Vaat değil birlikte mücadele

img
 
AYDIN - Yıllardır hemcinslerine uygulanan zulme karşı mücadele yürüten HDP Aydın Milletvekili Adayı Ayfer Demirel, “Kadınlara vaatte bulunmuyoruz, birlikte mücadeleye davet ediyoruz” dedi. Demirel, ilk icraatlarının uyuşturucuyla mücadele olacağını söyledi. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Aydın Milletvekili Adayı Ayfer Demirel, Aydın’da kadınların sesi olmaya aday. Batman’ın Kozluk ilçesinden 18 yaşında lise eğitimi için Aydın’ın Söke ilçesine gelen Demirel, çocuk gelişimi eğitimi alarak, yıllarca Aydın’da özel sektörlerde çocuk gelişimi eğitimi verdi. 3 çocuk annesi Demirel, kadınlara dönük şiddet ve baskı politikalarına karşı liseli yıllarında başladığı mücadeleyi bir süre sonra kadın platformlarında yer alarak sürdürdü. 2000 yılında Söke’den Didim’e yerleşen Demirel, kadın mücadelesinin yanında Kürt siyasi hareketi içerisinde de yerini aldı. 
 
‘16 YILLIK ENKAZI BİRLİKTE KALDIRACAĞIZ’
 
Demirel, neden aday olduğunu şöyle özetledi: “Hemcinslerime uygulanan bu kadar zulüm varken susmamam gerektiğini hissettim. Bu amaçla başladığım kadın mücadelesini bugün HDP’de sürdürüyorum ve bu mücadeleyi Meclis’e taşımayı istiyorum.” “Kadınlara vaatte bulunmuyoruz, birlikte mücadeleye davet ediyoruz” diyen Demirel, 16 yıllık AKP iktidarının yarattığı enkazı hep birlikte kaldıracaklarını ve kadınların sorunlarına çözüm olacaklarını kaydetti. Sistemin “Kadınlar evlerinde oturacak, çocuk bakacak” zihniyetini reddettiklerini belirten Demirel, “Bizler bireyiz; sokaklarda ve alanlarda olacağız” dedi. 
 
ÖZGÜRLÜĞÜ ÖNCELEYEN TEK PARTİ 
 
Demirel, “Kadın özgürlük mücadelesini önceleyen, emeğine saygı gösteren tek parti HDP’dir” sözleriyle kadınların HDP’yi desteklemesi gerektiğini vurguladı. Demirel, “Bizler anneyiz” dedi ve şöyle devam etti: “Çocuklarımız askere alınıyor. Çocuklarımızın cenazeleri geliyor. Hiçbir anne çocuklarının cenazesini karşılamak istemez. Yine sokaklarda çocuklarımız öldürülüyor. Çocuklarımızın emekleri sömürülüyor. Çocuklarımız zulme maruz kalıyor. Bizler annelerin ve kadınların gözyaşlarının akmasını istemiyoruz. Bu nedenle de HDP’deyiz. Barış isteyen tek parti de HDP’dir.” 
 
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE SÖZÜ 
 
Seçim kampanyası kapsamında gittiği Efeler ilçesi Ilıcabaşı Mahallesi’ndeki Roman yurttaşların “Çocuklarımızı şu uyuşturucu illetinden kurtarın” feryadını aktaran Demirel, Aydın’ın en büyük sorunlardan birinin de uyuşturucu olduğunu kaydetti. Uyuşturucuya karşı mücadele sözü veren Demirel, “Kadınlar bu mücadelenin örgütleyicisi olacak. İlk icraatımız da bu olacak. Seçilsek de seçilmesek de uyuşturucuyla her türlü mücadele edeceğiz” dedi. 
 
 

Diğer başlıklar

17/06/2018
20:54 Demirtaş TRT’de: Değil 20 ay 20 yıl da cezaevinde kalsam zulme boyun eğmeyeceğim
16/06/2018
13:43 Taşdemir: Ağrı’da sandıkları gözümüz gibi koruyacağız
11:34 Temelli Suruç’ta: Seçimle gitmeyi göze alamayanlar her türlü provokasyonu yapıyor
09:05 Cemile’nin annesi: Elinizi vicdanınıza koyarak, sandık başına gidin
09:03 Rıza Türmen: HDP'de demokrasi umudu görüldüğü için saldırıyorlar
09:02 Geçim derdi yüzünden kendi işini kurdu
15/06/2018
18:12 Esnaf kardeşler binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi
16:30 Esnaf kardeşlerin cenaze törenine polis müdahalesi
09:36 ‘Mezarlara yapılanları sandıkta unutmayacağız’
09:11 Babası AKP’den aday adayıydı, kendisi HDP adayı
09:08 ‘Erdoğan muhakkak gitmeli diyen çok kararlı bir kitle var’
09:06 Temelli: Erdoğan'ın oyunlarını barajları yıkarak bozacağız
13/06/2018
18:42 Erdoğan: Bunu dışarıda konuşamam, HDP baraj altında kalmalı
12/06/2018
10:14 ‘Cemaatlerin görevi adalete çağırmaktır’
09:35 Dersim’de seçim nabzı: 2’si bizden 2’si birden
09:15 Midyat’ta SİT alanındaki tarihi evin üzerine çardak
09:12 Hareketli seçmen seçim bölgesine taşınacak: Bir oy seçimin kaderini değiştirir
09:11 İstanbul adayı Daş: Anadilde eğitim hakkı için çalışacağım
09:04 'Hatay'ın yeniden barış ve huzur kenti olması için mücadele edeceğiz'
10/06/2018
09:55 ‘Pancara gittiğimiz gibi sandığa gideriz’