‘Yeni Bir Dünya Doğuyor’ belgeseli İstanbul Festivali'nden çıkarıldı

img
İSTANBUL - İstanbul Film Festivali, Serhat Yüksekbağ imzalı "Yeni Bir Dünya Doğuyor" isimli belgeselin festival programından kaldırıldığını duyurdu.
 
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından organize edilen 41’inci İstanbul Film Festivali devam ediyor. 8 Nisan’da başlayan ve 19 Nisan’da yapılacak ödül töreniyle son bulacak olan festivalde, 135 uzun ve 22 kısa metrajlı film sinemaseverlerle buluşacak. Festival kapsamında 12 gün boyunca 43 ülkeden 164 yönetmenin filmleri gösterilecek. Festivalde gösterimlerin yanı sıra konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek sohbet, konser ve özel etkinlikler de yer alıyor.
 
Festival programı sürerken, organizasyon ekibinden yapılan duyuruda, Serhat Yüksekbağ imzalı "Yeni Bir Dünya Doğuyor" isimli belgeselin festival programından kaldırıldığı açıklandı. 
 
BİLET ÜCRETLERİ İADE EDİLECEK
 
İstanbul Film Festivali, 17-18 Nisan tarihlerinde gösterilmesi planlanan belgesel için Twitter hesabından şu açıklamada bulundu: “İstanbul Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması’na seçilen 'Yeni Bir Dünya Doğuyor’ filminin yönetmeninin geçtiğimiz yıllarda yaşanan bir şiddet olayının faili olduğunu öğrendik. İKSV ve İstanbul Film Festivali olarak, hayatın her alanında kadına yönelik şiddetin ve failin karşısında, maruz kalanın yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatarak, filmi Ulusal Belgesel Yarışması’ndan ve programımızdan çıkardığımızı bildirmek isteriz. PDF biletlerin iadesi biletlerin alındığı hesaplara otomatik olarak yansıtılacaktır. Basılı bilet sahibi izleyicilerimizin iade işlemlerini başlatmak için biletleriyle birlikte İKSV ana gişe veya Zorlu PSM Passo gişesine başvurmalarını rica ederiz.”