Kadınlar yaz kampında bir araya geldi

  • kadın
  • 15:56 3 Ağustos 2018
  • |
img
BALIKESİR - Mor Dayanışma, yeni dönem örgütlülüklerine hız vermek ve kadın mücadelesini güçlendirmek amacıyla yaz kampında bir araya geldi. 
 
Mor Dayanışma üyesi kadınlar, “Özgürlük yanı başımızda, ellerimizde, Kadınlar nerdeyse orada” sloganıyla yeni dönem örgütlülüklerine hız vermek ve kadın mücadelesini güçlendirmek amacıyla Balıkesir Gönen’de bulunan Kemal Türkler Eğitim ve Tatil Tesisleri’ndeki yaz kampında bir araya geldi. Türkiye’nin dört bir yanından kadın dayanışmasını büyütmek için yollara düşen her kesimden ve meslekten kadınlar yolculuk boyunca renkli görüntülere sahne oldu.
 
Kimi kadınlar çocuğu kimisi en yakın komşusuyla kampa katılırken, birbirlerini hiç tanımayan kadınlar da tanışma seremonisi gerçekleştirdi. 3 gün boyunca çeşitli etkinliklerle bir araya gelecek olan kadınlar, kampın ilk gününde farklı dillerde çalan şarkılar eşliğinde halay çekerek dans etti. Kadınlar, sık sık “Yaşasın kadın dayanışması”, “Dünya yerinden oynar, kadınlar özgür olsa” sloganları attı. 
 
Kimi kadınların erbaneleri ile eşlik ettiği buluşmada, kadın dayanışma köşesi de oluşturuldu. Kadınların el emeği ürünlerinin sergilendiği alana ilgi oldukça yoğundu.
 
Tanışma faslının ardından Mor Dayanışma ve Kampüs Cadıları’nın ortaklaşa düzenlediği, “Türkiye’de kadın mücadelesi” adlı panele geçildi.