Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenler anıldı: Sorumluları cezalandırılsın

img
HABER MERKEZİ – Sivas Katliamı yıldönümü dolayısıyla yaşamını yitiren 33 aydın, yazar, sanatçı anıldı. Sivil toplum ve demokratik kitle örgütleri ile siyasi partiler, faillerin yargı önüne çıkartılarak, cezalandırılmasını istedi. 
 
Sivil toplum ve demokratik kitle örgütleri ile siyasi partiler, 2 Temmuz 1993'te Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren 33 aydın, yasar ve sanatçıyı eylem eve etkinliklerle andı. Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Halklar ve İnançlar Meclisi, katliamda yaşamını yitirenleri yaptığı yazılı açıklamayla andı. 
 
Açıklamada, Sivas Katliamı’nın devletin gözü önünde yapıldığı belirtilerek, katliama çanak tutulduğu belirtildi. Aradan geçen 27 yıla rağmen katliamın aydınlatılmadığını, faillerin cezalandırılmadığı anımsatılarak, “Sivas katliamı davası ise yıllar sonra zaman aşımı gerekçe gösterilerek düşürüldü. İnsanlık suçunda zamanaşımı söz konusu olamayacakken, 33 canımızın katilleri bu sayede ‘aklanmış’ oldu” denildi. 
 
SİVAS’I AKP’LİLER SAVUNDU 
 
HDK açıklamasında 18 yıllık AKP döneminde Alevi halkına yönelik saldırıların arttığına dikkati çekilerek, “Cami Cemevi projesi ve benzeri tahrip edici politikalar ve uygulanmalarla Alevileri asimile etmeye çalışarak, dedelere maaş bağlanması gibi projelerle yeni Hızır Paşalar yaratma arayışlarını bugün de sürdürüyorlar. Sivas Katliamı’nda yer alan katillerin savunmasını yapan avukatların AKP'nin avukatları arasında olduğunu akla getirdiğimizde AKP'nin bakış açısını net bir şekilde görebiliriz” diye belirtildi.
 
KATLİAMLAR SON BULANA KADAR
 
Adalet istenilen açıklamada, katliamda yaşamını yitirenlerin katillerinin açıklanması, katliamları planlayan ve yönetenlerin yargılanarak, cezalandırılması istendi.  Katliamda yaşamını yitirenleri anan HDK, savaş ve katliam doğuran devlet ve yönetim yaklaşımlarının son bulması için mücadele kararlılığını yineledi. 
 
İHD: HAKİKAT ORTAYA ÇIKARTILSIN 
 
İnsan Hakları Derneği (İHD) Sivas Katliamı’nın 27. yıldönümü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. “2 Temmuz 1993’de Sivas'ta Yakılan İnsanlıktır” başlıklı açıklamada, “Din ve inanç özgürlüğü, düşünce ve ifade özgürlüğü gibi evrensel insan hakları prensiplerini yok sayan ve yine farklılıkları zenginlik unsuru olarak görmeyip tekçi, baskıcı bir sistemi tesis etmek ve daim kılmak isteyen politikalar ve uygulamalar Madımak Katliamına yol açmıştır” denildi.
 
Açıklamada, yaşanan katliamın tüm boyutları ile etkili bir şekilde soruşturulmamasının yine gerçek sorumluların yargı önüne çıkarılmamasının cezasızlık politikasının yansıması olduğu belirtildi.
 
‘MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’
 
Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Sivas Madımak’da yaşanan katliamına ilişkin hakikatin ortaya çıkarılması, geçmişle gerçek bir yüzleşme sürecinin yaşanması ve en önemlisi baskıcı zihniyetin değişmesi gerekmektedir. Bu zihniyet değişikliğinin yapılması ise insan haklarının prensiplerinin tamamen yaşama geçirilmesi ile mümkündür. İHD olarak, Madımak katliamında yaşamını yitiren insanlarımızı bir kez daha saygıyla anıyor ve hakikatin ortaya çıkarılması mücadelemizi sürdüreceğimizi ifade ediyoruz.”
 
