Neçirvan Barzani tören sonrası Erdoğan'la görüştü

img
HABER MERKEZİ - Beştepe Sarayı’nda düzenlenen törene katılan Federe Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani, kutladığı Erdoğan’la tören sonrası kısa bir görüşme gerçekleştirdi.
 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş ile birlikte dün akşam Beştepe Sarayı’nda düzenlenen törene resmi davet üzerine Federe Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani de katıldı. Barzani, tören sonrasında Erdoğan ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi.
 
Erdoğan’ı yeni görevi dolayısıyla kutladığı belirtilen Barzani’nin, Federe Bölge Hükümeti ile Ankara arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine vurgu yaptığı öğrenildi.
 
 Yapılan görüşmeye dair Federe Kürdistan Bölgesi Başbakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada da, “Barzani ile Erdoğan, Kürdistan Bölgesi ile Türkiye arasındaki dostça ilişkiler üzerine durarak, ilişkilerin daha da güçlendirilmesine vurgu yaptı” denildi.
 
Neçirvan Barzani, geldiği Ankara’da Erdoğan’ın yanı sıra eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakanı Binali Yıldırım ile de görüşmeler gerçekleştirdi.
 
Barzani, bu isimlerin dışında Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir, Filistin Başbakanı Rami Hamdallah, Tataristan Başbakanı Aleksey Pesoşin, Katar Emiri Temim bin Hamad es-Sani ile İran, İtalyan, Azerbaycan heyetleriyle bir araya geldi.