Turan’dan Soylu’ya: O çocukları sen bulacaksın

img
MERSİN – HDP il binası önünde devam eden eyleme dikkat çeken HDP'li Rıdvan Turan, İçişleri Bakanı’na seslenerek, “Diyarbakır İl binamızın önündeki annelerin çocuklarını sen bulacaksın” dedi. 
 
Mersin'de Halkların Demokratik Partisi (HDP) Yenişehir İlçe Örgütü 3’üncü Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. Salona “Umut ve cesaret ile örgütlenelim, faşizmi yenelim”, “Erkek şiddetine boyun eğmiyoruz. İsyanı büyütüyoruz” pankartları asıldı. 
Kongrede divan seçimi ardından açılış konuşması yapan HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, Musa Anter ve İbrahim Ayhan'ı yaşamlarını yitirişinin yıl dönümü sebebiyle andı. HDP Diyarbakır İl Örgütü önünde devam eden eyleme dikkat çeken Turan, “Diyarbakır il binamızın önünde oturan annelerin acısıyla Saray’ın kurduğu çadır tiyatrosunu birbirinden ayırmamız lazım. İçişleri Bakanı, diğer bakanlar gidip binanın önünde; ‘bu çocuklar nerede?’ diye soruyorsa bu AKP’nin iflasıdır. 17yıl boyunca barış, adalet ve demokrasi için hiçbir şey yapmadıklarının en büyük kanıtıdır. Süleyman Soylu’ya sesleniyorum: Bu çocukları bulacaksan sen bulacaksın” dedi. 
 
Faaliyet ve mali raporlarının okunmasının ardından tek listeyle gidilen seçimde, HDP Yenişehir İlçe eşbaşkanlığına Emrah Deniz ve Gülten Bahar seçildi.