler Platformu, gözaltına alınan Eğitim- Sen Şube Eşbaşkanı Leyla Mumin ve SES eski yöneticisi Hikmet Evin’in serbest bırakılmasını istedi.

Urfa’da sabah saatlerinde polislerin yaptığı ev baskınlarında yapılan gözaltılar, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Urfa bileşenleri tarafından Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) binasında düzenlenen basın toplantısı ile protesto edildi.

Toplantıda konuşan SES Şube Eşbaşkanı Eylem Salar,  gözaltına alınan Eğitim Sen Eşbaşkanı Leyla Mumin ve SES eski yöneticisi Hikmet Evin’in gözaltına alındığını belirtip “Gözaltılarla, tutuklamalarla bizleri emek, demokrasi ve barış mücadelesinden alıkoyamayacaklar” dedi.

‘SALDIRILARA SON VERİN’

Gözaltına alınan üyelerinin derhal serbest bırakılması çağrısında bulunan Salar, “Arkadaşlarımızın gözaltına alınmasını özgürlüklerin ve hakların gaspı olarak değerlendiriyor, emeğin özgürleşme mücadelesini vererek yaşamı savunan arkadaşımızın serbest bırakılması gerektiği, hukuk tanımaz saldırılara son verilmesi gerektiğini söylüyor, yaşam ve özgürlük kazanacak diyoruz” diye konuştu.

Barışa her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu vurgulayan Salar, “Savaş biz emekçiler için kriz demek yoksulluk demek ölüm demektir. Biz emekçiler olarak her türlü koşulda siyaha karşı beyazı, ölüme karşı yaşamı, savaşa karşı barışı savunmaya devam edeceğiz” dedi.