Devrimci Parti: Bu saldırılar bizi yıldıramaz

img

MERSİN – Mersin’de Birleşik Devrimci Parti, İstanbul il binalarına ve yöneticilerinin evlerine yapılan polis baskınını kınayıp, "Bu saldırılar bizi yıldıramaz" dedi.

Birleşik Devrimci Parti Mersin İl Örgütü, geçtiğimiz günlerde İstanbul Kadıköy’de il binalarına ve yöneticilerinin evlerine yapılan polis baskınını il binalarında yaptıkları basın açıklamasıyla kınadı. Birleşik Devrimci Parti Meclis Üyesi Gamze Taşçı, son dönemde yoğun baskı ve tutuklamalara maruz kaldıklarını söyledi.

‘YILMAYACAĞIZ’

İstanbul Kadıköy’de il binalarına ve yöneticilerinin evlerine yapılan polis baskınında polislerin; duvarlara TC ve cinsel içerikli resimler çizdirildiğini aktaran Taşçı, bu saldırıların nedeninin mücadelede yer alan partili arkadaşlarını mücadeleden düşürmek ve yıldırmak olduğu vurguladı. Son dönemde AKP’nin muhalefete hiçbir tahammülünün olmadığını belirten Taşçı, “Hukuksuz tutuklamalarla ev baskınları ile 3'üncü Havalimanı inşaatında olduğu gibi koğuş baskınları ile yasal eylemlere saldırı ile basın açıklamasına bile izin vermeyerek devrimcileri yıldırmaya mesaj vermeye çalışıyorlar. Özellikle son bir haftadır çeşitli devrimci yapılara saldırıların artması tesadüf değildir” dedi. Partilerinin bu saldırılar ile yılmayacağını ve mücadeleden alıkoyamayacağını ifade eden Taşçı, “Devrimci Parti hiçbir saldırınız karşısında diz çökmedi, diz çökmeyecek” şeklinde konuştu.

Açıklama alkışlarla son buldu.