TAKSAV'dan sağlık emekçilerine 'direnç ödülü'

img
İZMİR - TAKSAV'ın düzenlediği Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali'nde "Direnç Ödülü" sağlık emekçilerine verilecek. 
 
Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakfı'nın (TAKSAV), bu yıl 9’uncusunu düzenleyeceği Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 3-13 Aralık tarihinde gerçekleşecek. 
 
Açılışının 2 Aralık saat 19.00’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılması planlanan festival kapsamında, Onur, Emek ve Direnç ödülleri sahiplerine takdim edilecek. 
 
Festivalin “Onur ödülü” Deniz Türkali, “Emek ödülü” ise Cengiz Bozkurt’a verilecek. “Direnç Ödülü” ise salgın sürecinde dirençle mücadele eden sağlık emekçileri adına İzmir Tabip Odası’na verilecek.
 
DİRENÇ ÖDÜLÜ SAĞLIKÇILARA
 
İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı yaptığı açıklamada, tüm sağlık emekçileri adına verilen ödülün kendilerine moral ve onur kaynağı olduğunu vurguladı.
 
Çamlı şu ifadelerde bulundu:“Pandemide özveriyle yaşamlarını riske sokarak, halkın sağlık hakkı için mücadele eden sağlık emekçileri bu süreçte gerçekten zor günler yaşadılar. Çünkü pandeminin bütün yükü sağlık emekçilerinin omzuna bırakıldı. Bu süreçte korunamadılar. Olumsuz çalışma koşullarında günlerce saatlerce hizmet vermeye çalıştılar. Yoğun bakımlarda, acillerde, pandemi servislerinde ailelerinden günlerce uzak kalmak pahasına bu hizmeti sürdürdüler. Bu özveri ve dirençle sürdürdükleri mücadele için TAKSAV'ın 2021 Direnç ödülünü İzmir Tabip Odası'na vermesi bizlere büyük bir moral ve onur kaynağı oldu.”