Cinsel saldırıya maruz kalan M.D. yaşadıklarını anlattı

img
İSTANBUL- Alman vatandaşı biri tarafından cinsel saldırıya maruz kalan M.D. yaşadıklarını anlattı. Psikolojisinin bozulduğunu belirten M.D. “Saldırganın Almanya ve Türkiye mahkemelerinde yargılanmasını istiyorum” dedi.
 
Yabancı uyruklu biri tarafından cinsel saldırıya maruz kalan M.D., İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’nde basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda ilk sözü alan İHD İstanbul Şube Sekreteri Leman Yurtsever, İHD olarak bu sürecin takipçisi olacaklarını ve zanlının cezalandırılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
 
‘BENİ BOĞMAYA ÇALIŞTI’
 
Ardından söz alan M.D., İstanbul’a 4 günlüğüne misafir olarak geldiğini belirterek, başından geçenleri şu sözlerle anlattı: “Arkadaşlarımla Club’a gittik. Club çıkışı, saat 4.30 sıralarında 1.85 1.90 boylarında bir adamla karşı karşıya geldik. Bana el işareti yapıp yanıma gel dedi. Ben onun dilini bilmediğim için tercüman telefon mobille iletişim kurduk. Bana ‘eve gel arkadaşım da var’ dedi. Benim de kalacak yerim olmadığı için onunla gittim. Eve gittiğimizdeyse onun evde yalnız olduğunu anladım. Birden 60 yaşındaki bir adam bambaşka bir insan oldu. Beni öldüresiye dövmeye, boğmaya çalıştı. Boğmaya çalışırken zirkonyum dişlerim düştü. Sonra beni yere yatırdı. Onun hafif bir güçsüz kaldığını fark ettiğimde onu itip kapıya doğru kaçtım. Dışarıya kaçtığım için kıyafetlerim ve param içeride kaldı. Üzerimde hiç para olmadığı için sabah saat 6.00 gibi kapıyı çalıp paramı istedim. Orada yaşayan esnaflar da gördü. Ama kimse ses etmedi.”
 
'ELİNİ KOLLUNU SALLAYARAK GEZİYOR’
 
Maruz kaldığı saldırıdan dolayı polise başvurduğunu söyleyen M.D., “Onlara her şeyi anlattım. Ama polisler bu işi çok ağırdan alıyor. Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olarak mağdurum” ifadesinde bulundu. Kendisine cinsel saldırıda bulunan Alman vatandaşının Türkiye’de elini kolunu sallayarak gezdiğine dikkat çeken M.D., “Bunu yaşayan sizin kardeşiniz, akrabanız da olabilir. Buna sessiz kalınmamalı” diye konuştu.
 
'PSİKOLOJİM BOZULDU’
 
Yaşadığı bu olaydan sonra psikolojisinin bozulduğunu ve intihar etmeyi düşündüğünü kaydeden M.D., “Kendimi öldürürsem, bu insan hala hiçbir şey olmamış gibi başka insanları da kandırıp bir şeyler yapabilir. Eğer ki Türkiye’de bir adalet varsa lütfen gerekli açıklama yapılsın ve suçlu bulunsun” dedi. M.D., “Bu olayda yüzümü kapatmamın sebebi de, eğer ailem bilirse beni öldürmeye kadar gider bu durum. Çünkü benim ailem çok muhafazakar” ifadelerini kullandı. 
 
‘ALMANYA'DA DA YARGILANMALI’
 
Bu kişinin Almanya mahkemelerinde de yargılanmasını istediğini söyleyen M.D., “Kendisi Alman vatandaşı. Mesleğinde de devletle iç içe olan biri. Onu araştırdım. Güçlü bir meslek sahibi. Londra ve Almanya ile iletişim içerisinde. Başka insanlara da bana yaptığını yapmış olabilir. Ama ben ne ilk ne de son olmayacağım. Bu konuda maddi ve manevi tazminat davası da açacağım. Mahkemede haklarımı savunmak için Almanya’da da olacağım. Oradan da adalet isteyeceğim. O adamın orada da yargılanmasını istiyorum” şeklinde konuştu.
 
M.D.’nin avukatlığını üstlenen Jiyan Kaya ise, şikayette bulunduklarını belirterek, “Ama sanık yabancı uyruklu olduğu için kendisine henüz ulaşamadık. Nerede olduğu da bilinmiyor. Onun için yurtdışı yasağı talep edeceğiz; ancak dosya henüz savcılığa intikal etmedi” dedi.