‘HDP Meclis'e güçlü girerse bizler de işimize geri döneriz’

img

ANTALYA – Kendisi de 22 yıllık öğretmenken KHK ile ihraç edilen HDP Antalya milletvekili adayı Hülya Bayar, KHK mağdurlarını işlerine geri dönmesi için HDP'ye oy vermeye çağırdı. Bayar, "HDP Meclise güçlü girerse bizler de işimize geri döneriz” dedi.

Antalya’da Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) 13’üncü sıra adayı Hülya Bayar, Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) sınıf öğretmenliğinden ihraç edildi. 1972 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde dünyaya gelen Bayar, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Fransızca öğretmenliğinden mezun oldu. 22 yıl boyunca farklı illerde sınıf öğretmenliği yapan Bayar, 29 Ekim 2016’da yayımlanan 675 sayılı KHK ile en sevdiği öğretmenlik mesleğinden ihraç edildi. Kanser hastası Bayar, hem tedavi olmak hem de yaşamanı idame etmek için farklı işlerde çalıştı. Bayar tüm KHK mağdurlarının işlerine geri dönmesi için Antalya’da HDP’den milletvekili adayı oldu.
 
‘ONLARA BİAT ETMEYECEĞİZ’
 
AKP’nin kamuda bir katliam yaptığını ifade eden Bayar, kendisinin de sırf Kürt ve sendikal mücadele yürüttüğü için ihraç edildiğini dile getirdi. İkinci kez kansere yakalandığını söyleyen Bayar, “Hem kanserle mücadele ediyorum hem de yaşam mücadelesi veriyorum” dedi. Hiçbir suç yokken binlerce emekçinin KHK ile ihraç edildiğinin altını çizen Bayar, “Orada bir suç yok. Hatta suçsuz olduğumuz bile kanıtlandı. Hakkımızda savcılıkça açılmış bir tane bile soruşturma dosyası yok. Ancak 20 aydır KHK ile işimizden edildik. Ekmeğimizi elimizden alarak bizi açlıkla terbiye etmeye çalışıyorlar. Bizler onlara biat etmeyeceğiz. Bizler haklıyız ve kazanacağız” şeklinde konuştu.
 
'HDP HEP YANIMIZDA OLDU'
 
Ülkede hukuk olmadığı için haklarını alamadıklarını aktaran Bayar, ihraç olduğu için sağlık sigortasının bile olmadığını ve babasının sigortası üzerinden tedavi olduğunu anlattı. Olağanüstü Hal’in (OHAL) kaldırıp KHK mağdurlarına bir düzenleme getirilmesi gerektiğini dile getiren Bayar, HDP’nin Meclise girmesinin KHK mağdurları için önemli olduğunun altını çizdi. Bayar, “Bizi en iyi anlayan parti HDP’dir. İhraç edildiğimizden beri hep yanımızda. Dertlerimizi ve sıkıntılarımızı paylaştılar. HDP’nin Meclise girerek bizim sorunlarımıza çözüm olmasını isterim. HDP’nin Meclise girmesiyle bizlerin sorunlarını çözecek ve biz de işimize geri döneceğiz” diye konuştu.
 
'HDP ÇATISI ALTINDA OLALIM'
 
KHK mağdurlarının işlerine geri dönmek için HDP’den aday olduğunu ifade eden Bayar, KHK mağdurlarına çağrıda bulunarak, “KHK mağdurları kendilerini iyi anlayan HDP’ye yönlerini çevirmesi gerekir. Aynı kaderi yaşadığımız KHK mağdurlarını oylarını gelecekleri ve mesleklerine geri dönmek için HDP’ye vermeye çağırıyorum. HDP çatısı altında olup mücadele ederek işimize geri dönelim. HDP Meclise güçlü girerse bizler de işimize geri döneriz” diye belirtti.
 
MA / Ergin Çağlar - Hamdullah Kesen
 

Diğer başlıklar

17/06/2018
20:54 Demirtaş TRT’de: Değil 20 ay 20 yıl da cezaevinde kalsam zulme boyun eğmeyeceğim
16/06/2018
13:43 Taşdemir: Ağrı’da sandıkları gözümüz gibi koruyacağız
11:34 Temelli Suruç’ta: Seçimle gitmeyi göze alamayanlar her türlü provokasyonu yapıyor
09:05 Cemile’nin annesi: Elinizi vicdanınıza koyarak, sandık başına gidin
09:03 Rıza Türmen: HDP'de demokrasi umudu görüldüğü için saldırıyorlar
09:02 Geçim derdi yüzünden kendi işini kurdu
15/06/2018
18:12 Esnaf kardeşler binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi
16:30 Esnaf kardeşlerin cenaze törenine polis müdahalesi
09:36 ‘Mezarlara yapılanları sandıkta unutmayacağız’
09:11 Babası AKP’den aday adayıydı, kendisi HDP adayı
09:08 ‘Erdoğan muhakkak gitmeli diyen çok kararlı bir kitle var’
09:06 Temelli: Erdoğan'ın oyunlarını barajları yıkarak bozacağız
13/06/2018
18:42 Erdoğan: Bunu dışarıda konuşamam, HDP baraj altında kalmalı
12/06/2018
10:14 ‘Cemaatlerin görevi adalete çağırmaktır’
09:35 Dersim’de seçim nabzı: 2’si bizden 2’si birden
09:15 Midyat’ta SİT alanındaki tarihi evin üzerine çardak
09:12 Hareketli seçmen seçim bölgesine taşınacak: Bir oy seçimin kaderini değiştirir
09:11 İstanbul adayı Daş: Anadilde eğitim hakkı için çalışacağım
09:04 'Hatay'ın yeniden barış ve huzur kenti olması için mücadele edeceğiz'
10/06/2018
09:55 ‘Pancara gittiğimiz gibi sandığa gideriz’