DERSİM 
 
Demokratik Alevi Derneği (DAD) Genel Merkezi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) ve Emek, Demokrasi Güçleri, katliamın yıldönümü dolayısıyla Sanat Sokağı’nda açıklama yaptı. Madımak Otel’inde yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının bulunduğu pankartın açıldığı açıklamada, “Unutmadık” yazılı dövizler taşındı. 
 
DAD Genel Merkezi yöneticisi Reyhan Kumru, hala yurt dışında yaşayan faillerin iadesi için çaba gösterilmediğini belirterek, bugün AKP’nin sadece Alevilere değil demokrat ve muhaliflere karşı baskı, sindirme politikalarını sürdürdüğünü kaydetti. AKP’nin Kürt sorununda demokratikleşmeyi değil, güvenlik eksenli savaş politikalarını esas aldığını dile getiren Kumru, “Bu savaş politikaları nedeniyle birçok insan hayatını kaybetmiştir. Bütün halkımızı bir daha böyle acıları ve katliamları yaşamamak için Sivas Madımak katliamında yitirdiğimiz canlarımızı, önderimiz Pir Sultan Abdal’ın ‘dönen dönsün ben dönmem yolumdan’ şiarıyla unutmadığımızı, unutturmayacağımızı bir kez daha haykıralım” dedi.
 
 DÜZGÜN BABA DERGAHINDA ANMA

2 Temmuz 1993'te Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenler, ayrıca Nazımiye ilçesinde bulunan Düzgün Baba Ziyaretgâhı’nda anıldı. Katliamda yaşamını yitirenler anısına çerağlar yakılıp, deyişler söylendi. Anmaya siyasi parti ve kurum temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

Anmada konuşan Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek, on binlerce Alevinin Koçgiri, Dersim, Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarında yaşamını yitirdiğini anımsattı. Alevilerin dil, kültür ve inançlarının ortadan kaldırılmak istendiğini belirten Kırımızıçiçek, asimilasyon politikalarıyla köklerinden ve tarihlerinden koparılmak istendiklerini dile getirdi

Anma, pirlerin yaşamını yitirenler için söylediği deyişler eşliğinde sona erdi.

İSTANBUL
 
HDP İstanbul İl Örgütü, katliamda yaşamını yitirenleri parti binası önünde yaptığı açıklamayla andı. HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu ve çok sayıda kişinin katıldığı anmada, “Sivas katliamını unutmadık unutturmayacağız” pankartı açıldı. Anmada, “Sivas'ı unutma, unutturma” ve “Sivas için adalet her kes için adalet” sloganları atıldı.
 
‘KATLİAM YAPANLAR DEĞİŞMEDİ’
 
HDP’li Musa Piroğlu, yaşanılan zulmü ve yapılan katliamın unutmamanın önemli olduğunu söyleyerek, “Sanki onlar bu katliamı yapmamış gibi çıkıp acımızı paylaştıklarını söylüyor. Biz, bize katliam yapanlarla aynı acıyı paylaşmıyoruz. Roboski’de, Cizre'de, Gever’de katledilenler, sokakta cenazeleri bırakılanlar bize bir şeyi gösteriyor. Katliam yapanlar hiç değişmedi dünün katliamcıları başka kimliklerle katliam yapmaya devam ediyorlar” şeklinde konuştu. 
 
HDP İl Eşbaşkanı Eif Bulut ise, “Bu toprakları ölü topraklara çevirdiler. Kimse birbirinin etnik kimliği ile ilgilenmezdi. Bununla ilgilenenler iktidardır. Bu yüzden katliamlar bitmez bu ülkede. Katliamlarını sürdürebilirler ama bunun karşısında direnenler var. Bizlere bu utancı yaşatanlar bilsin ki bunun peşini bırakmayacağız. 27 yıldır bu acı sürüyor. Bu acı adalet yerini bulduğunda sonlanır. Adalet arayışımız son buluna kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz” diye belirtti.  
 
Son olarak konuşan HDP İl Eşbaşkanı Erdal Avcı da, 2 Temmuz’un Anayasal haklarını kullanmak isteyen aydınlara dönük yapılan bir katliam olduğunu söyledi. Sivas davasının zaman aşımına uğramasının katliamı yapanları temize çıkarmadığını dile getiren Avcı, “İnsanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı olmaz bu tüm dünya hukuk sistemde var. Katliamı yapanlar hakkettiği cezayı almadı ancak bu katliamı yapanlar ve onların arkasında olanlar kim varsa yargılanacaklar” şeklinde konuştu. 

