Hatay adayı Nalbant: Asimilasyon, inkar ve imhaya karşı oylar HDP'ye

img
HATAY - "HDP baraja takılırsa tüm muhalifler baraja takılır" diyen HDP Hatay milletvekili adayı Kerem Nalbant, "Bu topraklarda yaşayan bütün halkların asimilasyon inkar ve imhaya karşı HDP’ye oy vermesini istiyoruz" dedi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hatay üçüncü sıra milletvekili adayı Kerem Nalbant, 1975'te Hatay'da dünyaya geldi. İlköğretim ve lise öğrenimini Hatay'da tamamladı. Ticaretle uğraşan Nalbant evli ve 2 çocuk babasıdır. 1999'da aktif siyasete adım atan Nalbant, 2000'de HADEP'te Kürt siyasetiyle tanıştı. İki dönem Hatay İl Eşbaşkanı görevi yürüten Nalbant, 7 Haziran seçimlerinde de HDP'den milletvekili adayı oldu. 
 
'SAVAŞ SON BULSUN'
 
Cumhuriyetin 90 yıllık  tarihine devletin inkar, asimilasyon ve tekçiliği dayattığını ifade eden Nalbant, ülkenin birçok zenginliği içinde barındırdığını ve HDP’nin bu renkliliğe sahip çıkan parti olduğunu vurguladı. HDP’de kendisini ifade edebildiğini ve HDP’nin büyük insanlık projesi olduğunun altını çizen Nalbant, HDP’yle bu projenin yaşam bulacağını kaydetti. Hatay’ın Suriye savaşından en fazla etkilenen il olduğuna değinen Nalbant, temel arzularının bu savaşın son bulması, barışın ve huzurun tesis edilmesi olduğunu söyledi. Nalbant, "Çete grupları elini kolunu rahatça sallayarak geziyorlar. Bu halkı tedirgin ediyor. Bizler huzurlu bir Antakya istiyoruz" dedi.
 
'SAVAŞA DEĞİL İNSANA BÜTÇE'
 
“Meclise gidersek eğer savaşa ayrılan bütçeye son vereceğiz” diyen Nalbant, Türkiye’nin temel sorunu olan Kürt sorununun çözümü için çok çalışacaklarını aktardı. Türkiye’nin demokratikleşme sorunu olduğuna değinen Nalbant, sistemin tüm kesimleri ötekileştirdiğine değinerek, “Demokratik bir anayasa ve  toplumsal bir sözleşme ile tüm sorunlara çözüm bulunacak. AKP, 16 yıllık iktidarı boyunca milyarlarca dolar servete sahip yandaş üretti. Bu ne anlama geliyor. Bu şu anlama geliyor mevcut bir şeyi elinde bulunduran AKP iktidarı kendi yandaşına bütçe ayırarak onun hizmetine soktu. Diğer bir yandan bu toplumun büyük bir çoğunluğu yoksulluk sınırının altında. Sersefil bir yaşam sürüyor. Bizim amacımız da herkese adil bir paylaşım yapmaktır” şeklinde konuştu.
 
'HDP SEÇİM BARAJINI AŞMALI'
 
“HDP seçim barajını aşmalıdır yoksa 80'e yakın milletvekili AKP’ye gidecektir” diyen Nalbant, “HDP baraja takılırsa tüm muhalifler baraja takılır. Bunu bilen birçok Hataylı yurttaş HDP’ye oy vereceğini ifade ediyor. Bizzat bizlere ‘HDP seçim barajını aşmalıdır. Eğer HDP seçim barajını aşarsa Türkiye barajı aşmış olacak’ diyorlar. HDP baraja takıldığı takdirde 16 yıllık AKP iktidarı paradigmasına devam edecek. Yani kısacası sokaklarda böyle bir bilinçle karşı karşıyayız. Seçime ilişkin ise; bu topraklarda yaşayan bütün halkların asimilasyon, inkar ve imhaya karşı HDP’ye oy vermesini istiyoruz. Ve de sandıklarına ve oylarına sahip çıksın” diye çağrı yaptı. 
 

Diğer başlıklar

17/06/2018
20:54 Demirtaş TRT’de: Değil 20 ay 20 yıl da cezaevinde kalsam zulme boyun eğmeyeceğim
16/06/2018
13:43 Taşdemir: Ağrı’da sandıkları gözümüz gibi koruyacağız
11:34 Temelli Suruç’ta: Seçimle gitmeyi göze alamayanlar her türlü provokasyonu yapıyor
09:05 Cemile’nin annesi: Elinizi vicdanınıza koyarak, sandık başına gidin
09:03 Rıza Türmen: HDP'de demokrasi umudu görüldüğü için saldırıyorlar
09:02 Geçim derdi yüzünden kendi işini kurdu
15/06/2018
18:12 Esnaf kardeşler binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi
16:30 Esnaf kardeşlerin cenaze törenine polis müdahalesi
09:36 ‘Mezarlara yapılanları sandıkta unutmayacağız’
09:11 Babası AKP’den aday adayıydı, kendisi HDP adayı
09:08 ‘Erdoğan muhakkak gitmeli diyen çok kararlı bir kitle var’
09:06 Temelli: Erdoğan'ın oyunlarını barajları yıkarak bozacağız
13/06/2018
18:42 Erdoğan: Bunu dışarıda konuşamam, HDP baraj altında kalmalı
12/06/2018
10:14 ‘Cemaatlerin görevi adalete çağırmaktır’
09:35 Dersim’de seçim nabzı: 2’si bizden 2’si birden
09:15 Midyat’ta SİT alanındaki tarihi evin üzerine çardak
09:12 Hareketli seçmen seçim bölgesine taşınacak: Bir oy seçimin kaderini değiştirir
09:11 İstanbul adayı Daş: Anadilde eğitim hakkı için çalışacağım
09:04 'Hatay'ın yeniden barış ve huzur kenti olması için mücadele edeceğiz'
10/06/2018
09:55 ‘Pancara gittiğimiz gibi sandığa gideriz’