Cizre Belediyesi'nden coşkulu müzik şöleni

img
ŞIRNAK - HDP'li Cizre Belediyesi tarafından düzenlenen müzik şölenine katılan yüzlerce yurttaş, birbirinden güzel ezgiler eşliğinde gece geç saatlere kadar doyasıya eğlendi. 
 
Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetiminde olan belediye tarafından akşam saatlerinde müzik şöleni düzenlendi. Belediye hizmet binasının bulunduğu Sevgi Sokağı'nda düzenlenen şölende yerel sanatçılar Rêzanê Batû, Mahabad, Umut Botan ve Asker Cizrawi sahne aldı. HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, HDP'li belediye eşbaşkanları ve yöneticilerinin yanı sıra yüzlerce yurttaş şölene katıldı. 
 
Coşkunun hakim olduğu şölende sahne alan sanatçılar, Botan bölgesine özgü seslendirdikleri birbirinden güzel parçalar ile yurttaşlardan tam not aldı. Uzun bir süre halaya duran yurttaşlar, sık telefon ışıklarını yakarak, sahneden çalınan ezgilere eşlik etti. 
 
UYUŞTURUCU VE CİNSEL İSTİSMARA TEPKİ
 
Şölende kısa bir konuşma HDP Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, kentte son dönemlerde artan uyuşturucu ve cinsel istismar olaylarına değindi. HDP'li Kaçmaz, ailelerin bu konuda daha dikkatli olmaları gerektiğini ve bu tür olaylara karşı mücadele vermeleri gerektiği üzerinde durdu. Kitle, "Direne direne kazanacağız" sloganlarıyla bir süre Kaçmaz'ı alkışladı.