Fatih Dayanışması ise, Sivas Madımak Oteli’nde katledilen 33 aydın, yazar ve sanatçı için Fatih’te bulunan Kocamustafapaşa Meydanı’nda anma düzenledi. “Sivas katliamını unutmadık, unutturmayacağız” pankartının açıldığı anma öncesinde, katledilenlerinin fotoğrafları olduğu pankart da yere serilerek, üzerine kırmızı güller konuldu. Ardından yapılan anmada, “Sivas hala yanıyor” ve  “unutMADIMAKlımda” dövizleri taşınırken, sık sık “Sivas’ı unutma, unutturma”, “Katillerden hesap sorulacak” ve “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları atıldı.

‘ORGANİZE EDİLDİ’      

Anmada söz alan Dayanışma üyesi Bülay Doğan, 33 kişinin içinde devletin üst kademelerinin, yerel yöneticilerinin, ordunun ve siyasal İslamcı örgüt militanlarının olduğu organize bir katliamla öldürüldüğünü söyledi.

Katledilenlerin kurulu düzenin eşitsizliklerine karşı çıkan ve boyun eğmeyen insanlar olduğunu belirten Doğan,  “Şairdiler, türkü söylerlerdi, yazı yazarlardı. Tarihler 2 temmuz 1993’ü gösterdiğinde, işte bu insanları susturmak istediler. Madımak’taki 33 canı aldılar. Ama biz, Madımak’ta kaybettiğimiz canların kim olduğunu, neyin mücadelesini verdiğini unutmadığımız gibi bu katliamın nasıl gerçekleştiğini de unutmadık, unutturmamaya da kararlıyız” dedi.

‘FAŞİZME KARŞI BİR ARADAYIZ’

Sivas Katliamının planlı ve kasıtlı olduğunun altını çizen Doğan, katillerinin “bulunamadığını” söyledi. Doğan, “Biz adaletten yine de ümidimizi kesmedik, mücadeleyi bırakmadık. Sivas Davası’nın ve öldürülen canlarımızın peşini bırakmayız, bırakamayız. Bu dava çözülmezse, devletin Sivas Katliamı’ndaki sorumluluğu kabul edilmez, gerçek suçlular ortaya çıkmazsa, bizler Suruç Katliamı’nda, Ankara Katliamı’nda olduğu gibi kırılmaya devam edeceğiz. Tüm bu katliamların hesabını sormak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Anmanın ardından katledilenler için Ramazan Efendi Parkı’nda müzik ve şiir dinletisi yapıldı.

 
ADANA
 
Adana Alevi Platformu, Sivas Katliamı'nın 27’nci yılında olayda yaşamını yitirenleri çerağ uyandırarak andı. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde yapılıp, çok sayıda kişi katıldığı anma saygı duruşu ile başladı. Katliamda yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının  üzerine karanfiller konuldu. 
 
Burada konuşan Adana Alevi Platformu Dönem Eşbaşkanı Sıtkı Keskin, Maraş, Çorum ve Sivas katliamlarının faillerinin gizlenip, kollanarak hesap sorulmadığını dile getirdi. İnsanlığa karşı suç işleyenleri asla unutmayacaklarını söyleyen Keskin, "Sivas Katliamı’nı unutturmak isteyenlere, o gün yanan o aydınlık yüzlerin ışığını söndürmeye, umutlarını yok etmeye çalışanlara inat ayrımcılığa, gericiliğe, karanlığa, yobazlığa, din sömürücülerine karşı durduk. Toplumsal barışı ve kardeşliği savunduk. Sivas Katliamı'nda yakılarak yaşamını yitiren canlarımızı saygıyla anıyor, acılarını yüreğimizde paylaşıyoruz" dedi.
 
CHP Adana İl Örgütü de yazılı açıklama ile Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenleri andı. Katliamın bir “insanlık suçu” olduğunun altını çizilen açıklamada, "Bu vahşeti gerçekleştirenleri, insanlığı katledenleri hiçbir zaman affetmeyeceğiz, unutmayacağız ve unutturmayacağız” denildi.
 
