Barış Anneleri: Şimdi mücadele etme zamanıdır

img

BATMAN – Barış Anneleri, HDP’nin milyonların emeği sayesinde barajı aştığını belirterek, “Seçim bitti diye biz oturacak değiliz. Mücadele etme zamanıdır. Biz oturmayacağız, siz de oturmayın" dedi. 

Batmanlı Barış Anneleri, seçimlerde yapılan hilelere rağmen Halkların Demokratik Partisi’nni (HDP) barajı aştığını, seçimler boyunca Barış Anneleri’nin verdikleri mücadelenin sona ermediğini ve dünden daha fazla yüklerinin olduğunu dile getirdi. 
 
Barış Anneleri’nden Muhlise Kına, hilelere rağmen HDP'nin emek veren milyonlar sayesinde barajı aştığına belirterek, "Seçim sona erdi ama durup dinlenmek yok. Oturacak zaman yok, kaldığımız yerden mücadeleye devam edeceğiz. Artık bu kanın durması için çalışacağız. Bu savaşın masa başında konuşularak çözülmesini istiyoruz. Artık annelerin gözü yaşlı olsun istemiyoruz" diye konuştu. 
 
Son dönemde cezaevlerinde artan baskılara da dikkat çeken Kına, cezaevlerinde tedavileri yapılmadığı için tutsakların yaşamını yitirdiği hatırlattı. Bu siyasete son verilmesini isteyen Kına, “Başta Selahattin Demirtaş olmak üzere tüm siyasi tutsaklar bir an önce serbest bırakılsın. Seçim bitti diye biz oturacak değiliz. Mücadelemize dün kaldığımız yerden devam edeceğiz" diye belirtti. 
 
‘SAVAŞIN BİTMESİ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ’
 
Barış Anneleri’nden Nuran Seçkin de, HDP’nin milyonların emeği sayesinde barajı aştığını ifade ederek, dünden fazla mücadele ederek yine alanlarda olacaklarını ifade etti. Asker ve polis ailelerine seslenen Seçkin, şöyle devam etti: “Bugün Kandil'e operasyon yapıyorlar. Neden o çocuklar, oralarda yaşamlarını yitirsin. Benim çağrım asker annesine, polis annesine, gerilla annesinedir. Gelin el ele verelim ve bu savaşın sonlanması için mücadele edelim. Dün askerlerin ölümleri üzerinden oy toplamak istediler ve yaptılar da. Neden bizim çocuklarımızın kanı üzerinden siyaset yapmalarına izin veriyoruz? Neden annelerin gözyaşı onların oyları olsun?”
 
'BİZ OTURMAYACAĞIZ, SİZ DE OTURMAYIN'
 
Barış Anneleri’nden Elif Tiluktimur ise, Kürtlerin savaşı büyütenlere değil barışın sesini yükselten HDP'ye ve Selahattin Demirtaş'a oy verdiğini belirterek, “Barış Anneleri her zaman oylarını barıştan yana kullandı ve kullanmaya da devam edecek. Bizim tek bir amacımız var, o da barıştır. Oturma vakti değil mücadele etme zamanıdır. Biz oturmayacağız siz de oturmayın" dedi.