Hinek Henek yeniden seyirciyle buluşuyor

img

DİYARBAKIR- Hinek Henek, 29-31 Temmuz tarihleri arasında açık hava sahnesinde seyirciyle buluşuyor.

Hinek Henek hava sıcakları nedeniyle bir süre ara verdiği sahnelere, 29-31 Temmuz tarihleri arasında geri dönüyor. Zarok Ma’nın açık hava sahnesinde 3 gün sürecek olan gösterilerde tiyatroların yanı sıra yeni skeçler de oynanacak.

YENİ DENEYİMLER

Hinek Henek oyuncularından Berfin Emektar, Hinek Henek’e çok büyük bir ilgi olduğunu dile getirerek, “Diyarbakır yazın çok sıcak olduğu için Hinek Henek’e bir süre ara vermiştik. Ama daha sonra Zarok Ma’nın açık hava sahnesinde oynama kararı aldık. Bu bizim için yeni bir deneyim, ilk kez açık sahnede oynuyoruz. . Bahçede 450 kişilik yer var, seyircilerimizin kendi kültürlerine ve dillerine sahip olmalarını umuyoruz” dedi.

29-31 Temmuz tarihleri arasında Zarok Ma’da olacakları bilgisini veren Emektar, “Büyük bir destek var ve bizim için büyük bir mutluluk. Her gün 6 skeç oynuyoruz, skeçlerimiz her gün aynı olmayacak. Daha önce yayınlanmamış ,yeni oyunlar var. Skeçlerimiz filme çekilmeden yapılacak. Oyunların provaları Eylül ayına kadar devam edecek. 20 Ekim’de, Amed Şehir Tiyatroları Festivali'ne ev sahipliği yapacağız, bunun için şimdiden hazırlık yapıyoruz” diye belirtti.

Hinek Henek’in programı şu şekilde:

*Tımarxane, Xalê Şêro, Olîmpos, Ne komîk, Perê û Hîvê ve Îşê Te Pê Çı Ye(29-07-2022) saat (20.30)

*Navê Zarokan, Olîmpos, Perê û Hîvê, Xalê Şêro, Ne komik ve Îşê Te Pê Çı Ye (30-07-2022) saat (20.30)

* Tımarxane, Sılêmanê Pêxwas, Mulakat, Xalê Şêro, Ne komik ve Îşê Te Pê Çı Ye(31-07-2022) saat (20.30)