MERSİN
 
Mersin Emek ve Demokrasi Platformu da, 27’nci yıldönümünde Sivas Katliamı'nda yaşamını yitirenleri Özgür Çocuk Parkı'nda yapılan açıklamayla andı. Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Özbay, yüreklere düşen ateşin halen dağlanmaya devam ettiğini ifade etti. Özbay, “Demokrasi, barış, kardeşlik ve güzel bir gelecek için mücadeleyi duraksamadan sürdürecek, yaşadığımız katliamların hesabını barışın, kardeşliğin, emeğin ülkesini kurarak soracağız” dedi.
Mersin Cemevi ise, yaşamını yitirenleri Madımak Anıtı önünde andı. Anmada çerağlar uyandırılıp, gulbaglar okundu. Anmada konuşan Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, katliamları lanetleyerek, "Barış ve kardeşlik için Sivas'ı, Maraş'ı, Çorum'u unutmayacağız, unutturmayacağız" ifadelerini kullandı. 
 
HATAY
 
Hatay’da da HDP İl Örgütü, yaptığı yazılı açıklama ile Sivas Katliamı’nın sorumluları yargılanmadığı için toplumun vicdanının halen kanamaya devam ettiğini vurguladı.  Hakikatleri Araştıracak Komisyonu’nun kurulması talep eden açıklamada, “Aradan değil 27 yıl, 27 bin yıl geçse, Sivas Madımak'ta yitirdiğimiz demokrasi şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Aynı zamanda adalet tecelli edinceye dek mücadelemiz devam edecektir” denildi.
 
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şubesi de, Sivas Katliamı'nın yıldönümü dolayısıyla İskenderun Cemevi’nde anma düzenledi. Saygı duruşuyla başlayan anmaya İskenderun Emek ve Demokrasi Güçleri, HDP yöneticileri  ile çok sayıda kişi katıldı. Yapılan konuşmaların ardından anma sinevizyon gösterimiyle son buldu.

Defne Alevi Kültür Derneği, Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenleri basın açıklamasıyla andı. Hatay Alevi Kültür Derneği'nde yapılan anmaya HDP, İHD, SYKP ve çok sayıda kişi katıldı. Anmada konuşan Defne Alevi Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sait Altun, Sivas Katliamı’nın tarihe kara bir leke olarak geçtiğini ve  katliamının ateşinin 27 yıldır yürekleri yakmaya sürdürdüğünü kaydetti. Altun, "O gün  Sivas’ta  insanın insanca yaşaması için mücadele eden  canlara kıyılmamıştır. O gün Sivas’ta, Madımak Oteli’nde insanlık yakılmıştır. Su, ateş utanmış  halk düşmanı yobazlar utanmamıştır. Sivas katliamı, Türkiye‘nin aydınlığına, çağdaşlığına, demokrasiye, halkların kardeşliğine, eşitliğe, özgürlüğe ve bir arada yaşama kültürüne yapılan bir saldırıdır. Sivas Madımak katliamını unutmadık, unutturmayacağız" dedi. 

İZMİR

İzmir’de Alevi kurum bileşenleri, Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenleri Konak İlçesi Eski Sümerbank önünde andı. Anmaya, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Eşbaşkanı Besriye Tekgür ve parti çalışanlarının yanı sıra çok sayıda Sivil toplum örgütü katıldı. “Madımak yanıyor” pankartının açıldığı açıklamada, katliamda hayatını kaybedenlerin fotoğrafları taşındı. “Sivas'ı yakanlar AKP'yi kuranlar”,  “Suruç için adalet Sivas için adalet” ve “Faşizme karşı omuz omuza" sloganlarının atıldığı açıklamayı Alevi Bektaşi Derneklerini Federasyonu Genel Başkanı Yıldız Yılmaz okudu

ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI

Sivas Katliamı davasında yargılananların cezasız bırakıldığını ve hukukun bunca yıl işletilmediğini belirten Yılmaz, herkesi zulme karşı ortak mücadele etmeye çağırdı.

