Bilgen: Bahçeli'nin mesajları seçim hesaplarını aşan bir tehlikenin sinyali

img
HABER MERKEZİ -  HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, MHP lideri Bahçeli’nin cezaevleri ile ilgili söylemlerine dair “Af tartışmasından sonra cezaevleri ile ilgili mesajlar, seçim hesaplarını aşan bir tehlikenin sinyallerini veriyor” paylaşımında bulundu.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha önce Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz gibi ülkücü çete liderlerinin adını zikrederek 5 yılın altında cezası olan adli mahkumlar için hükümete genel af önerisinde bulunmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’dan ise “gündemimizde yok” yanıtı gelmişti.
 
Hükümet’ten gelen bu yanıta rağmen af ısrarını sürdüren Bahçeli, bu kez havuz medyası yayınlarından Sabah Gazetesi’ne konuştu.
 
Bahçeli, dikkat çekici bir biçimde bu kez "Bana gelen bilgiye göre aynı yatakta üç vardiya uyuyorlar. Yani aynı yatakta üç kişi 8'er saat sırayla uyuyorlar. Böyle bir ortam terörizm için çok önemli bir zemindir. Kullanılacak, istismar edilecek bir zemindir.235 bin kişinin içinde belli oranda bu insanlar var ve bunlar yavaş yavaş PKK ve FETÖ'nün tesiri altında kalarak birtakım organizasyonların kurbanı haline getirilirlerse kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ'nün kurbanı, PKK'nın kurbanı haline gelir ise, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile Türkiye'deki mevcut cezaevlerinde isyan başlatırlar ise ne olur? Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun. Bu teröristler iki kişilik, üç kişilik yerlerde tutuluyor, kader kurbanı olan suçluların koğuşuna birer ajanlarını gönderiyor bu teröristler ve onlar orada fitne yayıyor. Cezaevleri, Afrin’de atılan bombalardan daha tehlikeli bir bombadır" ifadelerini kullandı
 
Bahçeli’nin bu sözlerine dair HDP Parti Meclisi Ayhan Bilgen, sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulundu. 
 
Bilgen yaptığı paylaşımında “Af tartışmasından sonra cezaevleri ile ilgili mesajlar, seçim hesaplarını aşan bir tehlikenin sinyallerini veriyor” diye yazdı.