DENİZLİ

Denizli’de ise Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Alevi Kültür Dernekleri Denizli Şubesi anma etkinliği düzenledi. Candoğan Parkı’nda gerçekleşen anmada ölenler anısına saygı duruşu yapıldı.

Açıklamaya,  sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri destek verirken, açıklamayı Dernek Başkanı Erkan Aras okudu.Aras, Maraş ve Çorum katliamları gibi Sivas Katliamı’nın da gizlenmiş faillerinden ve azmettiricilerinden hesap sorulmadığını hatırlattı. 

Diğer başlıklar

16:18 8 gün sonra adliyeye çıkarıldılar
16:08 AYM, ölüm orucundaki avukatların başvurusunu reddetti
15:15 Erdoğan: Abu Dabi Büyükelçisi'ni geri çekebiliriz
15:14 Diyarbakır’da bir mezra karantinaya alındı
14:52 Suriyeli iki kardeş 3 gündür kayıp
14:14 4'üncü kattan düşen genç kadının ölümünde cinayet şüphesi
14:08 Gençlik buluşmasına izin verilmedi
14:00 HDP’li yönetici gözaltına alındı
13:48 HDK: Êzidîlere dönük katliam tehlikesi sürüyor
13:40 Cudi'de orman yangını
13:38 CİSST'ten 104 farklı cezaevi raporu: Sağlık hakkı engelleniyor
13:35 'Adalet Nöbeti' İstanbul'a taşınacak
13:08 Van artık mülteci kenti
12:48 HDP'li yöneticiye gözaltı
12:44 Sanayi üretimi yıllık bazda yüzde 0,1 arttı
12:38 Digor'da katledilenler anıldı
12:34 Gözaltına alınan kadınlardan mücadele kararlılığı: Direnişimiz büyüyecek
12:25 ‘MKM sadece bir binadan ibaret değil’
12:18 Çorlu’da katı atık bertaraf tesisinde yangın
12:14 Günay: 19 Ağustos’ta Mardin ve İstanbul’da alanlara çıkıyoruz
11:39 Cari açık Haziran’da 2,93 milyar dolar oldu
11:19 Yerine kayyım atanan Belediye Eşbaşkanı tutuklandı
11:14 Ailelerden İmralı için başvuru
11:03 Hakkari'de gözaltılar
10:37 Savcı cezaevini 'örgütlenme ve eylem alanı' olarak tanımladı
10:36 Adana'da 4 kişi gözaltına alındı
10:07 Yanlış adrese baskın yapıp darp ettikleri ev sahibini bir de tehdit ettiler
09:54 Taşınmazların devrini iptal eden belediye eşbaşkanına soruşturma
09:06 Ağaç katliamına tepki: Belediyenin haberi yok
09:05 Yatışı yapılması gereken hastalar acilde bekletiliyor
09:05 Ortadoğu uzmanı Kar: Lübnan’ı 3’üncü yol çizgisi düzlüğe çıkarabilir
09:04 ‘Pandemi sürecinde okula başlama yaşı 7’ye çıkarılsın’
09:03 Dede: Van Valisi AKP’nin il başkanı gibi hareket ediyor
09:02 İşte SİHA'ların vurduğu Irak Ordusu’na ait aracın perde arkası
09:00 14 AĞUSTOS 2020 GÜNDEMİ
09:00 İttifak kontenjanından seçilen Dicle Belediye Başkanı istifa etti
00:40 Çavuşoğlu’ndan mevkidaşlarına ‘Doğu Akdeniz’ mektubu
00:22 Erdoğan 16 üniversiteye rektör atadı
00:14 Lukaşenko gözaltıların araştırılmasını istedi
13/08/2020
23:45 Irak, Türkiye’ye karşı Arap ülkelerinden yardım istedi
23:03 Koruma kararı bulunan bir kadın daha katledildi
22:21 Filistin'den İsrail’le anlaşan BAE’ye tepki
21:50 Şırnak'ta 1 mahalle karantinaya alındı
20:42 Igêdat Aşireti’nden Dêrazor’dan çıkılması için çağrı
20:25 Büfe ruhsatı iptal edilen yurttaş Valilik önünde kendini yaktı
20:20 Sivas’ta 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması
20:16 Jinnews'e BTK engeli
20:12 Koronadan 21 yeni ölüm, 1243 tanı
19:14 ‘Susuyoruz’ eylemi yapan tiyatroculardan destek çağrısı
19:05 Diyarbakır’dan seslenen kadınlar: Sözleşmeden geri adım atmayız
18:42 MKM binasının boşaltılması 20 Ağustos'a ertelendi
18:38 İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında anlaşma
18:31 Erdoğan ve AB Konseyi Başkanı telefonda görüştü
18:26 'Ağaç katliamı yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız'
18:21 Adana'da 7 gündür gözaltında olan 10 kişi adliyeye sevk edilecek
18:15 Adıyaman'da 4 isme 25 yıl 7 ay hapis cezası
17:55 Lice'de çıkan yangın bağ ve bahçelere sıçradı
17:35 YÖK: Üniversitelerin açılışı 1 Ekim’den sonra
17:06 Meslektaşlarından Ünsal ve Timtik için duyarlılık çağrısı
16:54 Diyarbakır’da pandemi nedeniyle düğün saatleri ve halaya kısıtlama
16:51 Belaruslu kadınlardan dayanışma zinciri
16:46 DTK ve DBP’den 8 kentte buluşma
16:19 İstanbul Sözleşmesi eylemine müdahale: 4 gözaltı
16:02 Mersin'de 4 gözaltı
15:50 Ağrı’da şüpheli kadın ölümü
15:05 ‘Çok geç olmadan serbest bırakın’
14:54 Denize giren tarım işçisi çocuğa hala ulaşılamadı
14:52 Avukatlardan Öcalan’la görüşmek için başvuru
14:41 Kozluk ve Bekirhan belediye başkanları AKP'ye katıldı
14:40 Bursa’da 5 kişi gözaltına alındı
14:39 İzmirlilerden '#90DakikamaDokunma' tepkisi
14:20 Jandarmayı taşıyan minibüs kaza yaptı
14:15 Kadın Savunma Ağı: Sözleşmeyi tartışmak kimsenin haddi değil
13:54 İskenderun Kadın Platformu: Şiddet karşısında susmuyoruz
13:28 MKM binası AKP'li belediyeye tahsis edilecek
13:25 Adalet Nöbeti'nde 'Ebru ve Aytaç onurumuzdur' dediler
12:46 3 günlük düğün salonu kapatma protestosu
12:34 İhracat miktarı artarken değeri azaldı
12:34 KPSS sonuçları açıklandı
12:30 17 Ağustos'un yıldönümünde seslendiler: Sorun deprem değil ranttır
12:27 Erdoğan: Akdeniz'de macera veya gerilim aramıyoruz
12:17 Temmuz'da 162 yaşam hakkı ihlali, 213 işkence yaşandı
12:06 Yasaklı köylerde hayvanlar meraya götürülemiyor
11:00 İnce: 4 Eylül’de 1000 Günde Memleket Hareketi başlatıyorum
10:35 Şırnak'taki orman yangınları söndü
10:29 Sosyal medya paylaşımları yüzünden gözaltına alındı
09:54 İmralı'daki tecridi derinleştiren CPT’nin tavrı
09:50 Acun Karadağ gözaltına alındı
09:14 Hakkari'de polis havaya ateş açtı: 7 gözaltı
09:14 Tiyatro oyuncusu Deniz: Özel tiyatroların yaşama şansı kalmadı
09:13 Adana'da günlük vaka sayısı 300
09:12 ‘Millet Bahçesi’ için ağaçlar kesildi
09:09 Hukuk örgütleri: Adalet Bakanlığı ve AYM neden sessiz?
09:08 'Krizin tek sorumlusu AKP'
09:05 Pazar alışverişine çıkan yurttaşlar: İki poşetle eve dönüyoruz
09:04 Bırca Belek uyuşturucu mekanı haline getirildi
09:03 Gençler Malazgirt’te buluşacak
09:02 Köydeki tüm işlerde dayanışma
09:01 Çalyan Gölü 5 yıldır ziyaretçisiz!
09:01 Digor Katliamı üzerinden 27 yıl geçti: O gün cehennemi yaşadık